Roštěnky bojovaly ve Svítkově

Ženský hokejbalový tým Roštěnky má za sebou další turnaj konající se v rámci východočeského přeboru žen. Ten se tentokrát konal v nedalekém Svítkově a jak se holkám vedlo? To už pro nás popsala jedna z opor přeloučského celku Petra Karabcová.

Jaký byl turnaj ve Svítkově z pohledu Roštěnek?

Hned na začátku nám osud moc nepřál. Na turnaj jsme odjely pouze v šesti hráčkách a s dvěma gólmankami. Až na druhý zápas nám dorazila posila v podobě Elišky Škodové, ale na druhou stranu nám odpadla ze zdravotních důvodů na chvilku jiná hráčka, takže jsme v reálu hrály stejně v šesti a občas v sedmi hráčkách. Vzhledem k velmi teplému počasí, bylo naše působení na turnaji velmi obtížné. Již po každé odehrané polovině každého zápasu byla znát značná únava všech našich hráček a to se odrazilo i v našich výsledcích. Do turnaje jsme ale nastoupily odhodlaně a hlavně s cílem tento turnaj aspoň dokončit. Což se nám podařilo.

První zápas Bodlinami HM ve skupině B jsme rozjely skvěle. Hned v druhé minutě jsme se dostaly do vedení zásluhou Lucky Čapkové a následně dvě minuty nato Petry Hamerníkové za asistence Káči Kandrové. V druhé půlce jsme však inkasovaly tři góly a tak odešli do kabiny s porážkou.

Druhý zápas proti holkám z Eagles Brno měl skoro obdobný sled jako první. V první polovině jsme se ujaly vedení pod taktovkou Jany Kubátové. V druhé polovině jsme vedení posílily o další branku díky stejné hráčce, ale následně jsme inkasovaly tři góly a opět jsme z hřiště odešly s porážkou.

Zápas s Bárbínami Kyjov byl značně vyrovnaný. Bárbíny se dostaly do vedení, ale nic jsme jim nedarovaly a hned jsme vyrovnaly díky Elišce Škodové. V druhé polovině jsme se ujaly vedení zásluhou Péti Hamerníkové. Už to vypadalo, že se pomalu blížíme k vítězství, ale Barbíny půl minuty před koncem odvolaly brankářku a vrhly se na nás ve čtyřech. Po chvilce našeho odolávání se jim ale podařilo prolomit naši obranu a hrdě vyrovnaly. Výsledek zápasu se již nezměnil a my se mohly radovat aspoň z remízy.

Poslední utkání ve skupině jsme odehrály proti holkám z TJ Lokomotivy Česká Třebová. Oba týmy jsme do tohoto zápasu nastupovaly na pohodu, jelikož výsledky ze skupiny by již jakýkoliv výsledek zápasu neovlivnil. V první polovině se holky z Třebové ujaly vedení dvěma brankami a tak to zůstalo až do konce zápasu.

Do zápasu o umístění o čtvrté místo ve skupině jsme nastoupily proti Bodlinám. Do zápasu jsme nastoupily s odhodláním a cílem jej vyhrát. Už po 11 vteřinách jsme se dostaly do vedení zásluhou Péti Hamerníkové a minutu nato navýšila vedení Káča Kandrová. V druhé polovině Bodliny stáhly naše vedení o jeden gól, ale vzápětí od nás inkasovaly další dva góly, opět zásluhou Péti Hamerníkové a Káči Kandrové. Z turnaje jsme tedy odjely s dobrou náladou z posledního vítězství, ale také s pocitem, že jsme turnaj v tak málo hráčkách a takovém počasí vůbec dokončily.

Poděkování patří také organizátorům turnaje za zázemí, jaké nám poskytli a těšíme se na další turnaj v srpnu, který se bude konat v Pardubicích. Kdy doufám, že nás na turnaj odjede více a tím se nám bude i lépe hrát.

Posledních 30 dnů: 458 | Posledních 7 dnů: 148 | Poslední den: 23