HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Jestřábi ulétli Kancům s dvěma body!

V sobotu dorazil B-tým Přelouče do útulného areálu v Dlouhoňovicích, aby zde odehrál utkání pro Kancům z Žamberka. Počasí nemělo ideální hokejbalové parametry, alespoň co se povrchu týče. Kvůli dešti byl plastový povrch neustále vlhký a to i ve chvíli, kdy se na nebi objevily sluneční paprsky.

SK Hokejbal Žamberk - HC Jestřábi Přelouč "B" 2:3 po sam.nájezdech

Branky: 18. Hudec (Mlynář, Pospíšil M.), 31. Hudec (M.Pospíšil), nájezd M. Pospíšil

Sestava: Dvořáček - Vlk T., Oliva, Svatoš, Hohenberger - Mlynář, Pospíšil M., Hudec - Kazimír D., Pospíšil J., Kopa - Šurkala, Slanina, Kade

Už od rozcvičky pak bylo jasné, že více než se soupeřem budou někteří hráči Jestřábů bojovat spíše právě s povrchem. To se potvrdilo i v průběhu první třetiny, kdy obě mužstva hrála spíše takticky a k mantinelům se hráči dopravovali převážně po zádech. Více ze hry měli přeci jen domácí, kteří se s povrchem pochopitelně vypořádali lépe. Ti ale naráželi na Dvořáčka v brance, který musel řešit několik nepříjemných závarů a tečovaných střel.

Ve druhé třetině se hra trochu vyrovnala, přesto se do nebezpečnějších šancí nadále dostávali hráči Žamberka. Stále však vázla jejich produktivita a tak se ke slovu dostali hosté. Krásnou akci po chybě obrany zakončoval do prázdné branky Hudec a rozjásal Jestřábí střídačku. Pro domácí to byl impulz pro zvýšení obrátek, ale ať už to zkoušeli střelami, blafáky nebo dorážkami, vždy si vylámali zuby na Dvořáčkovi. Tomu několikrát pomohla i branková konstrukce a když minutu před koncem třetiny skončila i dorážka ze vzduchu do prázdné branky v jeho lapačce, mnoho hráčů Žamberka začalo spílat k nebesům.

Třetí třetina začala zostra a sice druhou brankou Jestřábů, o kterou se hned po sedmi vteřinách postaral nepolapitelný Hudec. Paradoxně však tento gól hostům spíše uškodil, jelikož přenechal veškerou aktivitu na straně domácích a ti se mohli konečně radovat z branky, když druhou dorážkou korigovali na 1:2. Z poslední části se po snížení stala poměrně jednostranná záležitost, kdy Žamberk podnikal jeden útok za druhým. Odměnou mu bylo vyrovnání v jedné z početních výhod - Jeden z domácích útočníků využil zcela zakrytého výhledu brankáře a začínalo se od začátku. Nutno podotknout, že vzhledem k počtu šancí a aktivitě by si domácí zasloužili vstřelit rozdílovou branku, ale recept na skvěle chytajícího Dvořáčka již nenašli. Na druhé straně mohl rozhodnout Hudec z nařízeného trestného střílení, ale jeho blafák alá Forsberg skončil několik centimetrů vedle tyče.

Po 45 minutách tak na tabuli svítilo skóre 2:2 a viditelně spokojenější Jestřábi nakonec získali z Dlouhoňovické arény i druhý bod. Své pokusy v nájezdech totiž proměnili Marek Pospíšil a David Kazimír. Na druhé straně Dvořáček zlikvidoval oba pokusy soupeře a tak si B-tým Přelouče odvezl domů další cenné body.

Filip Oliva: "Potenciálně pěkné hokejbalové odpoledne vzalo za své kombinací mokrého plastu a pitoreskního výkonu rozhodčích ve 3. třetině. Série chyb a nulové sebereflexe (pro pořádek dodávám, že rovnoměrně rozdělená mezi hosty i domácí) vyvrcholila rozdáváním desítek "ze známosti" v poslední minutě utkání s odůvodněním, že dotyčný rozhodčího s prominutím se*e(citace). No rozhněval jsem pana sudího natolik, že se neobtěžoval mi trest oznámit, nebo mě třeba vykázat z hráčské lavice...."

"K zápasu nutno podotknout, že naše dva body rezultují z domácího střeleckého trápení a fantastického Dvořáčka v naší brance (49 zákroků + vychytané nájezdy). Domácím díky za fér utkaní i navzdory okolnostem."