HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Derby je naše!

Krásná slunečná neděle přinesla další derby s nejstarším rivalem a zároveň sousedem v prvoligové tabulce. Soupeřem byly svítkovské hvězdy, kterým se posledních dvou zápasech podařilo získat plný počet bodů. Nám se naopak uplynulý víkend příliš nepodařil a výsledkem byly porážky v Jihlavě a Prachaticích, Dalo se tak očekávat vypjaté a vyrovnané utkání.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HC Jestřábi Přelouč 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)

střely 24:32  vyloučení 1:4 bez využití  v oslabení 0:1

branky: 6.Raška (Horák), 9.Svoboda J.(Fišer), 20.Fišer (Svoboda J.), 32.Hutla (Šmíd), 39.Moravec (Hejhal), 45.Svoboda P. (Menc)

sestava: Brykner (Smekal) - Menc, Doležal, Šmíd, Hutla, Michetschläger, Stoklasa - Moravec, Svoboda P., Hejhal, Svoboda J.,Štefanský, Fišer, Raška, Vorba, Horák, Kade - trenér Štefanský

V sestavě Jestřábů bylo k vidění hned několik změn. Kvůli disciplinárním trestům chyběli Příhoda s Čapkem a tak se ukázali hráči, kteří u nás působí formou střídavých startů. Lubomír Menc z Heřmanova Městce a hráči extraligového Hradce Králové Jakub Svoboda a Jan Fišer. Opomenout nelze ani velice slušnou návštěvu, která dorazila na hřiště u Bylanky.

V horkém podzimním odpoledni začali o něco aktivněji hráči Jestřábů, kteří hned v první minutě zaměstnali brankáře Černického několika nepříjemnými střelami, ten ale ošemetné situace s přehledem vyřešil. Krátce poté se pěkným uvolněním blýskl Fišer, ale ani on svítkovského brankáře nepřekonal. V šesté minutě však Horák narýsoval přesný pas na Rašku a ten se tváří tvář domácímu brankáři nemýlil a poslal hosty do vedení. Uběhly další tři minuty a tlak Jestřábů zakončil rychlým výpadem Jakub Svoboda, který překvapil brankáře zasunutím kolem tyče. Šance měli také domácí, kteří slušně sehráli přesilovou hru, ale obrana a brankář Brykner snížení nedovolili. Největší šance na snížení stavu přišla krátce před koncem první části, kdy hosté nevyužili nedorozumění v naší obraně a míček byl velmi blízko brankové čáry. I přes tuto "zkoušku krevního tlaku" hostujících fanoušků šli do šaten spokojenější Jestřábi, kteří vedli 2:0.

Prostřední část začala přeci jen v klidnějším tempu než ta první. To však změnila 20.minuta. Jakub Svoboda vyslal do brejku Jana Fišera a ten se prosadil krásnou bekhendovou kličkou - 3:0. Trenér domácích dělal co mohl a svůj tým se pokusil probudit střídáním brankářů. Černického nahradil šestnáctiletý Lukáš Novotný. To svítkovské přeci jen na čas probudilo a vytvořili si několik nadějných střeleckých příležitostí, ale snížení se nekonalo. Byli to naopak Jestřábi, kteří mohli odskočit ještě na větší brankový rozdíl. Štefanského tvrdou střelu zneškodnil Novotný. Poté byl brankář domácích dvakrát během několika desítek sekund překonán, ale při střelách Fišera i Svobody mu pomohla branková konstrukce. V závěru přisla nejlepší pasáž hvězd. Král měl velkou šanci, ale trefil jen Bryknera. V závěru měli domácí možnost přesilové hry. Míček po jedné ze střel zmizel za ochrannou sítí a sudí nařídil vhazování ve středním pásmu, ale smysl pro fair-play v tuto chvíli ukázal brankář Brykner, který se přihlásil k teči a vhazování se tak přesunulo po jeho pravici. To se povedlo domácím čistě vyhrát a přišla rychlá střela po které několik centimetrů před brankovou čárou nedokázal míček za brankáře Jestřábů dotlačit David Černický. I proto se hosté mohli dál těšit z tříbrankového náskoku.

Ve třetí třetině již Svítkov nenašel dostatek sil na zvrat v utkání, které se nevyvíjelo podle jejich představ a hostující hráči si výsledek  celkem v poklidu hlídali a sami se dostávali do dalších šancí. Dvě minuty po začátku závěrečné části se po Šmídově pasu dostal za obranu Hutla a přesným zakončením poprvé překonal Novotného. Mladíček v domácí brance potom několikrát uchránil svůj tým od vyšší porážky, ale nakonec přeci jen ještě inkasoval. Šest minut před koncem našel Hejhal po pěkném průniku zpoza brány Luboše Moravce a ten ač v ostrém úhlu pověsil míček přesně "pod víko". Svítkov dostal v poslední minutě ještě šanci na korekci výsledku v podobě přesilové hry. Slovo si ale pošesté vzali Jestřábi, když Luboš Menc vyslal do úniku Petra Svobodu. Ten na nic nečekal a povedeným švihem z kruhu vymetl pavučinky v růžku Novotného klece a zároveň tak dal výsledku konečnou podobu 6:0 v náš prospěch!

Tento výsledek znamená, že se nyní nacházíme na 8. příčce prvoligové tabulky se čtrnácti body z 8 odehraných zápasů. V dalším kole přivítáme na domácí půdě hráče Mladé Boleslavi, která je v tabulce na 11.místě pouhé 2 body na naším týmem.

FOTOGALERIE (autor: Alena Novotná/HBC Svítkov Stars)

Libor Komůrka: "Žádný výkon není dokonalý, ale dnešní se této metě hodně přiblížil. Hráli jsme koncentrovaně a s chutí a postupně navyšovali skóre. Soupeř se snažil bránit celý zápas střední pásmo a tak jsme měli dostatek na rozjíždění akcí. I přesto jsme tři branky dali do otevřené obrany. Kluky chválím za výkon a i za ukázněnou lavičku. Pípa si několika důležitými zákroky čisté konto také zasloužil. Doufám, že v podobném duchu budeme pokračovat."