Libor Komůrka o spolupráci

Jak jste již možná zaznamenali z příspěvků na našem klubovém facebooku, či sociálních sítí jiných oddílů či svazu, tak můžeme ohlásit novinku, kterou je navázání spolupráce s klubem HBC Autosklo H.A.K. Pardubice. Extraligový klub, který se může pyšnit také jedním mistrovským titulem a řadou seniorských či mládežnických reprezentantů se dohodl s naším klubem na vzájemné hráčské výpomoci. Více již ve vyjádření manažer klubu Libora Komůrky.

"Vzhledem k tomu, že naši "spektakulární" kluboví "bulvární" novináři vás, jako jestřábovskou veřejnost a členy klubu,  humorem sobě vlastním, již informovali o rozběhlé spolupráci klubů HC Jestřábi Přelouč a Autoskla HAK Pardubice, dovolte i mě za vedení HC Jestřábi několik slov k této události."

"V hokejbalovém světě je již vcelku běžný jev, kdy kluby Extraligy navazují spolupráci s kluby 1.ligy (nebo naopak, chcete-li). My jsme s klubem Pardubic jednu takovou spolupráci uvedli do praxe. Vnímáme to jako možnost dát hráčům obou klubů příležitost se realizovat ve všech úrovních republikových soutěží. Klub Pardubic nabídl možnost našim hráčům vyzkoušet si vyšší soutěže, naopak my zas budeme dávat šanci hráčům, kteří např. přecházejí do mužské kategorie a momentálně se nevejdou do A týmu, aby se zapojili do národní ligy s naším týmem. Není to ale jen o mladých hráčích, možnosti jsou na obě strany otevřeny každému. V minulých dnech jsme provedli formální úpravy této dohody, které se týkaly např. plateb příspěvků, cestovného a podobně. S tím bude každý zájemce řádně seznámen. Nejdůležitějším bodem je však skutečnost, že obě strany chtějí pracovat ve vzájemné důvěře, tak, aby spolupráce vyhovovala všem. A to je myslím to nejdůležitější. Na druhou stranu, pro hráče to určitě neznamená nějaký diktát. Je to příležitost především pro ty jednotlivce, kteří na sobě chtějí pracovat. Oba kluby se jim budou snažit zajistit řádný servis, ale naopak budou mít na ně  stejné požadavky, jako na ostatní mateřské hráče."

"Jako každý projekt se to teprve rozjíždí a vše nové má své "průkopníky". Z naší strany to jsou již zmiňovaný Luboš Moravec a Tomáš Dvořáček, či mladý Ondra Kade, který se dohodl s mladším dorostem Pardubic na zkoušce. U nás již působí např. Jindra Kunc či mladý Jakub Šimek, který si už na podzim vyzkoušel národní ligu v několika zápasech. V brzké době jej bude následovat i jeho bratr Michal Šimek. Samotná jednání mezi vedení obou klubů probíhala bez problémů a uvidíme, jak se to dále bude vyvíjet. Podstatné je, že oba managmenty mají do toho chuť a tu je potřeba přenést i na hráče obou týmů."

"První vyhodnocení nás bude čekat po skončení jarní části sezóny, do které přeji oběma klubům hodně úspěchů ve všech věkových kategoriích."

"Závěrem bych rád připomněl, že s případnými dotazy se na mě může kdokoli z hráčů kdykoli obrátit a budeme se snažit vše vyřešit ke spokojenosti všech."

Za HC Jestřábi Libor Komůrka

Posledních 30 dnů: 447 | Posledních 7 dnů: 158 | Poslední den: 16