HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Porážka v derby i v Opavě

A-tým za sebou nemá úplně povedený víkend. Ten začal porážkou v derby, kde jsme i přes dobru první polovinu nakonec vysoko prohráli zejména díky vyloučením ve třetí části. V Opavě jsme předvedli dobrý výkon a k bodům bylo blízko, nakonec však těsně všechny body zůstaly Opavě.

HC Jestřábi Přelouč - HBC Svítkov Stars Pardubice 2:6 (1:0,1:3,0:3)

branky Jestřábů: Hejhal, Menc

sestava: Brykner (Smekal) - Stoklasa, Doležal, Šmíd, Štefanský, Michetschläger, Menc, Moravec, Svoboda, Horák, Příhoda, Pospíšil, Hejhal, Raška, Mucha, Vorba, Šimek M. - trenér R.Štefanský

V sobotním derby konečně přivítalo hráče a diváky ideální jarní hokejbalové počasí. Tomu také odpovídaly výkony obou týmů, protože se od začátku hrál rychlý hokejbal ve slušném tempu a s maximálním nasazením. Netrvalo dlouho a Hejhal se štěstím dokázal poprvé rozjásat početné obecenstvo, které se pod parkem sešlo když dokázal prošťouchnout míček za Novotného záda.

Svítkov pomalu zlepšoval svojí hru a v úvodu druhé části zatlačil jestřáby do jejich obranného pásma, ale vyrovnání z toho ještě nebylo. To přišlo až o několik minut později po šikovné teči a dorážce jednoho z pardubických hráčů. Přeloučští však znovu strhli vedení na svou stranu střelou Luboše Mence, která proletěla mezi nohama hráčů přesně k tyči hostující branky. Ještě do přestávky se však skóre kompletně otočilo. Nejprve uplatnil důraz na brankovišti Večerník a jen pár desítek sekund po něm se prosadil i jeho spoluhráč Kohoutek.

Po přestávce jakoby domácím chyběla šťáva a chuť poprat se ještě o body v tomto utkání. Špatně obsazení hráči po buly a branka na 4:2 situaci ještě zkomplikovala. Hřiště se v těchto momentech začalo měnit spíš v bojiště. Šarvátka střídala šarvátku, k vidění byly tvrdé střety, přifilmované pády ale také zákroky daleko za hranicí pravidel. "Aktivnější" byli v tomhle směru naši hráči a tak měl Svítkov několikrát možnost přesilových her proti trojici našich hráčů. Z oslabení pak resultovaly další dvě branky v naší síti po střele Wabera a další skrumáže před brankou po Bryknerem vyražené střele.

Po podzimní vysoké výhře ve Svítkově tak bohužel i na našem hřišti slavili vysokou výhru hosté. Svítkov zvítězil 6:2.

Libor Komůrka: "Začali jsme naším tradičním tlakem, ze kterého jsme však vytěžili pouze jednu branku. Hosté srovnali v druhé třetině z ojedinělé šance. Stihli jsme zareagovat, ale pak opět dvě branky z nenápadných akcí nás úplně rozhodili. Ve třetí třetině jsme pak nasekali moc zbytečných faulů a v oslabení jsme neměli nárok se zápasem ještě něco udělat."

SHC Opava - HC Jestřábi Přelouč 3:2 (0:1.2:1.1:0)

střely 30:28 vyloučení 2:3 bez využití

branky: 28.Přibyla (Volný), 30.Palcer (Přibyla), 40.Zavřel (Palcer) - 5.Horák (Doležal), 18.Raška (Mucha, Vorba)

sestava:  Smekal (Brykner) - Stoklasa, Doležal, Šmíd, Štefanský, Hutla, Moravec, Svoboda, Horák, Příhoda, Hejhal, Raška, Mucha, Vorba - trenér R.Štefanský

Před výjezdem do Opavy jsme věděli, že díky sobotní porážce je pro nás z hlediska případného přímého postupu do čtvrtfinále velmi důležité, abychom si přivezli nějaký ten bodík. Tomu také odpovídal začátek utkání do kterého jsme vstoupili aktivně a vytvořili jsme si několik nebezpečných šancí. Moravcovu tutovku ještě zlikvidoval betonem mladík Blažek v domácí brance. Na Horákovu přesnou střelu ze 6.minuty už však nedosáhl. Hrál se pěkný hokejbal, který musel tradičně slušně zaplněné opavské hlediště bavit.

I ve druhé třetině jsme měli několik šancí na zvýšení skóre, stejně tak ale mohli opavští vyrovnat. Dvakrát se do brejku dostal Moravec, ale v obou případech těsně přestřelil Blažkovu branku. Přesto jsme se nakonec dvoubrankového vedení dočkali. Vorba obral o míček jednoho z obránců a poslal přihrávku před branku, kterou Mucha těsně minul, ale Raška si míček našel a pohotově ho uklidil nad vyrážečku opavského gólmana. Domácí snížili trošku šťastně po vhazování po v našem obranném pásmu Stoklasa nešťastně tečoval míček do protipohybu brnakáře Smekala a v nastálém zmatku ho opavští dotlačili za čáru. Bylo důležité jít i podruhé do kabin s jednobrankovým vedením, ale udržet se ho bohužel nepovedlo. Do konce třetiny zbývalo 28 vteřin, když Palcerovo zakončení dvakrát skvěle zlikvidoval brankář Smekal, ale napotřetí už se domácímu střelci podařilo přehodit jeho beton a srovnat tak stav utkání.

Třetí opatrnou třetinu nakonec rozhodla krásná individuální akce Zavřela, který se obtočil kolem jednoho z našich bránících hráčů a pak nekompromisním "věšákem" strhl vedení na stranu Opavy. I přes závěrečný tlak a hru bez brankáře už se nám srovnat nepodařilo a z víkendu si tak do kolonky získaných bodů zapisujeme smutně vyhlížející nulu...Šance na přímý postup do čtvrtfinále je tak nyní mnohem menší, ale při plném bodovém zisku z následujícího víkendu a shodě ostatních výsledků ani to ještě není nereálné.

Libor Komůrka: "Tradiční soupeř, se kterým hrajeme vždy vyrovnané zápasy, často však prohráváme o branku. Bohužel tomu bylo i dnes, kdy jsme díky marodce odjeli ve 13 lidech, ale kluci se po sobotě oklepali a hráli velice dobře. Vedli jsme 2:0, ale soupeř dorovnal a ve třetí třetině pár minut před koncem otočil. Je to škoda. Bez ohledu na současnou tabulku chceme příští týden urvat doma dvě výhry a pozitivně se tím nastartovat do playoff."