Hodnocení sezóny SŽ 17/18

Jak hodnotit sezónu, ve které skončíte na posledním místě? Nemusí vždy převažovat negativa. Chcete vyhrávat, chcete bodovat, ale hlavní je, aby to s vámi ten tým bavilo. Pokud nebude chuť do hry jako taková, všechny šablony můžete hodit do koše. A já jsem moooc rád, že tenhle tým to bavilo i přes velký počet proher v sezoně předešlé. Nenechali se odradit, vždy byli mladší, až doposud.

Odměnou jim byly výhry, body, dobré zápasy, vstřelené góly! Letos už jsem konečně po několika letech nastupovali s týmem věkově patřícím do kategorie starších žáků. A hned to bylo znát. Byla tam i utkání, která se nám vůbec nepovedla, ale také taková, kde jsme sebrali bod velkému favoritovi. Otočili jsme utkání s Heřmaňákem, což nám ukázalo, že to prostě jde. Dvakrát jsem porazili po nájezdech Hradec Králové. To byly zkrátka úspěchy. Měli jsem dost úzký kádr a v případě zranění či nemocí jsem utkání odehráli (hlavně v podzimní části) v malém počtu hráčů. Je to škoda, mohlo to být ještě veselejší. Moc nám pomáhali kluci z Jihlavy (Herman s Čárou), když měli ve svém klubu volno, byli posilou. Čára v bráně byl zřejmě hvězdou celé soutěže, kdy strašil soupeřovy utočníky. Po svých fotbalových povinnostech nás chodil posílit Dostál, a tým na něj hodně spoléhal. Ve spojení s Laurynem v útoku, jako dva nejstarší, to byla opravdu pravá posila a mašina na naše góly. S jeho přítomností se ihned zvedal výkon všech ostatních, i těch mladších, což je jen dobře pro další sezónu. Celkově je potřeba tým pochválit za bojovnost, ale nesmí se stávat věc, jako naše chvilkové výpadky ve hře. Kazí to celý dojem daného zápasu a dobře odvedená práce je během pár minut zcela pryč. Ale za celkový přístup k tréninkům a celé sezóně palec nahoru.....jen vydržet.

(Autor textu: Martin Šmíd)

V sezoně za nás hráli:

Čára - Moravec M, Kratochvíl, Pavlíček, Herman - Lauryn, Dostál, Říha, Moravcová, Moravec F., Merta, Rozkošný a Fabián.

U týmu působili trenéři: Tesák Luděk, Oliva Filip a Šmíd Martin.

Někteří hráči končí v této kategorii a budou již pomalu přecházet do tréninkového procesu s muži. Zbytek utvoří kostru týmu na další sezónu. Je potřeba ho doplnit a makat dál.

Posledních 30 dnů: 458 | Posledních 7 dnů: 148 | Poslední den: 23