1.liga v sezóně 18/19

S blížícím se startem 1.ligy pro náš celek jsme se rozhodli vás seznámit s některými novinkami v pravidlech, které vedení svazu pro letošek nachystalo. Některé změny se týkají herního systému, některé pocítíme spíše vizuálně.

Formát letošního ročníku 1.ligy se radikálně změnil. Zatímco v minulých sezónách byl hlavní devízou první ligy vysoký počet týmů napříč republikou, tak letošního ročníku se účastní pouze 10 týmů. Kvalita soutěže by však paradoxně měla vzrůst, protože skončili týmy, které se umístili ve spodní polovině tabulky, případně sportovní cestou sestoupili. kromě jiných tak už neuvidíme v Přelouči Třemošnou, Nové Strašecí, Litice, Kelty, Mladou Boleslav a překvapivě skončil i kladenský Jungle Fever.

Do vyřazovacích bojů postoupí 8 z 10 týmů, které se pak utkají v klasickém play-off hraném na 3 vítězné zápasy.

1.ligy se v sezóně 2018/2019 zúčastní tyto týmy:

SK Kometa Polička

SK Jihlava

TJ Snack Dobřany

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec

HBC Prachatice

SHC Opava

HBC Svítkov Stars Pardubice

HBC Hostivař

HBK Bulldogs Brno

Změny se budou týkat také pravidel. Zajímavostí je například to, že od letošní sezóny uvidíme hrát Jestřáby na domácí půdě v zelených dresech. Jde o nové pravidlo, že domácí tým nastupuje v tmavé variantě dresů, hosté naopak hrají v bílé (světlé) variantě.

Další důležitou novinkou je pak pokračování utkání v případě remízy. Doteď následovala po nerozhodném výsledku ihned trestná střílení. To se však mění a od letoška uvidí diváci nejprve pětiminutové prodloužení ve kterém se bude hrát 4 na 4 a až v případě, že zápas nepozná vítěže ani po této pětiminutovce tak dojde na nájezdy. Ty se pojedou po 3 na každé straně, pak případně po jednom jako "náhlá smrt". Toto platí v základní části soutěže.

V play-off pak v případě remízy utkání pokračuje desetiminutovým prodloužením, které se hraje v nezměněném počtu hráčů a pokud se nerozhodne, následují trestná střílení v sérii po pěti. Dále pak systémem "náhlé smrti". Jedinou vyjímkou je rozhodující pátý duel finálové série, kde případné prodloužení trvá do rozhodnutí.

Posledních 30 dnů: 458 | Posledních 7 dnů: 148 | Poslední den: 23