Managerovo okénko #5

Tentokrát nejen víkendové dění napříč klubem hodnotí ve své již pravidelné rubrice člen vedení klubu Libor Komůrka. Ten tentokrát vystavuje "podzimní vysvědčení" všem týmům v rámci klubu a nezapomněl ani na "legionáře". Souhlasíte s Líbou, jaké by bylo vaše hodnocení?

Je za námi podzimní část ve všech našich soutěžích. Při pohledu na tabulky jednotlivých soutěží nebude určitě vládnout v žádném mužstvu spokojenost. Nejprve však musíme konstatovat, že naše holky a děti na svých  turnajích předváděly solidní výkony. Roštěnkám to vyneslo na domácím turnaji pěkné třetí místo a naši prckové se pod vedením Tomáše "Duldy "Hájka stále zlepšují a hokejbal je hlavně baví. Žáci odehráli podzimní soutěž jako na houpačce. Byla utkání, kde je trenér Moravec chválil, na druhou stranu i utkání, kde propadli a na pochvalu to nebylo. Posun je zcela jistě ve vedení tréninku. Shlédl jsem občas části tréninků žáků, jsou pestré a kluky to baví.Je potřeba přes zimu potrénovat i v tělocvičně a pokusit se do tabulky získat ještě nějaké body.

Céčko startovalo do sezóny jako "pokusný králík" a projevila se jedna důležitá věc. S týmem musí ve větším počtu jezdit starší zkušení hráči, jelikož pouze snaha mladých či nových "céčkařů" zatím ani na tuto soutěž nestačí. Progres zaznamenal určitě brankář Vondra. I když si, s jakousi pravidelností, prakticky v každém utkání vybral slabší chvilku, často svými výkony čněl nad ostatními spoluhráči. Jak je to možné? Jednoduchá odpověď. Trénink. Ostatní musí i v této soutěži pochopit, že chodit ji hrát, pokud nemám dlouholeté zkušenosti z vyšších soutěží, bez tréninku nelze. Popřemýšlíme, ju? Určitě nebudeme chtít být na jaře za fackovacího panáka...jako mnohokrát na podzim.

Béčko začalo ve větší míře spolupracovat s áčkem (a naopak) a mnoho "béčkařů" se přesvědčilo, že pravidelným tréninkem a zájmem o hokejbal se hráč může posunout výše nebo minimálně v B týmu podávat kvalitní výkony. Bohužel zatím v béčku těch hráčů není tolik, aby naplnili celý tým a často jsme jej doplňovali hráči, kterým tréninky moc vlastní nejsou. Toto lepení pak na hřišti bylo znát a v rozhodujících fázích zápasu nás pak v těchto místech většinou tlačila bota. I v 2.lize se dnes normálně trénuje a na trénink chodí i hráči, kteří mají odehráno mnoho zápasů ve vyšších soutěžích. Pokud se všichni nenaladí na podobnou vlnu, bude nám pořád někde "téci do lodi" a kluci ,kteří pravidelně trénují to nebudou moci utáhnout. Přesto jsme odehráli dobrá utkání, leč "choroba klubu" nedávání branek postihla i naši rezervu, až moc spoléhající na mušku Hudce. V posledních zápasech tato nemoc dolehla i na něho a na počtu branek a bodů se to odrazilo.

Když jsme před třemi lety vyhráli KHbL, šli jsme do vyšší soutěže (což v dnešním hokejbale nebývá pravidlem a vítězná mužstva raději pohodlně setrvávají ve stejné soutěži s vyhlídkou snadnějších utkání) ,chtěli jsme se poměřit s lepšími mužstvy. Béčko má určitě na vyšší patra tabulky, ale musí zabrat, aby zbytečně někoho  "nepohoršovalo" a "nekazilo" úroveň soutěže, která šla za poslední roky kvalitou nahoru a ze které již snad konečně vzejde postupující do 1. ligy!

Áčko se začalo měnit. Bohužel díky marodce asi razantněji, než čekalo. Dlouhodobě pro zranění vypadli Horák s Muchou a ostatní také v průběhu podzimu laborovali se zraněními, včetně hráčů se střídavými starty, takže jsme dosti míchali sestavou. Na druhou stranu se v mužstvu objevily nové tváře z B týmu, které se přesvědčily, že přes chuť bojovat, podloženou tréninkem, cesta do A týmu vede. Naše hrůzostrašná koncovka snad už konečně kulminovala a na jaře příjdou branky bez kterých se vyhrává strašně těžko, byť to herně nebylo špatné. V lednu se rozběhne příprava a já věřím, že nás odrazí k lepšímu jaru.

Legionáři byli vidět. Petr "Pípa" Brykner si snad již konečně po létech vydobyl v Hradci místo jedničky a je jedním z tahounů týmu. Luboš "Hyhňa" Moravec bojoval, jak je u něho zvykem, ale s koncovkou se po většinu podzimu trápil. V posledních kolech se mu zablýskalo na lepší časy, tak věřme, že se střelecky chytil. Oba jsou ve svých týmech vidět. Tomáš"Dvořka"Dvořáček se, po jarní roli dvojky, v Pardubicích pokusil zabojovat o místo mezi tyčemi. Nutno říci, že se mu zápasy ve kterých nastoupil příliš nepodařily. Pardubice řešili krizi s gólmany jinde. Co bude dál je teď hlavně na něm.

O víkendu nám začíná tradiční přeloučská liga. Přeji hráčům, ať si ji užijí, nezraní se a hlavně ať myslí i na to, že nás na jaře čeká zase hodně těžké práce. Ať se na ní dobře připraví....

Libis- GM

Posledních 30 dnů: 414 | Posledních 7 dnů: 135 | Poslední den: 17