Po prodl.

(0:0,1:1,0:0)

branka: Vlk

sestava: Smekal - Stoklasa, Kazimír D., Doležal, Vorba, Michetschläger, Kade, Svoboda, Štefanský, Horák, Drápalík Martin, Vlk L., Šimek J., Hejhal, Kazimír M.

První venkovní utkání má za sebou náš A-tým, který vyrazil do moravské metropole s cílem odčinit nepovedený vstup do sezóny proti Svítkovu. Trenér Štefanský se musel obejít bez veteránských reprezentantů Šmída, Příhody a Mence a tak dostali šanci jiní. Lukáši Vlkovi se podařilo dostat náš tým do vedení, které však domácí dokázali srovnat. Vyrovnaný zápas tak dospěl až do prodloužení, ve kterém se podařilo brněnským uzmout bonusový bod pro sebe.

„Oproti minulému týdnu jsme se herně zlepšili, ovšem neproměňovali jsme šance a také přesilovku 5 na 3 a to nás stálo lepší výsledek. V prodloužení jsme dostali po chybě gól, a tak si domů vezeme pouze bod. I přesto jsem spokojen,“ řekl po utkání kouč Roman Štefanský.

Obsáhleji pak hodnotí vývoj utkání obránce David Štefanský: "Do Brna jsme odjížděli s touhou bodovat, ale věděli jsme, že nás tam nečeká nic jednoduchého, což se také potvrdilo. Do utkání jsme vstoupili velice dobře, plni pohybu, elánu a dravosti. Oproti minulému domácímu utkání tak o 110% lépe. Svého soupeře jsme v první třetině jasně přehrávali a přikovali ho na vlastní polovinu, ale jak už naše tradice velí bohužel bez gólového efektu.Takže se do šaten odcházelo za stavu 0:0."

"Hned po přestávce jsme inkasovali v oslabení smolný gól, když si náš obránce nešťastně srazil soupeřovo nahození z brankoviště. My jsme ale nepolevili a odměnou nám byl vyrovnávací gól. To když se Lukáš Vlk dobře natlačil zpoza branky před ní a z otočky se křižně trefil ke vzdálenější tyči. Od této chvíle se hra hodně vyrovnala a začal se hrát hodně urputný hokejbal, kterému nechyběly šance na obou stranách. My hrozili především z přesilových her, soupeř z brejků. Ve třetí třetině jsme se na můj vkus až moc přizpůsobili soupeřově hře a začali s ním hrát závody nahoru-dolů a Brno začalo být lepší. Naše zmatečná hra, prohrávání soubojů a nedůslednost vedla k šancím, které musel hasit s vypětím všech sil až brankář Smekal. Utkání tak vyvrcholilo nově hraným prodloužením 4 na 4, ve kterém jsme udělali ve středním pásmu velkou chybu a soupeř se na mě jako jediného obránce rozběhl ve třech a dokázal utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Bohužel!"

V tabulce tak nyní patří našim hráčům 9.příčka, když z dosavadních dvou utkání vydolovali do tabulky jeden bod. Již tuto neděli je však čeká těžká zkouška, kterou bude těžký duel na půdě loňského finalisty z JIhlavy.