Roštěnky slaví postup!

Ženský celek Roštěnky Přelouč zaznamenal o víkendu velký úspěch, když se jim podařilo postoupit do elitní skupiny A pro další turnaj, který se uskuteční po letní přestávce. Dámy se vybičovaly k velkým výkonům a v Pardubicích pouze jednou okusily hořkost porážky. Naštěstí už to bylo ve chvíli, kdy už měly účast v baráži jistou. V samotném utkání o postup se pak díky brance Vašicové podařilo porazit i hradecké Pirátky nejtěsnějším možným způsobem a mohlo se začít slavit...

Sestava: Cidlinská, Šafrová - Kandrová, Čapková, Žáčková - Hudcová, Hamerníková, Vašicová - Kazimírová, Karabcová, Špalková - Kubátová - trenér Oliva

skupina:

Bodliny HM 2:1 (Vašicová, Hamerníková)
Letohrad 3:1 (Vašicová, Hamerníková 2)
Kyjov 5:1 (Kandrová, Čapková, Kubátová, Vašicová 2)
Skalica 0:4 ( - )

baráž:

Hradec Králové 1:0 (Vašicová)

O úspěšném vystoupení svého týmu v Pardubicích završeného postupem jsme si popovídali s trenérem Roštěnek, Filipem Olivou
Ahoj Filipe, předně tobě i holkám gratulujeme k výbornému výsledku a k postupu! Dosáhl jsi s Roštěnkami největšího úspěchu za dobu svého působení?
"Ano, dá se to tak říct. Rozhodně jsem po tomto turnaji za dobu svého působení u týmu nejspokojenější."

Jaké byly největší důvody toho, že se vám turnaj v Pardubicích tak vydařil? Co se změnilo oproti předchozím turnajům?
"Letos poprvé nám na turnaji nechyběla žádná z opor, na kterých jsem chtěl hru postavit. Ostatní holky navíc ukazují, že jsou schopny se zlepšovat. Výsledkem toho je náš postup do skupiny A."

Jaký byla nejtěžší chvíle turnaje v cestě za postupem do vyšší skupiny a kdy jsi naopak začal věřit, že by se postup mohl podařit?
"Nejtěžší momenty byly dva. Hned první zápas, kde jsme smolně prohrávali. V momentě kdy jsme dokázali zápas otočit jsem věřil, že nás čeká tak trochu jiný turnaj. Druhý pak samotná baráž, kdy jsem si byl dobře vědom umu reprezentantek v dresu Hradce. Tam to ale naše děvčata zahrála takticky tak, jalo ještě nikdy před tím."

Je některá z hráček, která dle tvého hodnocení vyčnívala, zahrála svů nadstandart? Nebo byl postup dílem všech?
"Postup byl jednoznačně dílem všech!!! Pokud mám někoho přece vyzdvihnout, bude to druhá trojka, která obstarala většinu našich branek. Ty by ovšem byly k ničemu bez perfektní defenzivní práce a jistých golmanských výkonů."

Postup o třídu výš byl cílem, který jsi nijak neskrýval. Ten si však nyní můžeš ve svém trenérském notýsku odškrtnout zelenou "fajfkou" :) Co tam máš dál?
"Jak říkáš, letošní cíl je splněn v podstatě v půlce sezony. Bylo by ale špatně si neposunout laťku výš. Takže na příštím turnaji chceme určitě potrápit elitní celky a rozhodně udržet skupinu A pro domácí turnaj."

Kde se bude konat další akce, kde budete obhajovat své místo mezi elitou a jaký mají Roštěnky program do té doby?
"Teď nás čeká zasloužené volno, které ale děvčata plánují vyplnit společnou údržbou fyzičky. Se začátkem srpna se pak vracíme k plnohodnotnému tréninku. Dějiště dalšího turnaje zatím není známo. Víme jen, že nás čeká 28.8."

Chtěl bys ještě něco vzkázat svým svěřenkyním, fanouškům...Je něco co v rozhovoru nezaznělo a chtěl by jsi se o tom zmínit? Pokud ano, tady je na to prostor :)
"Svým svěřenkyním chci poděkovat za to, co v Pardubicích předvedly a vzkázat jim, že si doufám uvědomují, že hledání našich možností nekončí ;) Fanouškům pak můžu slíbit, že tým přes léto posílíme. Jména si ale zatím nechám pro sebe, když máme tu "okurkovou sezónu". Všem Jestřábům a jejich fanouškům pak přeji krásné léto."

Děkujeme za tvůj čas, ještě jednou gratulace a ať se daří i do budoucna!

Posledních 30 dnů: 443 | Posledních 7 dnů: 161 | Poslední den: 8