Managerovo okénko #2

S týdenní pauzou znovu přinášíme rubriku "Managerovo okénko", kde se člen vedení klubu Libor Komůrka vyyjadřuje k víkendovému hokejbalovému dění týkající se jak dění v klubu, tak v hokejbale obecně.

Máme za sebou další víkend a určitě se nejprve sluší vrátit o týden zpět, do našeho volného víkendu, který zas tak volný nebyl. Neboť se v něm představily naše Roštěnky a na domácím turnaji v počasí, kdy by člověk psa nevyhnal, vybojovaly parádní třetí flek!

Tento víkend to rozjeli žáci v Heřmanově městci a bohužel nyní, nejen díky mokrému kluzišťátku, které je v takovém počasí na "povrchu budoucnosti" pravidlem, na domácí nestačili.

O hodinu později doma začala áčko proti Olympu Jindřichův Hradec. Nahrávalo nám tradiční počasí, o kterém si určitě soupeř za poslední roky myslí, že my tady poručíme větru a dešti-:))). Co nás trápilo byl už doslova lazaret v našich řadách, takový, že řady muselo vyztužit hned pět borců z B týmu, z toho jeden úplný novic. Vítězství jsme nakonec vybojovali, i když jsme si závěr zkomplikovali, body máme zaslouženě(4:2). Čeká nás v posledních dvou kolech těžký trip, musíme se na to dobře připravit a doufat i v uzdravení stálých opor.

Následoval souboj našeho béčka s Chlumcem, který jsme těsně prohráli, což je určitě škoda (1:2). Bohužel jsme podruhé za sebou doma vstřelili jen jednu branku a to se vyhrává jen ztěží.

Céčko pak odjelo v neděli do Prachovic a dvě třetiny hrálo velice chaoticky a jen díky výbornému Vondrovi se drželo stále na dostřel. Výrazně zlepšená třetí třetina již k vylepšení výsledku nestačila.(1:4). Tady nás čeká hodně práce, bohužel bez tréninku se zlepšení u některých jednotlivců asi nedočkáme.

Naši nejmenší si zkusili hru na celé hřiště na turnaji ve Svítkově. Zde bojovali a uhráli jednu remízu s domácími, v dalších zápasech sice prohráli, ale nasbírali zase nové zkušenosti, což je jenom dobře.

Legionáři opět válčili v Extralize. Pípa byl kousek od výhry v Sudoměřicích, nakonec Hradec veze jen bod. Autosklo s Hyhňou a Dvořkou nejprve zdevastovalo Rakovník, ale v neděli nestačilo podruhé v sezóně na Kovo. V tomto zápase konečně prolomil střeleckou smůlu Hyhňa a zvyšoval na 2:0.

Závěrem snad trochu zamyšlení nad skutečností, jaký je rozdíl mezi republikovými a regionálními soutěžemi, především v mužských kategoríích? Zatímco v republikových soutěží se rapidně omezily fauly, ubylo trestů ve hře(letos ještě nebyl udělen ani jeden!!) a hráči na této úrovni pomalu chápou, že výsledkem souboje je získat čistě na svou hokejku balónek, ne tělem odstavit soupeře, v regionech je to obráceně. Bohužel za tichého přihlížení sudích. A nejde o problém jen regionu Východ. Pokud budeme pouze a do nekonečna popisovat papíry tím, co je faul- bránění ve hře a nebudeme to uvádět do praxe, bude nám hokejbal jen a jen chátrat.

Sportu Libis GM

TJ Olymp Jindřichův Hradec

1. HBC Prachatice 17 72:37 40
2. HBK Bulldogs Brno 17 57:48 37