Managerovo okénko #3

Víkendové dění napříč klubem hodnotí ve své již pravidelné rubrice člen vedení klubu Libor Komůrka. Ten se vyjadřuje nejen k výsledkům našich týmů, ale i k obecným tématům , která hýbou světem hokejbalu.

Opětovně otevírám své okno k dalšímu víkendu. Víkend byl většinou pod mrakem hlavně díky našim výsledkům. Naši nejmenší si užili poslední turnaj v Heřmanově Městci a nyní se za ostatními přesunou na tréninky pod střechu.

Áčko vyrazilo na dlouhý trip do Opavy. Bohužel z uzdravených se vrátil akorát Mesršmit, ale pro pracovní zaneprázdnění jej absencí nahradil Doležal. 12 lidí se pokusilo vydolovat body. Domácí zažívají nejhorší vstup do soutěže za poslední roky a tak zápis a sestavu doslova našlapali. Kluci celý zápas dobře bránili, leč na nějaké útočné výlety moc sil nezbylo. V pernamenci byl hlavně Smeťák, který dlouho držel šanci na body. Bohužel jedna tečovaná střela z přesilovky si našla cestu do jeho sítě a tak jsme se vraceli s nejhorším možným výsledkem (0:1).

Béčko přivítalo Autosklo B (0:4). Těžko hodnotit utkání, které je rozhodnuto po 10 minutách po nedůslednosti, patřících spíše do kategorie žáků. Naivitu při bránění pak zlepšený výkon ve zbytku zápasu nemůže dohnat. Utěšování, že jsme dvě třetiny hráli dobře zanikne v pragmatickém zvolání : "ale zápas má třetiny tři!"

Céčko odcestovalo v početné sestavě podpořené béčkaři do Heřmanova městce, kde se ve večerních nedělních hodinách proklouzalo a promžouralo k prohře 1:7.

Týmy našich legionářů(Pípa, Dvořka, Hyhňa) braly body. Hradec porazil poslední Rakovník a Pardubice v přestřelce udolali lídra z Kertu.

Glosa na závěr: Komentovat neskutečnou střeleckou potenci hráčů mě připadá již zbytečné mrhání časem. Spíše směrem k  regionu zamyšlení, o kterém se hodně mluví, leč nikdo nekoná. V republikových soutěžích hold řeší mokré počasí na plastovém tobogánu přezouváním ala Hamilton. Tam ať si dělají co chtějí.  My tu máme soutěže většinou jen pro radost a já osobně jsem dalek nakazovat mladému klukovi, aby si kupoval protiskluzové "sněžnice", když ho hokejbal stojí již tak dost peněz a chce si jen zahrát. Lepší bude zamyslet se, proč se utkání v půlce listopadu na tomto povrchu hrají ve večerních hodinách, když si v Anglii při padání rosy již popíjejí tradiční čaj o páté? Chápu, že doby, kdy se poručilo větru dešti jsou pryč, takže může pršet i v 11 hodin. V tom případě, ale nevidím důvod, proč to prostě nezabalit a najít náhradní termín zápasu? 30 km je půlhodina cesty autem. Je to pro mě stále přijatelnější varianta, než půlroku s berlama s přetrhanými vazy v koleně či kotníkem plným šroubů s jemným závitem. My,  jako klub se k podobným věcem budeme pomalu chystat. Nedá se svítit.....Pozor, aby si nikdo nemyslel. Já nejsem odpůrce plastového povrchu......všechna čest....já nejsem pouze jeho příznivec....

Ahoj Libis GM

Posledních 30 dnů: 414 | Posledních 7 dnů: 135 | Poslední den: 17