HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu
HC Jestřábi Přelouč
www.hcjestrabi.cz

Příští zápas

rozhovor: Petr Smekal

rozhovor: Petr Smekal

Pozvání k rozhovoru přijal před koncem základní části letošní sezóny brankář A-týmu Jestřábů Petr Smekal. Ten hovořil nejen o tom, co už v hokejbale zažil, ale také o plánech pro sezónu příští, nebo o tom, co rád dělá, pokud zrovna nemá na nohou betony a na hlavě masku.

Ahoj Smeky,

na úvod bych se tě rád zeptal jak dlouho se už vlastně hokejbalu věnuješ a jaká byla tvoje cesta, než jsi po ní došel až do přeloučské branky?

"Ahoj, začal jsem v mužské KHBL v 15ti letech - takže je to 20 let...strašné číslo. Mým 1. týmem byl dnes již dlouho neexistující Vápený Podol, hned po roce Delta Pardubice, Ježci Heřmanův Městec, Autosklo HAK Pardubice a teď dokončuji druhou sezonu v Přelouči."

Máš titul mistra extraligy s Pardubicemi, byl to pro tebe top moment tvojí dosavadní hokejbalové kariéry, nebo ti v paměti utkvěla i silnější vzpomínka spojená s hokejbalem?

"Titul s Pardubicemi byl asi top moment, kromě  reprezenace  je to vlastně to největší co lze u nás v hokejbale dosahnout. S Pardubicemi jsem získal kompletní medailovou sadu z extraligy a vážím si toho. Moc rád vzpomínám i na vítězství v 1. Národní lize s Jěžky Heřmanův Městec a i na nějaké tituly s Deltou. Mám to štěstí, že jsem v hokejbale zažil hodně úspěchů a za každý jsem rád."

Vzhledem k tomu, že máš bohaté zkušenosti z ruzných klubů. Zkus porovnat, jak si stojí Jestřábi v porovnání s týmy, kterými jsi prošel co se týče kvality zázemí, kvality tréninků nebo konkurence v týmu?

"Jednoznačně kvalita tréninků i konkurence v týmu byla největsí v Pardubicích s tím je opravdu těžké cokoliv srovnávat. Tam se postupně tým doplňoval, stoupala kvalita tréninků, zázemí a tomu po čase odpovídaly i výsledky a týmové úspěchy. Naopak v Přelouči je moc pěkné zázemí, až taková rodinná atmosféra, ale např. tréninky jsou na nižší úrovni."

Měl jsi možnost spolupracovat s celou řadou brankářů. Kdo z tvých kolegů ti utkvěl v paměti nejvíc? A s kým panovala ve dvojici největší rivalita?

"Měl jsem štěstí na skvělé parťáky, strašně nerad bych na některého zapomněl! Petr Menc, Jan Mroviec, Tomáš Matrka, Lukáš Heczko, David Stárek, Petr Brykner atd. Moc jsem si rozumněl s Lukášem Heczkem s Davidem Stárkem jsem byl v Pardubicích dlouho a zažil ty největši úspěchy...Na všechny vzpomínám jen v dobrém a vážím si jich jako super kolegů i jako brankářů. Já jsem vyloženě rivalitu nikdy nepociťoval. Snažil jsem se vždy podávat ty nejlepši výkony, ale zároveň jsem fandil a přál i kolegům."

Když se podíváme na pomalu finišující aktuální základní část, tak pohled do tabulky není pro naše příznivce příliš lichotivý, protože nám patří poslední příčka a po těsné porážce v Jindřichově Hradci jsme ztratili i teoretickou šanci na účast ve vyřazovacích bojích. Kde hledat příčiny letošního umístění?

"Strašně těžko se mi to hodnotí. Těch příčin je asi více, ale sebekriticky musím říci, že jednou z nich jsou i mé výkony. Toto je asi na delší rozbor, na ten bude dost času po sezóně."

Myslíš, že se sezóna definitivně zlomila k horšímu až v její jarní části, nebo myslíš, že výkony nebyly ideální už během podzimu?

"Na podzim se nějaké body udělaly i když kolikrát výkony nebyly ideaĺní. Nebyli jsme daleko od playoff. Dávali jsme málo gólu, ale dařilo se nám bodovat na 1-2 vstřelené góly v zápasech. Toto se na jaře již nedařilo a to si dost vyčítám. Hodnotit ostatní mi nepřísluší ale se svými vykony úplňe spokojený nejsem."

Jak se ti líbil letošní formát soutěže, která měla oproti minulým létům nezvykle málo účastníků a základní část tak měla pouze 18 utkání? Jsi radši když je víc času na regeneraci, nebo by jsi byl radši v pravidelném zápřahu?

"Formát soutěže je takový jaký je. Je pro všechny stejný.. Já osobně mám radši, když je zápasů více a jdou rychle za sebou. Uvidíme jestli na příští ročník nenastanou nějaké změny."

Co tvůj osobní pocit když se začneš pomalu ohlížet za sezónou 2018/2019? V 1-lize si sice play-off nezachytáš, na druhou stranu máš za sebou zřejmě nejvydařenější ročník zimní ligy, kdy jsi dotáhl Rockets senzačně až k titulu.

"Zimní ligu beru jako příjemný doplněk k zimní přípravě. Nemám pocit, že bych ROCKETS k titulu vyloženě dotáhl. Dali jsme dohromady bojovný tým, který si to vyloženě vydřel já jim k tomu jen dopomohl v brance. Mohu jen všem poděkovat za fajn ročník s opravdu krásnou tečkou. Titulu si samozřejmě moc vážím, překvapili jsme asi nejednoho experta :)"

Spřádáš už pomalu další plány? Uvidíme tě v dresu s jestřábem i v příští sezóně?

"Čeká nás poslední zápas proti Opavě. Pomalu se začíná řešit i příští ročník, mám nějaké "nabídky" , ale již v tuto chvíli mám velkou chuť letošní ročník napravit. Tak uvidíme, ale mé pokračování je hodně pravděpodobné..."

Nyní tě čeká hokejbalová pauza. Čím toto období plné nezvykle volných víkendů vyplňuješ?

"Jsem hráčem Delty, kterou čeká playoff. Možná se objevím i v jejich brance. Když mi skončí sezóna a je ta možnost  tak rád vyrazím na hokejbal jako divák. Budu se udržovat cvičením a po té opět naskočím do letní přípravy a budu se chystat na další sezónu."

Většina hokejbalistů nemá daleko k lednímu hokeji. Sleduješ i ty dění na ledové scéně-ať už domácí či zámořské?

"Ano patřím k té většině. Sleduji naši extraligu, NHL, KHL, po té MS v hokeji." 

Máš nějaký brankářský vzor, který obdivuješ a který tě v chytání inspiruje?

"Znám spousty výborných golmanů u nás i v NHL. Jonathan Quick, Sergej Bobrovskij atd atd. Inspirují mě hodně. Jejich umění je ale dost nenapodobitelné."

Co nějaké další, třeba mimosportovní koníčky?

"Sport mi zábírá opravdu moc času. Když zrovna sport nedělám aktivně , sleduji jej pasivně, hraji jej na playstationu nebo si o něm povídám s kamarády... :D Zajímá mě historie a věda, snažím se tedy hodně číst a rád se podívám na dobrý dokument."

Je něco, co se v našem sportu v poslední době událo a k čemu by ses rád vyjádřil ať už jde o dění v klubu či na svazové úrovni?

"Myslím, že se nestalo nic co by vyžadovalo něaký můj specialní komentář."

Děkujeme ti za tvůj čas a ať se ti i nadále daří!

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Poslední zápas

HC Jestřábi Přelouč
SHC Opava
3:1
Podrobnosti

Nejbližší narozeniny

24.08.2019 Milan Merta (15)
27.08.2019 Jaroslav Pospíšil (26)
05.09.2019 Michal Drápalík (32)
06.09.2019 Jan Bořek (28)
11.09.2019 Martin Chalupa (19)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 57196
Posledních 30 dnů: 645 | Posledních 7 dnů: 275 | Poslední den: 42

© 2019 HC Jestřábi Přelouč | Všechna práva vyhrazena | pipa31@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne