HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu
HC Jestřábi Přelouč
www.hcjestrabi.cz

Příští zápas

Tabulka

1. SK Kometa Polička 10 37:23 24
2. HBK Bulldogs Brno 11 41:27 22
3. SK Suchdol n./L. 10 49:24 21
4. HBC Prachatice 10 40:28 18
5. SK Jihlava 9 41:35 16
6. HBC Hostivař 11 31:31 16
7. HBC Svítkov Stars.. 12 38:47 16
8. HBC Malenovice 11 33:40 13
9. HC Jestřábi Přelouč 10 27:27 12
10. HBC Rakovník 11 30:46 8
11. HBC Plzeň-Litice 11 24:63 8

Kompletní tabulka

"Vše je to jenom o lásce k tomu sportu" říká před startem Libor Komůrka

"Vše je to jenom o lásce k tomu sportu" říká před startem Libor Komůrka

Již tradičně se manažer našeho klubu Libor Komůrka ocitá před novou sezónou pod palbou otázek naší redakce abychom zjistili, co se přes léto událo jak v hokejbalovém areálu, tak třeba v hráčském kádru či realizačním týmu. Ani tentokrát tomu nebyl ušetřen a vy se tak prostřednictvím tohoto rozhovoru můžete dozvědět i jak to bude se zimní ligou, nebo s jakými cíli půjde A-tým do sezóny 2019/2020.

Ahoj Líbo,

nová sezóna pomalu , ale jistě "klepe na dveře" a tak je na místě si popovídat o tom, co náš čeká a nemine. Na úvod bych se ale rád vrátil ještě k té minulé sezóně. Jak jí s odstupem času hodnotíš?


"Předně musím říci, že tolik rozhovorů, jako jsem udělal v "managerské" funkci jsem neposkytl za celou svoji hráčskou kariéru :)...ale to už je asi úděl této " funkce". Co se týče minulé sezóny, myslím, že o ní bylo již řečeno asi vše a  hlavně už je pryč a nemá cenu se k ní vracet a hodnotit.  Každopádně nám dala mnoho poznatků a v koutku duše jsem za ní i rád, protože nám ukázala, že některé věci musíme prostě změnit, byť to bude třeba bolet."

Co bylo podle tebe hlavní příčinou toho, že se v sezóně 18/19 nepodařilo A-týmu po letech postoupit do play-off?

"Přístup k hokejbalu! Pokud má trenér k dispozici každý týden jinou sestavu, horko těžko se mu to skládá. Jestliže hráč z 20i zápasů odehraje třetinu, jen proto, že má jiné zájmy, o trénování ani nemluvě, nelze z toho nic velkého vyprodukovat. Je to jen o přístupu! Nedávno mi jeden můj kamarád, který ve svém městě dlouho budoval hokejbal a nakonec toho znechucen nechal, protože ho lidi kolem svým přístupem dokonale otrávili, řekl:" Vše je to jenom o lásce k tomu sportu!" Tréninky, hra, výhry, prohry atd. je v podstatě jen vedlejší produkt. Pokud hokejbal nemáš v srdci, nepomůže ti ani tisíc tréninků... A na tvoji otázku jednoduchá odpověď, vůbec jsme herně neměli mužstvo na to, abychom skončili poslední...ale..."

Co letní příprava? Podle jejího plánu se zdá, že byla letos vydatná, dlouhá a po "pauze" se do ní vrátili běžecké tréninky. Máš pocit, že je to věc, která nám v minulosti trochu chyběla a na které bylo potřeba zapracovat?

"Letní příprava ukazuje a vždy ukazovala, jaký má kdo životní styl. Pokud celou přípravu proležím a pak přijdu na jeden možná dva tréninky, nic mi to nedá. Vím za ty roky, kdo a jak k tomu přistupuje. Jsem rád, že se vrátily běžecké tréninky, v dobách třetihor,kdy jsme trénovali my staří, tomu nebylo jinak." 

Jak to budeš mít vlastně ty sám se svojí hráčskou účastí? na obzoru je MS Masters v Českých Budějovicích. Budeš se snažit udržovat v kondici a hráčské praxi tak, abys mohl na domácím šampionátu nastoupit?

"Kondici udržuji, samozřejmě dávky ve 47 letech už mám jiné než ve 27 letech. Pokud mi to ještě zdraví a vedení klubu dovolí :) naskočím občas za béčko. Co se týká Masters v Český Budějovicích, už dnes je pomalu jasné, že to bude svátek hokejbalu pro tuto kategorii, tak se na to hodlám dobře připravit. I když nejspíše budu pokukovat po nějakém saku, abych se v něm spíše na lavičku postavil hladce oholen, navoněn a učesán, než ve výstroji :) Uvidíme."

Přejděme k areálu hřiště. Jak je známo, jedna z tvých funkcí, které v klubu zastáváš je správa hokejbalového areálu. Pozorní fanoušci si jistě všimli, že v uplynulých týdnech proběhla pokládka nového, moderního plastového povrchu. Pověz nám jak těžké bylo získat finance na tento projekt a proč se klub rozhodl jej koupit?

"Svět letí dopředu a je to prostě moderna. Chceme udržet krok. A co se týká financí, každý víme, že peníze nerostou na stromech. Určitě zde patří velké poděkování městu Přelouč, které nám vyšlo vstříc a firmě pana Oplta za precizní provedení práce."

Upřímně, osobně jsem měl pocit, že vedení našeho klubu je spíš proti plastovým povrchům a stále preferuje spíš kvalitní asfalt, proto mě volba nového povrchu příjemně překvapila. Byl to pouze můj mylný dojem, nebo to byl fakt? Pokud ano, kde se to "zlomilo"?

"Tvůj mylný dojem to není. Já a ani Lamby nejsme zrovna milovníky tohoto povrchu. Je to asi tím, že jsme celý život běhali po asfaltu a platí o nás přísloví o starém psu. Každopádně, kdo nás zná, ví, že my dva neděláme to, co je dobré pro nás, ale to co je dobré pro klub! Takže počítám, že si ještě nějaké rádoby vtipné komentáře o tom, že Komůrka je proti plastu a v Přelouči mají plast, ještě přečtu a budu si nad nimi okusovat nehty a smrkat do kapesníku-:)))). Pro mě je důležité, aby se hlavně současní hráči posunuli zase o kus dál a i to , aby zde vyrůstali či sem přišli noví hráči a hokejbal je bavil. Na druhou stranu je to pro hráče bič a položením plastu někteří ztratili další argument, proč netrénují."

Myslíš, že změna povrchu může pomoct třeba co se týče příchodu mladších hráčů z okolních klubů?

"Zcela určitě. Hovořil jsem v minulosti s mnoha lidmi, kteří mi sami říkali, že vědí o tom, že je u nás v klubu pohoda, že by si zde zahráli, ale ten povrch je trochu odrazoval.  Myslím, že pokud se podaří naše snaha o celkovém zrenovování hřiště, bude náš areál patřit k tomu nejlepšímu, co v republice je. Položením povrchu jsme se posunuli zase o velký kus dál a můžeme současným i novým hráčům nabídnout opět větší komfort."

 Na klubovém facebooku se objevilo hned několik dotazů na tradiční zimní ligu. Ovlivní jí nějak pokládka nového povrchu?  

"Problém přeloučské ligy jsme dlouho řešili a i z tohoto důvodu jsme  zůstavali u asfaltu. Na druhou  stranu, toto je nejmodernější typ plastu a nelze ho srovnávat například s plastem před 5 či 10ti lety. Takže ano, hrát se na tom zimní liga bude, hřiště budeme přes zimu připravovat, tak, aby vše proběhlo jak má."

Udály se kromě změny povrchu přes léto v areálu ještě další novinky, případně je něco v plánu?

"Drobné  úpravy v šatnách. Určitě již na veřejnost prosakuje, že by za naší budovou mělo vyrůst nové, rozměrově menší hřiště s plastovým povrchem, které bude na zimu využíváno jako kluziště a v létě například pro inline."

To zní dobře! Nyní pojďme spíš vstříc nové sezoně z pohledu hráčského kádru. Mohl bys prozradit něco o příchodech a odchodech hráčů před letošní sezónou? Nastanou v kádru větší změn nebo budeme opět sázet na osvědčená jména?

"Tak zatím víme, že ze zdravotních důvodů nebude letos v áčku pokračovat Lukáš Vlk, nevrátí se bohužel po zranění ani Kuba Horák. Z časových důvodů nebude nastupovat ani Zbynďa Hejhal. Jelikož jsme nepřihlásili béčko do kraje, kluci dostali nabídku s možnosti někde střídat ve 2.lize, takže čekám, kdo se mi ozve, zatím to využil jen Vojta Mlynář do Hradce B. Po šesti letech se vrací do Hradce Tomáš Dvořáček a letos jsme se dohodli na přestupu Petra Byknera do Hradce, kde Pípa už dlouhou dobu působí a v současnosti je základním kamenem tamního týmu. V Autoskle Pardubice by měl v A týmu dále působit Luboš Moravec. Zkoušíme několik hráčů z Pardubic, především z B týmu a od juniorů a o jejich působení budu s vedením Alfy jednat v příštím týdnu a uvidíme, na jakých jménech se dohodneme."

Co se týče realizačního týmu, zde je vše "při starém"?

"Tam jsou také změny a podstatné. Ve funkci letos končí dlouholetý vedoucí mužstva Rosťa Sukup(myslím nejdéle působící vedoucí týmu v národní lize :) , který se bude na "plný úvazek" věnovat bufetu. Rosťovi za dlouholetou poctivou činnost děkujeme a nahrazuje jej Jirka Šimek, který působil v Pardubicích. Takže očekáváme i některé změny ve fungování vedoucího týmu."

Po neúspěchu v minulé sezóně by se chtělo "Áčko" jistě znovu vrátit do vyřazovacích bojů. Je právě tohle hlavní cíl pro novou sezónu, nebo jsou ambice ještě vyšší? 

"I v hokejbale jsou většinou dva druhy lidí. Jedni koukají z hlavou do oblak s rizikem, že mohou cestou někde narazit a druzí se dívají na cestu před sebou. My se řadíme k těm druhým. Samozřejmě je nutné mít sebedůvěru, ale v současném rozložení sil v lize je zkrátka možné všechno. Každopádně playoff je základ a kluci to musí do sebe dostat. Pak záleží na způsobu,jak se tam dostaneme a budeme si klást postupné cíle. My i soupeři vědí, že to co se nám stalo loni není obrazem toho, jak jsme schopni hrát. Musíme trénovat hlavně hlavu. A to je vždycky nejtěžší. S klukama budu osobně s každým hovořit a chci, aby byli ve všech směrech zodpovědní a udělali pro úspěch maximum."

 Již tradičně se na konci září koná Český pohár. Nezvažoval náš klub účast na tomto turnaji podobně jako třeba sousední Svítkov? Nebyla by to před startem svazových soutěží kvalitní prověrka připravenosti hráčského kádru?

"Již na oslavách jsme avizovali, že chceme do dalších 25 let vstoupit trochu jinak, takže jsme měli spíše starosti z budováním kádru, renovací hřiště a pod. Navíc jsme si potřebovali trochu odpočinout. Takže nás ČP minul. Kvalitní prověrka to určitě bude, ale nás čeká tento týden soustředění, kde sehrajeme  i s úterním tréninkem tři přípravná utkání, takže kluci si zkusí i zápasový rytmus před prvním kolem,které nás čeká v Jihlavě."

Dalším horkým tématem po skončení minulé sezóny a před začátkem té nadcházející je určitě fungování B-týmu. zde jsem zaznamenal nějaké změny pro které se klub rohodl. Zkus nám prosím osvětlit o co jde a jak vlastně bude vypada fungování "Béčka" v sezóně 2019/2020?

"Každý, kdo sledoval fungování B týmu po celou sezónu ví, jak to chodilo. Nebýt toho, že na poslední kolo jeli pomoc do Chlumce "starci a áčkaři", regulerně se sestoupilo. Z béčka trénovali 3 nebo 4 lidé a to pak nelze týmům v 2.lize konkurovat. To, že se sehrála vyrovnaná série s Autosklem B, kdy jsme myslím propásli postup ve čtvrtém zápase doma, bylo hlavně díky tomu, že béčko bylo hodně posilněno hráči A týmu, kterým již skončila sezóna. Přihláška B týmu do "okresu" je prostě logickým vyustěním celé situace. Na druhou stranu jsme dali možnost těm hráčům, pro které není účast v nejnižší lize dostatečná, aby si zkusili 2.ligu na SS někde jinde. Béčko bude dále fungovat, bude směskou starých kmetů a mládí a věřím, že bude hrát v oblasti důstojnou roli."

Znamená tato změna i nějakou výraznější obměnu hráčského kádru?

"V béčku skončil zkušený Honza Čermák, který se vrací do Chrudimi. Kluci,kteří přerušili činnost v áčku slíbili, že se případně také zapojí. Lidí bude dost."

Když odbočíme k mládeži, tak po dlouhé době budou mít Jestřábi dorostenecký tým. Vnímáš tento fakt jako úspěch v několikaletém snažení o intenzivnější práci s mládeží? Myslíš, že je hráčský kádr dostatečně široký a s jakými cíli vlastně vstupuje dorostenecký tým do extraligové sezóny?

"Je to přrozený vývoj. Starší žáci nám opět věkově poskočili, tak by to pro ně měl být nový impuls. Změří síly s novými týmy. Určitě je nečeká nic lehkého a budou týmy, které budou nad jejich síly. Přesto si myslím, že by v této soutěži mohli kluci hrát důstojnou roli a nebudou za otloukánky. Vnímám jejich tréninky a vidím na nich chuť do hokejbalu a to je to hlavní."

Co ostatní "mládežníci"? V jakých kategoriích vlastně uvidíme jestřáby v sezóně 2019/20?

"Tak uvidíme klasiku, "Dulda" Hájek se opět obouvá do své kategorie přípravek a nemám strach, že by se v jeho práci něco nedařilo. Na ty nejmenší je nejhezčí pohled, tomu se nevyrovná ani finále mužské extraligy :)"

 Je ještě něco, co bys nám na prahu nového ročníku hokejbalových soutěží chtěl sdělit, ale nepřišla na to řeč? Pokud ano, směle do toho! :)

 "Chci, aby hráči tady v klubu dělali pro hokejbal maximum. Každý hráč by si měl uvědomit, že doba kariéry je strašně krátká. Není ale ostuda říct, nemám na hokejbal čas, nemůžu. Ale to někteří neumí, dělají vše napůl a samozřejmě je problém, když se jim to řekne. Pak dokonce odcházejí s pocitem křivdy. Pravdou však je, že většina z těch, kteří nás opustili ne zrovna v dobrém, štěstí někde jinde nenašla. Na druhou stranu, kdo mě zná ví, že u mě má každý, kdo se pro Jestřáby obětuje, dveře dokořán."

"Tak všem v letošní sezóně hodně štěstí."

Díky za tvůj čas a ať se nám daří! :)

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Poslední zápas

HC Jestřábi Přelouč
SK Jihlava
6:3
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Město Přelouč Kozubek Doprava - Spedice Autolakovna Řečany n/L Severní energetická a.s. Kiekert-CS s.r.o. Kusý s.r.o. Sorpom AB Elektro Pardubický kraj CZECHOSLOVAK GROUP a.s. Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 66196
Posledních 30 dnů: 1766 | Posledních 7 dnů: 712 | Poslední den: 48

© 2020 HC Jestřábi Přelouč | Všechna práva vyhrazena | pipa31@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne