HC Jestřábi Přelouč vs SK Žamberk

Datum a čas konání: 26.9.2020 17:00

Klubový kvíz II

Sezóna hokejbalu je sice definitvně za námi, ne tak náš kvíz! Přinášíme Vám dnes jeho druhý a současně předposlední díl. Ani tentokrát to nebude jednoduchá zábava! Na konci však naleznete i správné odpovědi k prvním 1O otázkám!

11 - Jaké bylo  nejlepší umístění Jestřábů v 1. lize?

a) 2.místo

b) 3.místo

c) 4.místo

d) 5.místo

12 - Největší počet branek v zápase v 1.lize Jestřábů padl v duelu, kdy jim soupeřem byl tým:

a)  TJ Tatran Třemošná

b) HBC Škoda Plzeň B

c) HBC Nové Strašecí

d) TJ Snack Dobřany

13 - Město, ve kterém Jestřábi nikdy nenastoupili:

a) Český Krumlov

b) Písek

c) Liberec

d) Křemže

14 - Tým z extraligy, se kterým jsme v 1.lize nikdy neutkali, (myšleno jejich A týmy, uváděny dnešní názvy)?

a) Hradec Králové 1988

b)  SK Hokejbal Letohrad

c) HBC Plzeň

d) Kert Park Praha

15 - U kterého mužstva se nám léta na jeho hřišti nedařilo a vyhráli jsme tam až skoro po 20 letech působení v 1.lize?

a) TJ Tatran Třemošná

b) Dranreb Nová Včelnice

c) TJ Snack Dobřany

d) HBC Nové Strašecí

16 - S kým jsme odehráli poslední zápas základní části  při prvním postupu do play-of v roce 2004, po kterém propukly oslavy a jízda kočárem po městě?

a) Kert Park Praha

b) TJ Snack Dobřany

c) HBC CSKA Karlovy Vary

d) Tygři Mladá Boleslav

17 - Kdo nastřílel nejvíce branek v jednom utkání v 1.lize?

a) Marek Jurkas

b) Jiří Kadera

c) Radim Hrubeš

d) Petr Svoboda

18 - Kolik zápasů se prodlužovalo ve čtvrtfinále při prvním postupu proti Olympu Jindřichův Hradec v roce 2007?

a) žádný

b) jeden

c ) dva

d) tři

19 - Jak se nazýval nápoj griotka se svařeným vínem nabízený při prvním postupovém play-off proti Olympu Jindřichův Hradec, který se podával v populární "Sušárně"?

a) Kladivák

b) Haďák

c) Kaďák

d) Zabiják

20 - Kdo měl přezdívku "Old fox in the rain" (pro jazykově slabší- starý lišák v dešti)pro své výborně prováděné samostatné nájezdy?

a) Martin Růžek

b) Marek Novotný

c) Jiří Marvan

d) Jiří Kadera

Správné odpovědi 1 -   10:

1  - zde je správná odpověď B ...předpokládám, že většina správně tipovala Lambyho....a pak to asi byl oříšek

2 - ač se možná nabízela odpověď a) nebo d), kde jsou také ptáci správně je B

3 prvním soupeřem nám byl tým Kolína, takže D

4 - A

5  - správně je C, s pražskými soupeři jsme uspěli i přesto, že jsme byli spíše outsiderem skupiny. Hned v prvním roce ligy jsme se pak utkali s Ďablicemi,   Perunem a Hniďousy (rodiště jistého Jardy Jágra....)

6 - A

7 - B je správně. Hniďousy nehrály ligu dlouho, vždy jsme je porazili, ale nikdy tak velkým rozdílem. Ostatní kanonády jsou správné!

8 -  ač výsledky s Opavou a Hvězdou nejsou daleko pravdy, jediný správný výsledek je Rangers Kladno, tedy D. Výsledek odpovídal poslednímu kolu soutěže,kdy Jestřábi měli již záchranu jistou. Na zápas z různých důvodů cestovalo jen torzo mužstva a výsledek podle toho vypadal... Z legendárního Ketyho Matějce, který měl do té doby v brance velice dobré statistiky, se tak během jednoho dne stal cedník...(navíc prohra s Hvězdou Kladno 1:12)

9 - Náctiletý Honza Marek (dnes už bohužel není mezi námi po všeobecně známé tragédii letadla) nám své umění ukazoval v dresu Bombers Jindřichův Hradec, Václav Skuhravý, v té době cca 20letý v dresu Golem Slaný a Franta Ptáček válel za Kovo. Tudíž správně je C David Pospíšil maximálně maloval elektronickou tužkou naše parádní kombinace :-)

10 -  C- Duchové z Krematoria. Celek, který při svém působení v lize většinou okupoval spodek tabulky, s námi ale sváděl vyrovnané boje, ve kterých se na Palmovce zrodil i tento výsledek!

Posledních 30 dnů: 1509 | Posledních 7 dnů: 374 | Poslední den: 58