HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu
HC Jestřábi Přelouč
www.hcjestrabi.cz

Příští zápas

Tabulka

1. SK Kometa Polička 10 37:23 24
2. HBK Bulldogs Brno 11 41:27 22
3. SK Suchdol n./L. 10 49:24 21
4. HBC Prachatice 10 40:28 18
5. SK Jihlava 9 41:35 16
6. HBC Hostivař 11 31:31 16
7. HBC Svítkov Stars.. 12 38:47 16
8. HBC Malenovice 11 33:40 13
9. HC Jestřábi Přelouč 10 27:27 12
10. HBC Rakovník 11 30:46 8
11. HBC Plzeň-Litice 11 24:63 8

Kompletní tabulka

Libor Komůrka: Hokejbalem se chceme bavit

Libor Komůrka: Hokejbalem se chceme bavit

Ještě před vypuknutím víkendových bojů přijal pozvání ke krátkému rozhovoru manažer A týmu a stále aktivní hráč B týmu, Libor Komůrka!

1) S jakými cíli vstupují Jestřábi do nové sezony. Shrň nám to prosím jak za A, tak za B tým.

Mnoho věcí jsme už zodpověděli v rozhovoru před začátkem přípravy, potažmo ,když jsme zdůvodňovali přesun našeho A týmu do 2.ligy. Jedním z našich hlavních cílů bude zapojovat současné dorostence a soustředit se především na naše hráče. Budeme pozorně dbát na to, aby za nás nastupovali opravdu ti, co chtějí za Přelouč hrát, ať už to jsou místní kluci nebo ti,kteří dojíždějí. V minulosti jsme dost často byli v této otázce zklamaní přístupem lidí, kteří se zprvu pro tým nadchli, aby později hledali nějaké záminky k odchodu. To je asi náš hlavní cíl. Áčko je opět z velké části postaveno na zkušenosti, kluci budou chtít hrát dobrý hokejbal, který je bude bavit. Přímo cíl si nedáváme, ambice na postup zpět za této situace určitě nejsou. Hrát dobře, mít radost z výhry a nedělat si hlavu z porážky a zkusit hrát v sezoně co nejdéle to půjde. To by mělo platit i pro béčko.
 

2) S přechodem do nižší soutěže je asi logické, že v kádru nastanou výraznější posuny. Jaké jsou tedy nejvýznamnější příchody a odchody v řadách Jestřábů?

Vzhledem k tomu, že se zápasy A i B nebudou křížit, počítáme s větší provázaností obou týmů. Tréninky jsou otevřené a dle účasti a výkonnosti pak budou hráči v týmech působit. Jak říkám nějaké přehnané „lovení“ nových lidí už ani nechceme.  O některých změnách jsme již hovořili minule. Zkoušíme tři kluky z Opatovic. Navíc do Autoskla B do 1.ligy na SS odchází Josef Lauryn a Ondřej Dostál. Upřímně jsme z toho byli překvapeni, jelikož kluci měli možnost loni hrát 1.ligu u nás, ale necítili se na to a chtěli hrát pouze ve své kategorii, tedy v juniorce.  Proto jsme se domnívali, že se letos oba poperou o možnost zabojovat v A týmu, s tím, že jim vyřídíme někam do juniorů SS. Oni se ale rozhodli pro 1.ligu a tudíž jsou nyní v režimu Pardubic, dál to bude na nich. Za mě je to určitě škoda, ale pokud se někdo rozhodne, tak nikomu nebráníme. To jen na vysvětlenou, aby se zbytečně na veřejnosti nespekulovalo.
 

3) Po dlouhých letech se Jestřábi nepředstaví v 1., ale až ve 2. národní lize. Jak bys tento přechod ohodnotil s ohledem na stav, v jakém se 1. liga nachází na začátku sezony 2020/2021?

To je krátká otázka na dlouhou odpověď. A nevím, jestli budeš mít dost místa v počítači, abys to otiskl?" (smích) 1. liga je taková , jaká je. Pro nás už nemělo smysl ji hrát. Často čtu názory, že systém západ- východ a podobně...to tu již bylo a skončilo to takto. Tak za mě východ- západ ne. Osobně bych spíše viděl systém tří skupin alespoň po 8 týmech. Morava se nám zase pomalu probouzí(konečně), vytvořila by jednu skupinu, dále provázat východní a severní Čechy a část Prahy... a západní  a jižní Čechy s částí Prahy. Rapidně by se snížila dojezdová vzdálenost, při současném modelu, který je nastaven na letošní rok by to bylo 20 utkání na tým + playoff…. (jen pro zajímavost, tento model běžel v Přelouči o zimní lize již před 30 lety, není to žádná převratná republiková novinka) a vítězové skupin by si mohli zahrát o postup do extraligy. Celé by to samozřejmě bylo na jednání mezi svazem a regiony.

Bohužel problémem není jen stav 1.ligy, ale hokejbalu jako celku. Myslím, že až moc se vše točí jen kolem extraligy, ale masovost hokejbalu vždy dělaly týmy odspodu. Těch ubývá. Je možná čas se zamyslet, jestli třeba v nejnižších soutěžích opět nezavést 4+1? Ono snáze se pak objeví nový tým, který kluci složí z 10 - 12 lidí, než z dvaceti do systému 5+1. Měli bychom nejnižší soutěže oprostit od nesmyslů typu trestu při vyhozeném míčku, nestřídání po zakázaném uvolnění...prostě „vezmi si dres a hokejku a pojď hrát“. Jeden kamarád mi říkal, že jsou teď větší hřiště, že by to byl krok zpět….Nesouhlasím...mantinely by opět sloužily k tomu, aby nám míček neutíkal do kopřiv a ne k přetlačované…..šlo by o hokejbal a ne hokej v botách. Dnešním mladým ale těžko vysvětlíme, jaký byl hokejbal dříve krásný sport, když to nemohou zkusit. Navíc to asi není reálné i z toho důvodu, že dnes se vše neustále konzultuje s kluby! Před 20 lety, když se šlo do pěti,  se nikdo nikoho na nic neptal, hodil se nám navíc „pomeranč“ a jelo se dál….to dnes nefunguje. Přitom si myslím, že zkusit takovou změnu, tak si za rok nikdo nevzpomene, že se hrálo v pěti!! Dříve bývalo málo hřišť a mnoho mužstev, dnes máme již hodně hřišť, ale pomalu na nich nebude mít kdo hrát…..K čemu pak ty „svatostánky“ budou?

4) Zpět k aktuální soutěži našeho A týmu: Jaké má vedení klubu očekávání směrem k umístění a koho považuješ za nejvážnější soupeře „áčka“ v nadcházející sezóně?

Nemáme vyhraněné cíle. Jsou mužstva, která každoročně vyhlašují cíle, pak je neplní a nic se neděje. (smích) Takže když žádný cíl nevyhlásíme,        taky se nic nestane. Budeme se bavit hokejbalem a hodně času a úsilí věnovat nejmenším. Soustředit se, aby z nich něco vyrostlo, měli vztah ke    klubu, nehráli hokejbal jen pro svůj prospěch, ale pro tým a klub.
Jako tým nemáme žádného vyhraněného soupeře, na to si nehrajeme. Blíží se nám generační výměna, bude to chvíli trvat, než si to zase sedne.       Vím, těžko se to vysvětluje většině lidem, kteří po ukončení kariéry hokejbalisty z prostředí hokejbalu odejdou. Pochopí to spíše to mizivé procento lidí, ze kterého se stávají funkcionáři a v klubech pracují dál. Nemůžeme se srovnávat s kluby z velkých měst,  které mají dostatek hráčů na výběr.  Menší kluby, ke kterým patříme i my, musí pracovat s každým hráčem  a doufat, že v něm bude potenciál pro klub do budoucna.

5) Značnou obměnou pršel také B tým. Jaká jsou Vaše očekávání směrem k jeho působení v regionální lize?

Někteří lidé skončili, někdo se znovu zapojí, B tým jde do sezóny s cílem si zahrát, začít se scházet a nedělat ostudu.

6) Na závěr nám prozraď, jak jsou Jestřábi připraveni na hokejbal v době covidové?

Na to se budeme připravovat průběžně, až jak se bude vše vyvíjet, tak budeme reagovat na možná různá nová nařízení….…..nejde se na to připravit dopředu. Pevně věříme, že to nebude narušovat chod soutěží a my si hokejbal celoročně užijeme, jak bývá v Přelouči zvykem….

Diskuze

Město Přelouč Kozubek Doprava - Spedice Autolakovna Řečany n/L Severní energetická a.s. Kiekert-CS s.r.o. Kusý s.r.o. Sorpom AB Elektro Pardubický kraj Tlapnet CZECHOSLOVAK GROUP a.s. Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 75538
Posledních 30 dnů: 1550 | Posledních 7 dnů: 406 | Poslední den: 36

© 2020 HC Jestřábi Přelouč | Všechna práva vyhrazena | pipa31@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne