HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu
HC Jestřábi Přelouč
www.hcjestrabi.cz

Příští zápas

Komůrka: V areálu je práce víc než dost!

Komůrka: V areálu je práce víc než dost!

Pandemická doba zkouší náš sport stejně jako většinu ostatních sportovních odvětví. Pozvánku k netradičnímu rozhovoru v době koronavirové přijal sportovní manažer HC Jestřábi Libor Komůrka.

Hokejbalové soutěže stojí, kluby nemohou s ohledem na pandemii ani trénovat, a tak je nasnadě otázka: Jaké je dění v klubu? A co ty sám osobně? Co obnáší práce klubového manažera v pandemické době?

V prvním řadě jsem rád, že mě oslovuješ managere, víš, že já si na to potrpím(smích)….Tak je jasné, že pravidla ohledně soutěží a trénování se vztahují dnes bez výjimky na všechny kluby a i u nás je tedy klubový život zastaven. Vedení klubu samozřejmě funguje dál, protože musíme být připraveni na další chod, připravit všechny kategorie na další činnost, pracujeme kolem hřiště i v zázemí . Není asi již tajemstvím, že se snažíme o prosazení kompletní přestavby celého hřiště, s tím spojenou i kompletní revizi a výměnu osvětlení atd.

Kromě klubového manažera zastáváš také pozici správce sportovního areálu. Uzavření areálu sebou tak pro tebe paradoxně může nést i určité výhody: Probíhají v areálu např. některé úpravy, které by za provozu nebylo možné udělat?

Tak podobnou úvahu o tom, že v případě uzavření areálu má správce „veget“  ( Pozn. red.: Liborovi samozřejmě při první příležitosti vysvětlíme, že jsme se ptali, jestli dělá v areálu v tomto atypickém období něco, co by za normálního běhu nešlo, a ne, jestli si válí šunky - to víme :-P ) jsem již slyšel několikrát-:)))) Předně, jestli je areál v provozu či ne, s prací správce prakticky nesouvisí. V tomto období mám v plánu takové množství práce, které je potřeba v areálu provézt, že v podstatě nestíhám. Ať je to předělání valu u kabin hokejbalu, čištění odtokových kanálků u atletické dráhy, úprava oplocení u dopravního hřiště…. Započali jsme s likvidací travnatého valu za trestnými lavicemi u hokejbalu atd...těch prací, pro veřejnost většinou málo viditelných, je strašně moc….navíc se pomalu bude blížit sezóna sekání a i když se na travnatých plochách hřišť zatím nic neděje, někdo určitě trávě zapomněl nahlásit, že je koronavirus a ta si vesele poroste dál ...(smích)...práce je pořád dost...

Nelze si nevšimnout, že za kabinami hokejbalu nově vyrostlo také veřejné kluziště. Budou jej Jestřábi jako klub nějak využívat, např. v létě jako druhou plochu? Je to vůbec technicky možné?

Vyrostlo a s tím souvisí i odpověď na předchozí otázku. I když v současné době proběhl pouze zkušební provoz, do zimního období budeme muset připravit jeho řádný chod, tak, aby hřiště plnilo účel a lidé si jej mohli užít. Což je například sehnat další rolbaře, obsluhu na prodej lístků, vytvořit zázemí pro lidi na převlečení, upravit terén kolem, připravit celoroční rezervační systém na hřiště apod. Určitě se počítá, že kluby a potažmo i veřejnost bude moc hřiště využít i mimo zimní sezónu. Bude na něm položen plastový povrch a bude možné zde hrát mimo hokejbalu i třeba in-line hokej(který se nemůže provozovat na velkém hřišti z důvodu jiného typu povrchu). Předpokládám, že i Jestřábi druhé hřiště využijí, od toho se postavilo.

Nacházíme se uprostřed dosud nejtvrdších opatření od léta loňského roku. Vidíš ty osobně pověstné světlo na konci tunelu? Troufneš si odhadnout, kdy a zda vůbec se rozjedou soutěže, kterých se Jestřábi účastní?

Již jsem si musel pořídit brýle na blízko, ale na dálku ještě vidím dobře(smích). To světlo tam určitě je, ale je ještě hoooodně daleko. Ale je jasné, že to všechno jednou skončí a my se opět vrátíme k našemu sportu a tomu, co máme rádi. Co se týká soutěží, tak musím říci, že často přemýšlím nad tím, proč se vehementně snažíme pracovat na nějakých systémech dohrání soutěží, notabene takových, které prakticky pořádně nezačaly? Nedokážu si představit, že

nám bude sděleno např. na začátku května, že máme 14 dní na přípravu a začínáme! Běžná příprava trvá cca dva měsíce, ať letní či zimní. Lidé z toho teď absolutně vypadli, ať si říká, kdo chce, co chce. Spíš mě napadlo, že by svaz mohl oslovit kluby napříč republikou ve stylu: Jste někdo ochoten , pokud to situace dovolí, uspořádat nějaký turnaj a pozvat týmy z okolí? Turnaj pro děti, dorostence, dospělé? My, jako svaz vás podpoříme např. rozhodčími, poháry.. a dohrání soutěží budeme řešit třeba od září…kdy můžeme v podstatě navázat tam, kde jsme skončili!! Myslím, že by to bylo efektivnější! Potřebujeme ty lidi dostat zpátky na hřiště, nechat je se rozkoukat, rozhýbat a ne od první chvíle termínově „tlačit na pilu“ a klepat se, zda-li něco dohrajeme či ne. Turnaj buď bude nebo ne, nic by se nestalo…...Tady mi ten smysl trochu uniká…...a hrát něco do půlky prázdnin?….no...nevím….ale je to jen můj názor….Navíc je teď prostor na reorganizaci soutěží, jako je např. 1.liga atd……..Takže jednoduchá odpověď na tvou otázku….nemyslím, že se soutěže do léta rozjedou…..bohužel...a hrát například jen Extraligu? Proč? Hrají ji profesionálové, jako v hokeji? ...Myslím, že jsme amatérský sport, v něm jsme si všichni rovni , tak by se mělo hrát buď na všech úrovních, nebo vůbec, pokud to nepůjde...

Na závěr se nemohu nezeptat, jak trávíš v současné době svůj volný čas ty, případně jestli chceš fanouškům Jestřábů a čtenářům obecně něco vzkázat.

Na hřišti jsem, co to dá,…..tedy v montérkách, ne ve výstroji, takže to vlastně není volný čas-:)))….doma si s dětmi opakuji základní školu a mám docela mezery….sveřepí šakali….-:)))), pracuji kolem domu….občas rodinná ponorka…..-:)))..chybí mi kamarádi jak z klubu, tak třeba z Masters, (které jsem neviděl od léta)….

 

Jestřábům a jejím fans vzkazuji, ať vydrží!!

 

Zase to rozjedeme, vizi, co a jak dál ve vedení máme!

Diskuze

Město Přelouč Kozubek Doprava - Spedice Autolakovna Řečany n/L Severní energetická a.s. Kiekert-CS s.r.o. Kusý s.r.o. Sorpom AB Elektro Pardubický kraj Tlapnet CZECHOSLOVAK GROUP a.s. Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 79431
Posledních 30 dnů: 496 | Posledních 7 dnů: 292 | Poslední den: 30

© 2021 HC Jestřábi Přelouč | Všechna práva vyhrazena | pipa31@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne