Rozlučka dorostu ve Svitavách

Pozdě, ale přece! Vzhledem ke speciální příležitosti přinášíme info o turnaji dorostenců v nezměněné podobě tak, jak jej dal dohromady trenér Moravec.

TJ Sršni Svitavy – HC Jestřábi Přelouč 0:1 /Mrkvička/ (střely 23:6)

HbK Karviná – HC Jestřábi Přelouč 4:0 (střely 36:2)

Sestava Jestřábů (seznam dle fotky) horní řada zleva: Hora Michal, Munduch David, Dlabaja Tomáš, Mrkvička Jan, Říha Martin, Rozkošný Daniel, Moravec Filip, Le Quang Dat, dole: Moravec Michal, Synek David, zcela dole: Čára Lukáš

V neděli 20. června absolvovali dorostenci Jestřábů druhou část turnaje Markmed Pohár dorostu. V prvním herně vyrovnaném utkání díky bojovnému kolektivnímu výkonu, opřeného o skvěle chytajícího Lukáše Čáru srazili naši hráči Svitavské Sršně rozdílem jedné branky. Statistika střeleckých pokusů sice co do počtu vyznívá lépe pro domácí, avšak efektivita jednoznačně pro nás. Touha po vítězství byla po celý zápas naším sedmým hráčem na hřišti, a tak soupeři nepomohla ani záměna brankáře za šestého hráče v poli závěrem utkání. Krátký oddych před druhým navazujícím zápasem proti čerstvé Karviné však nestačil, aby deset našich mladých Jestřábu létalo mezi mantinely tak dravě, jako v utkání prvním. Zde bych vyzdvihl výkon „Dominátora“ Čáry, který neuvěřitelnými gymnastickými kreacemi určitě snesl srovnání se svým legendárním vzorem. A tak se i stávalo, že v okamžiku, kdy už Karvinští zdvihali ruce nad hlavu, se v odkryté části svatyně náhle objevila Lukášova výstroj a míček bezpečně vytěsnila. Utkáním, defensivně hraným převážně na naší polovině hřiště se myslím i přes prohru důstojně rozloučila jedna generace nadšenců nejen s letošní dorosteneckou soutěží, ale s touto mládežnickou kategorií vůbec. Byla to parta, která se už v žákovském věku sama poskládala na základě kamarádství a zábavy s hokejkou v ruce. Parta, která vyhledávala v dobrém smyslu hřiště pod parkem, aniž by se konal oficiální trénink. Bylo mi velkou ctí tuto skvělou „bandu“ trénovat.

Trenér   M. Moravec

Posledních 30 dnů: 432 | Posledních 7 dnů: 158 | Poslední den: 8