HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Zástupci klubu si MS Masters užili!

Průběh a atmosféru turnaje pro náš web shrnul manažer Libor Komůrka.

O víkendu skončilo na Kladně a v Novém Strašecí MS v hokejbale v kategorii Masters - nad 40 let. Šampionát proběhl od 7.9. do 11.9. za účasti 12 týmů. Tři výběry ČR, dva Slovenska, Kanady, USA, jeden tým postavilo Řecko, Velká Británie a Rakousko. Mezi hráči týmu České republiky (Masters ČR) se objevili i hráči a funkcionáři místního klubu HC Jestřábi Přelouč.

Za tým nastoupili Martin Šmíd, Zbyněk Čapek, Jan Příhoda, Jakub Horák a Lubomír Menc (hostující dlouhá léta v našem týmu z Heřmanova Městce). V realizačním týmu se pak objevil Libor Komůrka, Rudolf Raška, Rostislav Sukup a Petr Michetschläger.
Skupina B, která se odehrála v příjemném prostředí stadionu v Novém Strašecí, nám přichystala pět soupeřů. V prvním utkání jsme jasně přehráli Velkou Británii 9:0. Ve druhém, napínavém utkání jsme udolali Řecko 4:3 v prodloužení, kdy jednu branku zapsal Horák a rozhodující branku pak vypracoval po nádherné akci Menc. Třetí utkání jsme sehráli proti Slovensku a ve vyrovnaném utkání nakonec nestačila ani branka Horáka a podlehli jsme střelou do prázdné branky 1:3. V našem nejlepším utkání turnaje jsme přestříleli USA 6:3, přičemž jsme už v páté minutě prohrávali 0:2. V utkání, které mělo, díky výborným fanouškům, rekrutujících se z velké části z dětí tamní školy, parádní atmosféru, řádil Příhoda. Dal dvě branky, přičemž ta druhá pohladila duši každého znalce hokejbalu, kdy skóroval úderem ze vzduchu po parádní nahrávce spoluhráče. Další utkání jsme prohráli na nájezdy s týmem Kanada Saskatchewan (vítěz kanadské ligy veteránů) 1:2. S přehledem jsme však postoupili do čtvrtfinále. Tam jsme narazili na obhájce titulu z Kanady a i když jsme odehráli dobrou první třetinu, nakonec jsme na běhavé Kanaďany nestačili a prohráli 0:4. Čekal nás zápas o páté místo a v něm jsme se postavili hráčům českého týmu Bohemia Central. Tým, který byl složen z velkých jmen českého hokejbalu, měl určitě vyšší cíle, ne ž jen zápas o páté místo. Soupeř hrál technicky, ale na našem týmu byla vidět větší chuť po vítězství. Opět se střelecky prosadil dvakrát Příhoda, ale soupeř vždy dorovnal. Nakonec rozhodlo prodloužení a šťastná branka nám po vítězství 3:2 přisoudila 5.místo na světě!!!! Výsledek, který jsme vůbec nečekali, byl zásluhou velké bojovnosti a hokejbalovosti, kterou jsme v sedmi zápasech v pouhých čtyřech dnech na hřišti předvedli! Nutno říci, že se kluci z Jestřábů v týmu neztratili a patřili po celou dobu k oporám týmu .Příhoda skóroval celkem 4 x, Horák si připsal 6 bodů za 3 branky a 3 asistence. Ostatní nadprůměrně plnili své úkoly jak v útočné, tak v obranné činnosti a jsou podepsáni pod největším úspěchem týmu veteránů, jehož  založení sahá až do roku 2014!!! Díky kluci za předvedené výkony!!! Super zážitek!!