1.liga 2018/2019

SK Jihlava

(1:0,0:0,3:1)

střely 29:28 vyloučení 3:2 využití 2:0

A-tým čekal v neděli těžký duel na půdě loňského finalisty z JIhlavy. I přes oslabenou sestavu ve které chyběli  veteránští reprezentanti nebo brankářská jednička Smekal sehráli jestřábi na Vysočině vyrovnanou partii , kterou definitivně rozhodovalo až poslední dění. Do branky se po dlouhé době postavil Petr Sedmák, který předvedl spolehlivý výkon a dlouho držel naději na to, že ze zápasu neodejdeme s prázdnou.

"Na zápas jsem se těšil a snažil se být pozitivně naladěný. To se přeneslo i do zápasu který jsem si užil a myslím že se mi vcelku dařilo. O výsledku zápasu rozhodlo naše neproměňování šancí. Ve druhé třetině jsme byli lepším týmem ale gól zkrátka nepadl. Děkuji za příležitost nakouknout do první ligy", řekl po utkání zkušený brankář.

V podobném duchu hovořil také kouč Roman Štefanský. I jeho mrzely neproměněné šance. „Na to, že jsme byli v poměrně úzké sestavě, jsme nehráli špatně. Dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas kdy jsme navíc neproměnili řadu příležitostí. Ve třetí třetině jsme pak dostali dva góly v oslabení a domácí přidali pojistku při power-play.“

Také Martin Kazimír ocenil výkon týmu v nepříliš početné sestavě: "V 11 lidech jsme odehráli vyrovnaný zápas. O výsledku rozhodla potence v zakončení a využívání přesilovek kdy soupeř využil 2 a my v 2min přesilovce 5:3 vystřelili 1x na branku."

I obránce David Štefanský, který přihrával na naši jedinou branku viděl největší problém v koncovce, zároveň ale upozorňuje, že na paniku ještě zdaleka není čas: "Myslím si, že jsme v Jihlavě neodehráli vůbec špatné utkání. Na to, že nás bylo pouze 11 do pole, tak jsme byli domácím minimálně více jak dvě třetiny vyrovnaným soupeřem. Ukázalo se,že méně někdy znamená i více. Zápas ale rozhodla produktivita. My jsme svoje šance určitě měli, hlavně tedy ve druhé třetině, ale bohužel si s nimi nedokážeme v současné době tak lehce poradit jako třeba někteří soupeři a to nás připravuje o lepší výsledky. Jedná se, ale teprve o začátek soutěže,takže není třeba nijak věšet hlavu. A dál na sobě usilovně pracovat. Jinudy totiž cesta nepovede!"

V tabulce 1.ligy nám tak po neděli patří desátá příčka, která je poslední. Po třech kolech však není čas na paniku. Máme za sebou 2 venkovní záasy na hřišti Brna a Jihlavy odkud se body nevozí lehce + derby, které je vždy nevypočitatelné. V neděli klasicky od 14:00 přivítáme pod parkem POličku a budeme potřebovat vaší podoru pro to, abychom získali první vítězství.

Informace o utkání

SK Jihlava:

Branky:

Tresty:

HC Jestřábi Přelouč:
P. Sedmák, P. Doležal, T. Vorba, R. Stoklasa, D. Štefanský, M. Kazimír, L. Vlk, O. Kade, J. Šimek, Z. Hejhal, P. Svoboda, D. Kazimír

Branky:
35. P. Svoboda (P. Doležal, D. Štefanský)

Tresty:

Posledních 30 dnů: 458 | Posledních 7 dnů: 148 | Poslední den: 23