1.liga 2018/2019

(1:0,0:0,1:1)

SK Kometa Polička

střely 29:25 vyloučení 6:1 bez využití

A-tým přivítal na svém hřišti tradičního soupeře z Poličky. Po vyrovnaném průběhu utkání se nakonec podařilo Kometu porazit a konečně si tak připisujeme do tabulky první tříbodové vítězství, které nás odpoutalo ode dna prvoligové tabulky na příčku zajišťující vyřazovací boje. Hned se nám tak bude v dalších zápasech lépe dýchat.

Nedělní drama obsáhle zhodnotil obránce David Štefanský: "Dnes jsme proti tradičnímu soupeři z Poličky odehráli jednoznačně naše nejlepší podzimní utkání. Nejenom proto, že jsme získali tři body, ale hlavně kvůli tomu, že jsme dokázali po celých 45 minut hrát obětavě, srdíčkem a hlavně bez větších chyb, což se nám minulé víkendy ne úplně vždy dařilo. Celé utkání bylo vyrovnané a bojovné. My jsme se dostali do vedení na konci první třetiny po šťastném odrazu na buly. Ve druhé třetině nám soupeř, hlavně při sérii oslabení, pěkně zatopil, ale díky výbornému brankáři a obraně jsme vše ustáli bez obdrženého gólu. Ve třetí třetině se opět hra vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách. Soupeř vyrovnal po našich zmatcích střelou z bezprostřední blízkosti, kdy jsme nedokázali míček uklidit do bezpečí a jelo se od znova. Náš moment, ale přišel 40 sekund před koncem, kdy nahození od modré čáry uklidil do branky na brankovišti dobře pracující Drápalík. Soupeř ještě zkusil odvolat brankáře, ale my jsme si naši první výhru v této sezóně již utéct nenechali."

I přes první výhru však Štefanský , stejně jako jeho spoluhráči nechce usnout na vavřínech. "Výkon to určitě bezchybný nebyl, ale ukázali jsme si, že pokud budeme houževnatí a budeme jezdit po zadku, tak v této soutěži dokážeme hrát s každým a doufám, že nás tento výsledek povzbudí do dalších bojů."

S výsledkem i výkonem svého týmu byl spokojený i manažer Libor Komůrka, který víděl utkání takto: "Soupeř byl častěji na míčku, také především proto, že se po celé utkání pískaly fauly pouze na naší straně, ale všechna oslabení jsme zvládli a to bylo důležité. Svou první, sice trochu krkolomnou branku dal benjamínek Kade. V poslední třetině hosté přeci jen dostali míček do branky, ale v poslední minutě uklidil do sítě odražený balónek taky premiérově Drápalík a tři vybojované body byly doma. Kluky chválím za bojovnost a vůli, kterou proti silnému soupeři po celý zápas ukazovali."

Informace o utkání

HC Jestřábi Přelouč:
P. Smekal, L. Menc, P. Michetschläger, P. Doležal, M. Šmíd, D. Štefanský, M. Kazimír, M. Drápalík, L. Vlk, O. Kade, J. Šimek, Z. Hejhal, J. Příhoda, P. Svoboda, D. Kazimír

Branky:
14. O. Kade ,
45. M. Drápalík (Z. Hejhal)

Tresty:

SK Kometa Polička: