1.liga 2018/2019

Přelouč, 16.9.2018 14:00

(1:3,1:2,1:1)

HBC Svítkov Stars Pardubice

A-tým vstoupil do nové sezóny tím nejprestižnějším možným duelem, tedy derby proti Svítkovu. Utkání se však naším hráčům nepovedlo podle představ a rivalovi podlehli 3:6.

Hodnocení manažera Komůrky tak nemůže být moc pozitivní: "Zápas se hodnotí celkem jasně. Měl vyrovnaný začátek a bohužel jsme trochu klasicky neproměnili první dvě šance. V podstatě to rozhodl náš slabý důraz ve vlastním brankovišti, kdy v něm soupeř v první třetině třikrát skóroval a přesilové hry,kterými si vždy pomohl, když se nám podařilo snížit. Na úvod sezóny jsme neodehráli dobré utkání. To nesnižuje výkon Svítkova, který hrál dobře a vyhrál zaslouženě. My se musíme poučit a začít další zápas od nuly a plnit, co trenér řekne."

Spokojený nebyl ani kouč Roman Štefanský: "První zápas sezǒny A mužstvu nevyšel. Po nedůrazném a matném výkonu jsme podlehli Svítkovu 3:6. Proměňovaní šancí a nedůraz zůstává stále náš velký bolák. Nyní zajíždíme dvakrát na hřiště soupeře a to do Brna a o týden později do Jihlavy. Tak nám držte palce a příští týden zase ahoj!"

„Sportovně musím uznat, že soupeř byl lepší a hlavně běhavější. A tím, že byl více na balonu nás dostával pod tlak a skóroval,“ řekl také po utkání náš obránce Martin Šmíd.

Spokojen s výsledkem byl naopak svítkovský Martin Černický: „Utkání jsme zvládli takticky, navíc jsme byli po celý zápas rychlejší. Moc důležité také bylo, že jsme první třetinu vyhráli 3:1, pak už jsme si tento náskok stále udržovali a zápas dovedli do vítězného konce.“

branky: 2x Příhoda, Horák - 2x Kohoutek, 2x Novotný, Petrus, Jankura

sestava: Smekal (Sedmák) - Štefanský, Šmíd, Vlk, Svoboda, Šimek J., Stoklasa, Doležal, Příhoda, Hejhal, Horák, Michetschläger, Menc, Kazimír D., Vorba, Kazimír M. - trenér Štefanský

Informace o utkání

HC Jestřábi Přelouč:
P. Smekal, L. Menc, P. Doležal, T. Vorba, R. Stoklasa, M. Šmíd, D. Štefanský, M. Kazimír, L. Vlk, J. Šimek, Z. Hejhal, J. Horák, J. Příhoda, P. Svoboda, D. Kazimír

Branky:
12. J. Příhoda (P. Doležal),
25. P. Svoboda (J. Příhoda),
32. J. Horák (P. Doležal, R. Stoklasa)

Tresty:

HBC Svítkov Stars Pardubice:

Branky: