HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Půltucet z Vysočiny

Jestřábi cestovali do Jihlavy s cílem prodloužit sérii 4 utkání ve kterých se jim podařilo bodovat, ale zároveň s vědomím, že jde o velmi horkou půdu aktuálně druhého celku tabulky, na které se nám navíc dlouhodobě příliš nedaří. Taktika hostující střídačky byla jednoznačná. Co možná nejdéle držet bezbrankový stav a aktivní hrou ze zajištěné obrany se pokusit soupeře překvapit.

SK Jihlava - HC Jestřábi Přelouč 6:1 (3:0, 0:0, 3:1)

střely 30:26  vyloučení 0:4 bez využití

branky: 2.Trybuček, 3.Hlavatý, 8.Střecha, 31.Smutný, 37.Hlavatý, 44.Střecha - 37.Svoboda (Moravec)

sestava: Smekal (od 8.min Brykner) - Čapek, Šmíd, Michetschläger, Doležal, Hutla - Moravec, Svoboda, Mucha, Příhoda, Štefanský, Horák, Raška, Hejhal, Vorba - trenér Štefanský

Zkušený soupeř je již jedním z mnoha týmů, který disponuje rychlým plastových povrchem, který nahrává kombinační hře, kterou jihlavské SK praktikuje. Jestřábi začali aktivně a na malou chvíli se jim podařilo zamknout jihlavské v jejich pásmu a vytvořit si pár nadějných příležitostí. Soupeř však udeřil již z první akce, která mířila na naší branku, byť to bylo se štěstím a přispěním našeho hráče. To když ve druhé minutě Trybuček hledal spoluhráče přihrávkou spoza branky a dobíhající Michetschläger nohou překonal vlastního brankáře. Uběhlo pouhých 40 vteřin a domácí diváci se mohli radovat podruhé. Fejtovu nabídku z první usměrnil za Smekalova záda Hlavatý. Končila sedmá minuta první třetiny když Hutla zaváhal na červené čáře a napadající Střecha jej obral o balónek. V samostatném úniku pak rychlou kličkou mezi betony překonal potřetí přeloučského gólmana.

Jestřábi byli logicky v útlumu. Trenér Štefanský si již v čase 7:03 vyžádal oddechový čas a do branky poslal Bryknera. Ani jeho jihlavští hráči příliš nešetřili, ale další branku se jim v první části vstřelit nepodařilo i když šance si dokázali vytvářet stále. Po první části byl tedy stav pro naše hráče velmi nepříznivý - 3:0.

Druhá část byla nejpovedenější pasáží utkání ze strany hostů z Přelouče. Dokázali několikrát zaměstnat jihlavského brankáře a byť se nedostali o žádné vyložené šance, tak nadějných závarů musela domácí obrana řešit hned několik. Pěkné kombinace však předváděla v útočném pásmu také domácí Jihlava. V jedné z těch největších nedostal za Bryknerova záda míček kanonýr Střecha. Stav tak i před druhou pauzou zůstával oproti rychlému úvodu nezměněn. To však neplatilo o začátku třetí třetiny. Další hrubku v naší obraně potrestal v přečíslení 2 na 1 gólovou střelou Smutný. Následovaly další šance jihlavských hráčů, ale míček se popáté do hostující branky dostal až po nenápadné akci, kdy Hlavatý původně přihrával před branku, ale šikovně odrazil míček o Bryknerovu výstroj tak, že proklouzl za brankovou čáru. Krátce poté se konečně dostal ke slovu také útok Jestřábů. Moravcova nepřesné střela trefila vedle branky stojícího Svobodu tak přesně, že míček zapadl za bezmocného Kocha. Alespoň kosmeticky jsme tak zmírnili nepříznivé skóre.

Poslední slovo však měli znovu domácí. Ve 44.minutě předvedli domácí nejhezčí akci utkání, když Danko přistrčil ve středním pásmu míček Střechovi, který elegantně proskočil mezi dvojicí obránců a rychlou střelou k tyči překonal i Bryknera. Pěkná akce tak dala výsledku definitivní podobu.

Po úspěšných týdnech minulých tak přišlo vystřízlivění v podobě vysoké prohry na Vysočině a sesun zpět do středu prvoligové tabulky.

Petr Brykner: "Dnes jsme si odsud body odvézt nemohli. Zaspali jsme začátek utkání, kdy jsme zbytečně inkasovali po tom, co jsme se soupeře pokusili zatlačit, ale ten nás chytře trestal z rychlých protiakcí. Pak už bylo těžké se zápasem proti tak zkušenému soupeři něco udělat. Jihlava dobře kombinovala, kontrolovala utkání a zaslouženě získala všechny body. My musíme být příště chytřejší,přidat na soustředěnosti a důrazu v našem pásmu a ono to zase půjde."