Prachatická mise body nepřinesla

Dlouhá cesta vedla v neděli do krásného areálu Highlanders arény v Prachaticích, kde na nás čekalo proměnlivé, avšak vzhledem k okolnostem hokejbalu příznivé počasí. Oba nedělní soupeři byli zároveň sousedé v tabulce. Dalo se proto čekat napínavé a dramatické utkání o důležité body.

HBC Highlanders Prachatice – Jestřábi Přelouč 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

střely 34:14  vyloučení 1:9  využití  1:0

18.Turek (Zavřel, Bušek), 35.Markytán (Turek, Švácha) - 29.Čapek

sestava: P.Brykner (T.Dvořáček) - P. Michetschläger, P. Doležal, L. Hutla, T. Vorba, M. Šmíd, D. Štefanský, F. Mucha, R. Raška, Z. Hejhal, J. Horák, J. Příhoda, P. Svoboda, L. Moravec - trenér Štefanský

Utkání začalo opatrně z obou stran a první třetina příliš hokejbalové krásy nenabídla. Na obou stranách bylo k vidění několik nebezpečných závarů, ale oba brankáři si své území strážili bezchybně.

To úvod druhé části již byl zajímavější. Domácí přidali na tempu a důrazu a hráči Jestřábů začali pomalu kupit menší chyby v rozehrávce, které však vyústili v uzemní převahu prachatických. Tu korunoval v 18. minutě vedoucí brankou kapitán Turek, který využil Zavřelovu přihrávku a rychlou střelou "z první" překonal Bryknera. Přesto zůstal i po druhé třetině stav vyrovnaný díky povedené individuální akci Čapka, který oběhl branku a nakonec překvapivou střelou procedil míček i skrz výstroj domácího brankáře Pixy.

Rozhodnout o osudu utkání tak musela až jeho závěrečná část. Další z mnoha faulů totiž v přesilovce potrestal rychlým výpadem zpoza branky Markytán a dostal Highlanders do vedení. Domácí měli navrch, ale udeřit mohlo na druhé straně, když se do brejku dostala dvojice Moravec-Svoboda. První jmenovaný byl obráncem faulován, přesto ještě stihl přihrát Svobodovi, který však obrovskou šanci v branku neproměnil. Křivda z neodpískaného faulu na Moravce zůstala v hlavách našich hráčů i po následující minuty a z toho resultovaly zbytečná vyloučení Příhody a Čapka, kteří putovali předčasně do sprch a tresty za reakci hostující střídačky. Bohužel tato vyloučení stála Jestřáby možnost dostat se do tlaku, ba naopak se více než 2 minuty bránili oslabení třech proti pěti a celkově byli v početní nevýhodě více než 7 mnut hry v kuse! Obětaví obránci a výborný Brykner však drželi naději na vyrovnání až do samého závěru.

Na vyrovnávací branku zbylo ze třetí třetiny jen něco málo přes minutu, což se ukázalo jako příliš málo času. Vzhledem k tomu, že jsme na domácího brankáře ve třetí třetině vyslali jeden jediný míček, tak se tři body pro domácí jeví jako zasloužený výsledek, se kterým však nemůžeme být spokojeni.

Petr Brykner: "Dnešní výsledek je pro mě osobně velkým zklamáním. Myslím, že jsme nezačali špatně, ale bohužel jsme nedokázali náš výkon stupňovat tak, jako domácí, kteří od druhé části přebrali iniciativu-přesto byl stav vyrovnaný a nějaké příležitosti jsme měli. Kromě výsledku jsem však zklamaný i z toho jakým stylem jsme "nezvládli" někdy kontroverzní rozhodnutí sudích a tím i celé utkání, ve kterém jsme rozhodně jinak měli na to abychom si nějaký bod odvezli. Je potřeba tento víkend hodit za hlavu a znovu se naladit na pozitivní vlnu před zápasem v Pardubicích."

FOTOGALERIE (Prachatický deník)

Posledních 30 dnů: 473 | Posledních 7 dnů: 143 | Poslední den: 18