HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Horák režíroval pohodovou výhru

A-tým zajížděl do Třemošné, kde si nakonec připsal povinnou výhru po které se posunul na pátou příčku tabulky. Hlavní postavou zápasu byl Jakub Horák, který si připsal 5 kanadských bodů. Domácí Tatran tak po porážce druhý rok po sobě sestupuje o soutěž níž.

TJ Tatran Třemošná - HC Jestřábi Přelouč 0:5 (0:1,0:3,0:1)

střely 13:35  vyloučení 5:2  bez využití

6. Horák, 16. Svoboda (Horák), 19. Horák (Svoboda, Moravec), 22. Moravec (Horák, Svoboda), 35. Horák (Moravec, Šmíd)

sestava: Smekal (Brykner) - Stoklasa, Doležal, Moravec, Svoboda, Horák, Šmíd, Štefanský, Příhoda, Hejhal, Michetschläger, Menc, Raška, Mucha, Vorba - trenér R.Štefanský

První jarní kolo nás zaválo do západních Čech na hřiště dobře známého soupeře z Třemošné. Tabulkové postavení obou celků nás pasovalo do role jednoznačného favorita zápasu. Domácí jsou přikování až na samé dno prvoligové tabulky a jen zisk tří bodů z nedělního utkání jim ještě mohl dát šanci alespoň na účast v baráži.

Utkání se od začátku neslo ve znamení převahy našeho týmu, kterému byl při vší úctě k soupeři po většinu první třetiny větším soupeřem nerovný povrch a skákající míček, než domácí Tatran. Trápila nás ale nepřesná souhra. Tento neduh se objevoval na obou koncích hřiště a úvod zápasu tak příliš kvalitní podívanou nenabízel. V šesté minutě vnesl na naší střídačku trochu klidu Horák, který tvrdou ranou od mantinelu prostřelil Kubeše v brance domácích. Třemošná se v našem pásmu objevovala pouze sporadicky, ale její výpady byly nebezpečné a míček několikrát nebezpečně poskakoval blízko Smekalovy svatyně.

Brankostroj se naplno rozběhl až v úvodu druhé části. Nejprve se důrazem na brankovišti prosadil Petr Svoboda na jehož branku navázal za další tři minuty rychlou bekhendovou kličkou Jakub Horák. Domácí měli v těchto chvílích několikrát možnost zkorigovat výsledek z některého z nebezpečných protiútoků, ale buď je zradila nepřesná koncovka, nebo nerovný povrch vlastního hřiště. Ve dvaadvacáté minutě se naopak k odraženému balónku dostal Moravec a střelou o tyč zvyšoval už na 4:0 z našeho pohledu.

I přes pohodové vedení jsme ke zbytku utkání přistupovali zodpovědně a dál kontrolovali hru. Konečnou podobu dal výsledku muž zápasu Jakub Horák, který nekompromisní ranou z kruhu zkompletoval hattrick, ke kterému navíc přidal i 2 asistence při brankách Svobody i Moravce. Pět kanadských bodů je tam skvělým osobním počinem na úvod jara. Pozadu nezůstal ani zbytek "demoliční čety". kapitán Svoboda má bilanci 1+2 stejně jako jeho útočný parťák Moravec.

Pohodová výhra nás tak posunula na páté místo tabulky s minimální ztrátou na čelo tabulky. Třemošnou naopak naše výhra odsoudila k definitivnímu sestupu z první ligy.  Nyní nás čeká těžký víkend. Sobota patří klasickému derby-pod park totiž přijede Svítkov. V neděli pak pokračujeme na horkou půdu do Opavy.

Libor Komůrka (manažer): "A tým zavítal k poslednímu celku z Třemošné s jediným cílem, nastartovat se do těžkého jara tříbodovou výhrou. Domácí klub neprožívá zrovna dobré období, látal sestavu a v zápise a na hřišti se objevilo několik klubových legend, jimž už zub času ukrojil čtvrtou desítku. Domácí bojovali, ale naši kluci hráli zodpovědně a s chutí a v cestě k dalším brankám jim ještě mnohokrát zabránil nestárnoucí "Sedy" Kubeš v domácí kleci. Zápas jsme měli po celý zápas ve svých rukou."