Ve finále Břehy a Rockets

Zimní liga začínala již tradičně o prvním prosincovém víkendu a celkem nenápadně už dospěla do fáze, kdy zbývá odehrát poslední víkend. Po volném víkendu, který nyní následuje nás 16.února čeká finálová série , kde Břehy změří síly proti Raketám a o bronz si to Kenya rozdá s Devils.

Semifinálová bitva mezi Devils, kterým se podařilo i trošku překvapivě ovládnout základní část a Raketami, které jsou již tadičně spíš "play-offovým týmem" byla od počátku velmi vyrovnaná. Nakonec se však podařilo Raketám postoupit už po dvou odehraných duelech. Hodně jim pomohl příchod Jana Bílého, který spolu s nestárnoucím Slaninou táhl útok svého týmu. Devils hodně chyběly branky nejlepšího střelce a nejproduktivnějšího hráče základní části Čejgla. Petr Smekal v brace Raket pustil za svá záda během série o finále jediný míček a dost tak usnadnil svým spoluhráčům práci. První duel muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém to byl právě Slanina, který vystřelil Raketám jednozápasové vedení. Druhý duel už byl v jejich režii což se odrazilo také na skóre a po výhře 3:0 jsou tak Rakety ve finále.

To souboj Břehů s Kenyou přinesl více branek a napínavou třízápasovou bitvu. V prvním utkánízápas po remíze 2:2 dospěl až k samostatným nájezdům ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Král. Druhé dějství patřilo naopak Kenye, která byla aktivnější a zaslouženě srovnala stav. Rozhodnout tak muselo odpolední třetí utkání. To skončilo nejtěsnějším možným výsledkem 1:0 po brance Paukrta a Břehy se tam mohou těšit na premiérové finále.

Posledních 30 dnů: 465 | Posledních 7 dnů: 136 | Poslední den: 8