Poslední turnaj žáků a hodnocení sezóny!

Naši žáci mají za sebou kompletní ročník a čeká je letní odpočinek. Jak vypadal jejich poslední turnaj, který se odehrál v Hradci Králové a jako hodnotí celou sezónu trenér Martin Moravec? Vše se dozvíte v našem článku.

Královéhradecký pohár:

Na závěr sezóny absolvovali Jestřábí žáci hokejbalový turnaj v Hradci Králové, kde v silné konkurenci vybojovali krásné druhé místo. Na úvod přehráli poměrem 5:1 výběr Královéhradeckého kraje U13 a poté skolili 3:0 reprezentační tým dívek U16. Tím si zajistili nejen prvenství ve skupině, ale i přímý postup do semifinále, kde přetlačili Svitavské Sršně 1:0. A tak naši mladí dravci prolétli celým turnajem rozlosovaným na dvě skupiny, bez porážky až do finále, kde po vyrovnaném boji těsně podlehli výběru Pardubického kraje U13, 2:3. Úspěchem je i to, že cenu pro nejužitečnějšího hráče celého turnaje obdržela jediná dívka v dresu přeloučského týmu Adéla Moravcová. Nejlepšími hráči našeho týmu, byli spravedlivě vyhlášeni přípravkáři Jan Hájek a Ondřej Novotný, kteří nás přijeli herně podpořit alespoň na jeden zápas, kde se v boji proti šestnáctiletým reprezentantkám zaskvěli brankou a asistencí.

Základní skupina:

Královéhradecký kraj U13 – HC Jestřábi Přelouč 1:5 (0:5, 1:0, 0:0), střely 8:22

G+A Jestřábi: Stárek, Moravec F., Merta (Moravcová), Rozkošný (Říha), Merta (Moravcová)

HC Jestřábi Přelouč – Výběr dívek U16 3:0 (3:0, 0:0, 0:0), střely 21:19, vyloučení 1:0

G+A Jestřábi: Moravec F. (Merta), Hájek (Moravcová), Moravec F. (Novotný)

Semifinále:

HC Jestřábi Přelouč – TJ Sršni Svitavy 1:0 (1:0, 0:0, 0:0), střely 23:30, vyloučení 2:1

G+A Jestřábi: Moravec M. (Moravcová)

Finále:

Pardubický kraj U13 – HC Jestřábi Přelouč 3:2 (1:1, 2:1, 0:0), střely 23:11

G+A Jestřábi: Rozkošný (Čára), Moravec M. (Moravcová)

Hodnocení celé sezóny starších žáků:

Vzhledem k tomu, že náš žákovský tým čítal pouze osm hráčů a brankáře, zaměřili jsme přípravu především na vybudování fyzické kondice a postupně do tréninku zapojovali dovednost a taktické prvky. Fyzičku jsme zvládli naprosto perfektně, kdy náš početně malý kádr, držel úspěšně krok se soupeři, hrajícími na tři kompletní formace. V průběhu ligy jsme se zlepšovali i herně a dokonce přijali dva nové spoluhráče. Všechna pozitiva přicházela za velmi aktivního přístupu všech hráčů, poctivé práci na tréninku, téměř zanedbatelné absence a hlavně díky nezbytné podpoře rodičů. Vyvrcholením hracího období byl turnaj žáků v Hradci Králové, kde jsme došli až do finále. Hokejbal nás bavil celou sezónu a do té příští, rádi mezi sebou přivítáme další chlapce a dívky. Všem hráčům, rodičům a našim podporovatelům pokorně děkuji a přeji pěkné léto.

Martin Moravec

Posledních 30 dnů: 473 | Posledních 7 dnů: 143 | Poslední den: 18