Rockets a Motor jsou ve čtvrtfinále

V neděli začala nadstavbová část Zimní ligy. Po prvním hracím víkendu je boj o přímý postup do semifinále stále otevřený, byť o něj bojují už pouze 3 týmy. Ve skupině o 5.-9.místo je o čtvrtfinalistech rozhodnuto.

Vítěz základní části Cepy porazil tým Devils 3:1 a má tak nejblíž přímému postupu do semifinále. V součtu s bonifikací mu stačí v sobotu zvládnout alespoň jedno utkání. Devils již předtím podlehli v zápase s Kenyou 1:4. Díky dvěma prohrám tak přišli o možnost přímého postupu do čtvrtfinále. Ve hře zůstávají Břehy, které prohrávali s Kenyou ještě 7 minut před koncem 0:3, ale nakonec dokázali díky neskutečnému závěru zvítězit 4:3 brankou pouhé 3 vteřiny před koncem. Pokud se budou chtít Beer Stars posunout do semifinále, potřebují porazit minimálně jednoho z dvojice Devils-Cepy a doufat v souhru ovýsledků ostatních zápasů.

Ve skupině o 5.-9.příčku si postup zajistili týmy Rockets a Motoru. "Rakety" s přehledem porazili jak Čuníky (5:1), tak Fan Club (6:0) a příští víkend je čeká souboj s Motorem o 5.místo. I Motor už má postup jistý a i pro ně to nebyla těžká práce. Nejprve deklasoval Fan Club 7:2 zejména díky 5 brankám Jana Bacovského. Ten se trefil i ve druhém zápase, proti Opatovicím, který černo-žlutí ovládli po výsledku 5:2. Pokud bude chtít Motor Rockets v konečné tabulce přeskočit, nezbývá jim než vyhrát vzájemné utkání v základní hrací době a zvládnout i souboj s Čuníky.

Čuníci, Opatovice a Fan Club již nemohou do čtvrtfinále postoupit a hrají o konečné umístění v letošním ročníku. Takřka jistou mají 7. příčku Čuníci, kterým stačí k jistotě 7.místa získat alespoň jeden bod. Opatovce se budou snažit uhájit 8.místo před fan Clubem, který se bude snažit ukořistit první body a třeba se ještě posunout před svého soupeře.

Posledních 30 dnů: 564 | Posledních 7 dnů: 138 | Poslední den: 28