Do semifinále přímo Břehy a Cepy

Dnešním dnem uzavřela Zimní liga kapitolu nadstavbové části. Už zítra jsou však na programu čtvrtfinálové série, ze kterých vzejdou soupeři pro již jisté semifinalisty Cepy a Břehy. Lepší výchozí pozici si ve vzájemném souboji vybojovali Rockets, kteří dokázali porazit v dopoledním utkání Motor 3:2.

Úvodní utkání dnešního dne svedlo dohromady Motor a "Rakety". utkání to bylo důležité, vítěz si totiž zajistil jistotu 5.místa a tabulkově lehčího soupeře. Bohužel významu utkání neodpovídaly sestavy obou týmů. Nepříliš pohledné utkání vyznělo lépe pro Rockets, které si po dvou brankách Slaniny a gólu Peřiny vypracovali vedení 3:0. Motor přeci jen zabral a vstřelil díky Večerníkovi kontaktní branku. Stejný hráč pak dokázal vstřelit i brnaku na 3:2, ale ta už naneštěstí pro černo-žluté přišla krátce před závěrečnou sirénou. Páté tak končí po nadstavbové části Rakety a ve čtvrtfinále se střetnou s týmem Devils. Dokáží Rockets zabrat a překvapit "Ďábly" a protlačit se na jejich úkor mezi nejlepší čtyřku?

Devils nakonec v nadstavbové části neuhráli ani bod. V zápase, ve kterém jim o nic nešlo totiž podlehli Břehům vysoko 8:1. Pro Břehy byla tato výhra nakonec klíčová. Mnohem důležitější však byl pro Beer Stars nakonec bod vydřený 13 sekund před koncem zápasu proti Cepům. Tato branka při hře bez brankáře nakonec vynesla Břehům přímý postup do semifinále.

Přímo nakonec postupují také Cepy, přestože prohráliposlední utkání s Kenyou 0:2. Trojice týmů tak skončila na 8 bodech, ale minitabulka nejhůř vyzněla právě pro Kenyu. Ta se tak v zítřejším čtvrtfinále postaví Motoru! Jde o atraktivní sérii, která je zároveň reprízou loňského finále. Dokáže se Motor zvednout a vyřadit obhájce titulu, nebo Kenya dokáže, že si semifinále opravdu zaslouží?

Ve velkém stylu končí nadstavbovou část Čuníci. Ti dokázali deklasovat 8:2 Fan Club. Hattrickem se o to zasloužil zejména Dostál. Ještě překvapivější snad byla vysoká výhra Čuníků nad Motorem. Hned 4 branky zaznamenal při výhře 9:3 "kanonýr" Zbyněk Čapek. První body si konečně připisuje Fan Club, který dokázal na druhý pokus přetlačit Opatovice. Po divoké první polovině si narozdíl od minulého vzájemného utkání dokázali hráči v černo-zeleném nadějný výsledek pohlídat a dotáhnout se tak na svého soupeře v tabulce.

Čtvrtfinálový program startuje opět v 10:00 zápasem Devils-Rockets.

Posledních 30 dnů: 560 | Posledních 7 dnů: 125 | Poslední den: 15