Dalšími semifinalisty jsou Rockets a Kenya

V neděli se na hřišti Pod parkem naplno rozhořely čtvrtfinálové bitvy Zimní ligy. Jako lépe postavení vstupovali do play-off oproti svým soupeřům hráči Kenyi a Devils. O překvapení se naopak snažili týmy Motoru a Rockets, kteří si účast v play-off museli vybojovat až ve skupině o 5.-9.místo.

Repríza loňského finále i tentokrát dopadla lépe pro hráče v červených dresech. Ti nepovolili svému soupeři jedinou branku a naopak dokázali v obou zápasech minimálně dvakrát skórovat. Motor byl oproti sobotním zápasům v lepším složení a tak dokázal se svým soupeřem svádět vyrovnanou bitvu, kterou však rozhodla lepší koncovka loňského šampióna.

Nálady jednotlivých účastníků tohoto souboje se pochopitelně lišily:

Co podle tebe rozhodlo čtvrtfinálovou sérii s Kenyou a jak jsi spokojen s celkovým výsledkem v letošním ročníku zimní ligy?

Tomáš Dvořáček (Motor): "Na čtvrtfinále s týmem Kenyi jsme se těšili a chtěli bojovat o postup do bojů o medaile. Jak je naším zvykem, na čtvrtfinále se sešla konečně početnější sestava a zejména v prvním zápase jsme sahali po vítězství a vedení v sérii. Bohužel jsme nedokázali vstřelit branku a bez té se těžko vyhrává. Ve druhém utkání jsme byly směrem do předu ještě méně nebezpeční a šance jsme si vytvářeli spíše sporadicky. Postup obhájce trofeje je tedy určitě zasloužený a nezbývá nám nic jiného, než jim poblahopřát a popřát hodně štěstí do dalších bojů. Celkovým výsledkem je tedy 6. místo a je zaslouženým obrazem toho, jak se nám dařilo během celé ligy. Poslední tři ročníky jsme vždy získali medaili, ale to neznamená, že ji máme jistou i další rok. To je asi to hlavní, co si musíme do příštího ročníku uvědomit."

Co podle tebe rozhodlo čtvrtfinálovou sérii s Motorem? A co očekáváš od semifinále proti Břehům?

Filip Mucha (Kenya): "Nesešel se nás zrovna velký počet, ale bylo důležité ,že ti co přišli tak chtěli bojovat a nechat na hřišti vše! Fungovali jsme jako tým a to od začátku až do konce! Žadné vyčítání, žádné hádky,ale to co nás posouvalo dál byla práve soudržnost nás všech!"

A co očekáváš od semifinále proti Břehům?

Filip Mucha (Kenya): "V semifinále nás čekají borci ze Břehů! Všichni z nás je velice dobře známe a víme, že to nebude žádná procházka růžovým sadem! Kluci se schází vždy v plném počtu a o jejich nasazení neni pochyb (to už jsme poznali na vlastní kůži)! Vím však, že když chceme, tak to jde! Jen musíme chtít všichni! Na Břehy se velice těším a myslím, že zápas budou atraktivní i pro oko diváka! Asi bych se s klukama viděl raději ve finále, ale takový je sport! Ať vyhraje lepší!"

Bohatá na branky byla série mezi Devils a Rockets. Poločasy obou utkání skočily shodně 2:2, ale koncovky obou utkání vyzněly vždy pro tým "Raket". Těm postup do semifinále zajistila hlavně produktivní dvojice Slanina-Kunc, která se kromě jednoho postarala o všechny branky svého celku ve čtvrtfinále.  Na názory jsme se opět ptali aktérů obou týmů, odpovědi jsme se však dočkali pouze od brankáře Rockets.

Co podle tebe rozhodlo čtvrtfinálovou sérii s Devils?

Petr Smékal (Rockets): "Čtvrtfinálovou sérii s Devils rozhodla naše produktivita v útoku, můj výkon byl dost slabý a mohu jen děkovat klukům za jejich nasazení a střeleckou pohotovost, chtěl bych vyzdvihnout výkon Jindry Kunce, který na hřišti trávil hromadu času a hrál parádně všechny herní situace.

A co očekáváš od semifinále proti Cepům?

Petr Smékal (Rockets): "Od série s Cepy Očekávám hezký hokejbal na hezky připraveném hřišti :) My můžeme hrát uvolněně a jen si sérii užít. Je jasné, že kvalita i kvantita je na straně Cepů, bude to hlavně o jejich přístupu a výkonu na hřišti."

Nyní  musí klasická Zimní liga uvolnit termín té veteránské a tak si dají týmy před semifinále volný víkend.

Posledních 30 dnů: 560 | Posledních 7 dnů: 125 | Poslední den: 15