HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Ve finále Kenya a Cepy

Dramatické semifinálové boje jsou za námi a o finalistech je rozhodnuto. Jsou jimi hráči Kenyi a Cepů, kteří dokázali předčit své soupeře a v sobotu si to mezi sebou rozdají v boji o zlato. Rockets a Břehy se budou snažit zahnat zklamání alespoň ziskem bronzových medailí.

Semifinálový den začal soubojem loňských šampiónů Kenyi s celkem Břehů. Břehy si právě výhrou ve vzájemném utkání v rámci nadstavbové části zajistili přímý postup a tak měla Kenya svému soupeři co oplácet. Obě utkání dne se nesly ve znamení atraktivní hry plné šancí. Břehy měli velmi blízko k uzmutí prvního bodu v sérii. Vedení 2:1 v poslední minutě však k výhře nestačilo. Soupeři se podařilo vyrovnat při hře bez brankáře na 2:2 a za pár sekund dostal kenyu dokonce do vedení Petr Svoboda. Neuvěřitelnou poslední minutu duelu nakonec uzavřel Paukrt, který vyrovnal na 3:3 taktéž v power-play. Z prodloužení však neuběhly ani 2 minuty a pohotovou dorážkou jej rozhodl Příhoda ve prospěch Kenyi.

Dramatická zápletka nechyběla ani druhému střetnutí. Hráči Břehů dokázali po rychle inkasovaném gólu ještě do poločasu skóre otočit a po pauze zvýšil L.Vlk dokonce na 3:1. Kenya ale zápas nezabalila a přitlačila svého soka. Důrazem na brankovišti se prosadil Svoboda a vyrovnání zařídil Příhoda. Prodloužeí tentokrát rozuzlení nepřineslo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Po brankách Horáka a Böhma to vypadalo, že si Břehy přeci jen vybojují rozhodující utkání, ale další hráč ve žlutém se již neprosadil, zatímco v řadách Kenyi se našli ještě 3 úspěšní. Tím, kdo posunul loňské vítěze do dalšího finále byl pak jejich kapitán Petr Svoboda.

Druhé utkání svedlo dohromady vítěze základní i nadstavbové části Cepy a 5. tým tabulky Rockets. Ti ač v početní nevýhodě svého soupeře , který je přeci jen trochu podcenil dokázali potrápit a to hlavně  v prvním zápase. Poločas sice vyzněl lépe pro hráče Cepů, kteří si dokázali vypracovat dvougólové vedení, ale díky brankám Slaniny a Rosenbergera utkání přineslo damatický závěr v němž hráči v modrých dresech uhájili vítezství 3:2 a uzmuli tak první bod v sérii.

Ve druhém zápase už měli Cepy přeci jen průběh utkání více pod kontrolou a po brankách Korela, Turčányho a Wabera dokráčeli k druhé výhře dne a po roční odmlce také k postupu do finále.

Již tuto sobotu nás tak čeká finále této tradiční soutěže. Nového šampióna můžeme znát už kolem 13. hodiny. Samotný program závěrečného dne pak začíná velmi brzo. Již od 8:30 je na programu první utkání duelu o bronz. Kenya s Cepy rozehrají první finále od 9:30. Celý den je pak zakončen BANKETEM  se slavnostním vyhlášením výsledků.

Stejně jako v základní části, tak i v play-off hráči bojují i o individuální ocenění. O korunu krále střelců se zatím uchází 7 střelců, kteří dokázali 2x rozvlnit síť. 3 z nich pak dokázali ke svým brnakám přidat také asistenci a usadit se v čele kanadského bodování.

Pokud se říká, že v play-off rozhodují hlavně brankáři, tak v těchto vyřazovacích bojích je zatím střelci jednoznačně zastiňují. Jedinou vyjímkou je martin Černický z Cepů, který při svém jediném startu neinkasoval a se 100% úspěšností tak brankářům vládne.  Druhý Petr Smekal se totiž dopracoval k úspěšnosti lehce nad 85%, jeho další soupeři jsou pak na tom ještě hůř.