HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Podeváté Cepy

31.ročník Zimní přeloučské ligy je za námi. Celkem devět týmů od začátku prosince bojovalo o tradiční pohár. Nakonec ho však po roční pauze vybojoval favorit největší, tedy Cepy. Ve finále to proti obhájcům trofeje neměli jednoduché, ale léta zkušeností dokázali zúročit v rozhodujícím třetím finále. Soutěž tedy ovládl tým Cepů již podeváté v její 31 leté historii, naopak už popáté se stříbrem musela spokojit Kenya. Na druhou medaili po sobě dosáhli Břehy, které v souboji o bronz přetlačili Rockets.

Finále

Cepy - Kenya 2 : 1 ( 0:0, 1:1, 1:0 ) Novotný, Kohoutek - Mucha / ZB 12:11 / vyl.4:5

Kenya - Cepy 2 : 1 po sam.náj ( 0:1, 0:0, 1:0 – 1:0 ) P.Svoboda 2x - Kohoutek / ZB 14:15 /

vyl.4:8

Cepy - Kenya 4 : 0 ( 0:0, 0:0, 4:0 ) Kohoutek, Menc, Korel, Mil.Beránek / ZB 24:14 / vyl.6:3

KONEČNÝ STAV STAV SÉRIE CEPY - KENYA 2 : 1

Letošní finále bylo extrémě vyrovnanou záležitostí. V tom prvním sice Mucha dostal kenyu do vedení, ale Cepy dokázali nepříznivý vývoj zápasu otočit a po brankách Novotného a Kohoutka se mohli radovat z vedení v sérii. Ve druhém dějství finálové série se jako první z branky radovali hráči v modrém, když se v sobotu již podruhé trefil Kohoutek. Pro Kenyu utíkal čas velmi rychle a neproměněné šance přibývaly. Pohár už se pomalu nesl do boxu časoměřičů...možná právě tohle byl moment, který "afričany" vybičoval k dalšímu náporu a pár minut před koncem se Petru Svobodovi přeci jen podařilo dostat míček za Černického. Dramatický duel dospěl do samostatných nájezdů a v nich Kenyané dokázali brankáře Cepů překonat dvakrát, zatímco Kraus inkasoval pouze z hole Lukáše Vlasáka. Finále tak vyústilo v rozhodující duel, kde už nebylo prostoru na chyby.

Kenya v tomto zápase působila o něco aktivnějším dojmem, šance se však střídaly na obou stranách. Kraus i Mroviec , který nahradil Černického pro třetí zápas si dvě třetiny střežili čístá konta. Rozhodujícím momentem finále se nakonec stal start třetí části hry, kdy Cepy uděřili hned 3x během inuty a 47 vteřin. Do konce utkání pak přidali ještě jednu branku navrch a oslavy 9. titulu mohly pomalu začít!

o 3.místo

Břehy - Rockets 0 : 0 / ZB 14:10 / vyl.1:1

Rockets - Břehy 1 : 2 (1:1 ) Kunc - Kalousek, Mar,Drápalík / ZB 7:12 / vyl.1+3+OK:3

KONEČNÝ STAV STAV SÉRIE BŘEHY - ROCKETS 4 : 1 ( hráno bodově )

Dvojzápas o bronzové medaile byl od začátku ve znamení souboje břežských střelců s brankářem Smékalem. Ti na něj v prvním utkání recept nenašli a přes rychlou vedoucí branku je dál trápil i v tom druhém. Díky rychlém průniku Kunce se "Raketám", které hráli v takřka minimálním počtu podařilo dokonce před přestávkou srovnat krok. Boj o 3.místo nakonec rozhodla hodně kuriǒzní situace. Střele Jiřího Kalouska sice nechyběla razance, ale správný směr jí muselo dodat až koleno obránce v bílém, který míček směřující hodně vedle nakonec srazil za vlastního brankáře. I přes nervózní závěr už se na výsledku nic nezměnilo a bronz tak putoval do Břehů.