Povedená příprava

Dřina v tělocvičně nebo na běžeckých okruzích je za námi a od druhé poloviny minulého týdne se naše příprava již plynule přesunula na hřiště. V rámci herního testu před ostrým začátkem jarní části soutěže jsme sehráli na vlastním hřišti dvě přípravná utkání z celky z Pardubic a Heřmanova Městce.

Trenér Štefanský měl na zápasy s B-týmem pardubického Autoskla a Ježky z "Heřmaňáku" k dispozici poměrně široký kádr a tak si mohl dovolit vyzkoušet hned několik variant sestavy. V té se objevilo hned několik staronových tváří. Výborně se prezentoval Jiří Kalousek, ale svojí roli zvládl také Raška.

HC Jestřábi Přelouč - HBC Autosklo H.A.K. Pardubice "B" 3:2

Pardubičtí přijeli ve velkém počtu tradičně s mladým, agresivním týmem , který nás hodně prověřil hlavně svým pohybem a důrazem. Přestože, jsme si vytvářeli víc šancí a měli velký počet střel, díky dobrému výkonu obou pardubických brankářů se nám nepovedlo odskočit na rozdíl víc jak jedné branky. Poté co už to vypadalo na vedení po první třetině se otevřelo jedno z mála okének v naší obraně a Korelovi se podařilo srovnat. Bojovné utkání ve slušném tempu se blížilo ke konci za vyrovnaného stavu 2:2. Poté však hostující obránce při přesilovce nešťastně zasáhl vyhozený míček rukavicí přesně do běhu Moravcoci, který dokázal v samostatném úniku propasírovat míček pod betony hostujícího brankáře do sítě. Výhra 3:2 byla tedy vybojovaná, ale jistě zasloužená.

HC Jestřábi Přelouč - SK Ježci Heřmanův Městec 5:2

Po pauze vyplněné posezením se společným obědem nás čekalo druhé nedělní utkání se soupeřem ze stejné soutěže jako dopoledne. Ježci ovšem nastoupili s defenzivnější taktikou a přestože tempo zápasu nebylo takové, pořád se hrál celkem pěkný hokejbal. V úvodní části jsme si znovu vytvořili dostatek brankových příležitostí a odměnou nám bylo vedení 2:0, které mohlo být i vyšší nebýt dobrých zákroků Synka v hostující brance. Přestože jsme na konci utkání polevili v koncentraci, měli jsme vývoj zápasu tentokrát pevně pod kontrolou s zvítězili 5:2.

Jednodenní víkendové soustředení nám okomentoval jeden z navrátilců do sestavy A-týmu Jiří Kalousek: "Do sestavy A-týmu jsem se na nedělní soustředení vrátil po několikaleté pauze a tudíž jsem úplně nevěděl, jaké změny se za tu dobu v týmu udály. Ovšem jedná se stále o stejný sport, takže poslechnout sestavu a hurá na to. Od prvního zápasu s Autosklem Pardubice "B", nevěděl skoro nikdo co čekat. Jejich tým byl plný mladíků, od kterých všichni čekali rychlý pohyb a důraz u mantinelu. Od samého začátku jsme se ale my tlačili do soupeřovi brány a nenechávali hráčům Pardubic příliš prostoru. Problém byl ale v proměňování šancí. Popravdě, v neproměňování
tutovek držíme snad prim v celé lize :D Myslím, že celý zápas jsme hráli zodpovědně a snažili jsme se vyvarovat zbytečných chyb. Samozřejmě jsme v zápase nějakou udělali, ale pokud by se chyby nedělaly, góly by nepadaly. Zápas s Pardubicemi jsme vítězně zvládli a ukázali tak, že mládí na vše nestačí a bez zkušeností no také nejde. Na druhý zápas přijel soupeř z Heřmanova městce. Postupně jsem si vypracovalivedení 4:0 a mohli hrát ve větší pohodě. Vedení jsme udrželi, ikdyž ještě s pár korekcemi skóre. Nedělní soustředení bude mít jistě pozitivní dopad na celý tým, který má potenciál ještě něco do konce sezóny ukázat. Chtěl bych poděkovat realizačnímu týmu, za zprostředkování celého dne. Občerstvení před zápasem, během zápasu i po zápase..to už je jak v extralize."

A své si k přípravě řekl i brankář Petr Brykner: "Myslím, že jednodenní soustředení s dvojicí přípravných zápasů a společným obědem bylo dobrým nápadem a myslím, že splnilo svůj účel. Z obou zápasů mám dobrý pocit, všichni jsme k nim přistoupili zodpovědně a to se pozitivně projevilo na výkonech. Stále je sice co zlepšovat, ale jsem rád, že se klukům začalo dařit v koncovce, uplatňují důraz před brankou a snad si někteří přenesou formu ze zimní ligy i do jarních bojů v lize ;) "Palec nahoru" a velký dík patří všem, kteří se o nás v neděli starali a připravili pro nás bohaté občerstvení a oběd."

Jarní část sezóny startujeme hned první březnový víkend domácím zápasem s Opavou, podzimním králem Národní ligy. Nám patří po podzimu bohužel až 15.příčka a budeme mít ještě hodně starostí s tím, abychom se vyhnuli nepřijemným zápasům o bytí a nebytí v soutěži. Cesta do play-off však také stále není definitivně uzavřena...Jakou cestou se vydáme? Moudřejší budeme za 2 týdny, do té doby nám nezbývá než tvrdě pracovat a těšit se na ostrý start!

Posledních 30 dnů: 560 | Posledních 7 dnů: 125 | Poslední den: 15