Vyrovnaná partie body nepřinesla

Jarní část soutěže jsme zahájili porážkou, která jakoby výsledkově zapadala spíš do aktuálního kola nejvyšší fotbalové soutěže. Ta je navíc o to horší, že přišla po herně povedeném utkání. S nejlepším celkem tabulky jsme sehráli kvalitní match, ale tabulkově jsme si opět spíš pohoršili.

HC Jestřábi Přelouč - SHC Opava 0:1 (0:0,0:1,0:0)

střely 22:27  vyloučení 5:5 bez využití

branka: 29.Holuša (Staníček)

sestava: Brykner (Dvořáček ) - Štefanský, Šmíd, Stoklasa, D.Kazimír, Michetschläger. Kalousek - Moravec, Hejhal, Čapek, Mucha, P.Svoboda, Příhoda, Horák, Vorba, Raška, M.Kazimír - trenér R.Štefanský

Jarní část soutěže a boj o záchranu začal pro nás soubojem s velmi težkým protivníkem. Pod park přijela Opava, aktuální lídr 1.ligy v dosavadním průběhu soutěže prohrál v základní hrací době pouze jednou a pro porážku si nejel ani do Přelouče. Jestřábi nastoupili v obvyklé sestavě sestavě, staronovými tvářemi byli snad jen Raška s Kalouskem, kteří se poslední sezóny objevovali spíš v dresu B-týmu.

Oba soupeři si hleděli hlavně zabezpečené obrany a důrazu v osobních soubojích. Diváci tak viděli urputnou podívanou, přesto však nebezpečné závary před svou brankou museli řešit oba brankáři. Branka se však nepodařila vsítit ani jednomu ze soupeřů.

Ve druhé třetině byla k vidění atraktivnější podívaná. V jejím úvodu se Opavě podařilo dostat Jestřáby pod tlak a jejich obrana odolávala jen za cenu zakázaných uvolnění. Hra byla rozkouskovaná a na hřišti plály emoce. Přesto se však oběma týmům dařilo vytvářet si zajímavé střelecké pozice, ty však končily dlouho úspěšnými zákroky obou mužů s maskou. V největší šanci přeloučských Hejhal trefil jen Grufíkovu vyrážečku. Blížila se druhá přestávka, když se jednomu z opavských hráčů podařilo odpoutat od svého strážce a z otočky nebezpečně vypálil. Jeho střelu Brykner ještě vyrazil betonem, ale na to už před brankou číhal Holuša a ještě ze vzduchu ho pohotově pověsil nad lapačku domácího brankáře. Hosté tak dokázali střeleckou převahu v této části nakonec vyjádřit i gólově.

Do závěrečné části nabádal trenér Štefanský své hráče k větší aktivitě a tlaku do branky. Opavští však hráli obětavě a velké množství střel ke Grufíkovi vůbec neprošlo. Hostující gólman si počínal jistě a brankou neskončila ani velká šance Michetschlägera. Čas ubíhal pro hráče v bílo-zeleném velmi rychle a minutu před koncem se odhodlali ke hře bez brankáře. V ní si však opavský gólman poradil jak s pokusem Horáka, tak se střelou Davida Štefanského.

Bohužel i tentokrát nám bylo 45 minut hry málo k tomu, abychom dokázali vstřelit branku. Můžeme si tak odškrtnout další herně povedený zápas ze kterého si však neodnášíme znovu ani bod a situace v tabulce se tak i vzhledem k ostatním výsledkům stává ještě složitější. Nezbývá než pracovat dál, udržet si pozitivní mysl a zvládnout klíčový zápas za týden v Třemošné.

Martin Šmíd: "Utkání se mi hodnotí špatně. Dobrý výkon, kvalitní soupeř, vysoké tempo zápasu, ale jste prostě bez bodu. A to je ta hranice úspěchu. Oba týmy hráli kvalitně odzadu, takže zápasu chyběli ty klasické "šance - tutovky". Bohužel pro nás, soupeř dokázal jedno naše zaváhání z přečíslení potrestat. Což jsme my nezvládli. Ale je pravdou, že na jeden obdržený gól v domácím prostředí se prostě nesmí prohrát! Teď už nás čekají jen samé přímé souboje "vo kejhák"!"

Petr Brykner: "Je to další ze zápasů po kterém můžeme litovat toho, že si z něj neodnášíme ani bod. S lídrem soutěže jsme sehráli kvalitní, vyrovnanou partii, ale opět jsme k dobrý výkon nedokázali přetavit v branku. Přitom obranná fáze fungovala dobře, bohužel jsme se dopustili jen jednoho většího zaváhání, které nakonec rozhodlo. V dalších zápasech už půjde opravdu o všechno. Doufám, že se na zápas v Třemošné dobře připravíme a sehrajeme ho stejně kvalitně, jako ten s Opavou."

Tabulka soutěže:

Posledních 30 dnů: 564 | Posledních 7 dnů: 138 | Poslední den: 28