Důležité body z Třemošné

Velmi důležitý duel se z našeho pohledu odehrál v neděli na západě Čech. Ve stínu borovic leží hokejbalové hřiště v Třemošné, kde nás čekalo utkání "o 6 bodů" s místním Tatranem. Ten se letos stejně jako my dost trápí a tak byl nejvyšší čas prolomit naší 13 zápasovou sérii bez tříbodového vítězství, která se táhla už od září. Mezitím jsme v tabulce z příček zaručujících postup do play-off klesli prakticky na samé dno. Co si budeme nalhávat, letošní sezóna je pro nás válka o přežití a jedna z nejdůležitějších bitev se odehrála právě nedaleko Plzně.

TJ Tatran Třemošná - HC Jestřábi Přelouč 0:1 (0:0,0:0,0:1)

střely 23:32  vyloučení 4:5 bez využití

branka 39.Příhoda (D.Kazimír, P.Svoboda)

sestava: Brykner (Dvořáček) - Štefanský, Šmíd, Stoklasa, D.Kazimír, Michetschläger - Raška, Moravec, Hejhal, Čapek, Mucha, P.Svoboda, Příhoda, Vorba, L.Vlk, M.Kazmír - trenér R.Štefanský

Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a tlačili jsme Tatran od počátku v jejich obraném pásmu. Kolem branky byl velice silný nováček Lukáš Vlk, který se několikrát dokázal nebezpečně otočit před branku, ale Jáska nepřekonal. První opravdu velkou šanci měl Vorba, ale nezamířil přesně. Domácí se začali osmělovat až v polovině první třetiny, kdy je do sedla posadila přesilová hra, kterou sehráli poměrně slušně a "mačkali" hráče v zeleném i po jejím konci. Nejvetší šance Třemošné přišla jen pár sekund před koncem první části, když po čistě vyhraném buly zachránila čisté konto jen Bryknerova rychlá reakce holí.

Na hře byla znát důležitost utkání, přesto však o šance nebyla nouze. Obrovskou příležitost zahodil při signalizované výhodě Šmíd, který pálil jen do domácího brankáře. Poté přišly krušné chvíle a jeden z rozhodujících momentů utkání. Hejhal oplácel neodpískaný faul a když se k tomu přidal trest za hráčskou lavici, dostala Třemošná výhodu přesilovky 4 na 3, která se krátce poté změnila na 5 proti 3. Zde však přišly velké chvíle obránců, kdy hlavně Stoklasa zblokoval několik tvrdých projektilů domácích hráčů. V závěru přesilovky ještě ostrou ránu z voleje vykopl betonem Brykner a před prázdnou brankou dokázal vypíchnout útočícímu hráči v poslední chvíli Michetschläger. Po těchto těžkých chvílích jsme naopak mohli jít do vedení my. Po vhazování tvrdě vypálil Čapek ale jeho tečovaná střela orazítkovala jen spojnici Jáskovi brány. I poté chybělo ke gólu málo, ale to by se museli Kazimír s Vorbou lépe domluvit a vzájemně se neblokovat v zakončení.

I po druhé periodě tedy platil bezbrankový stav a důležitý match byl tak stále otevřený. Hrálo se přeci jen více z obrany a šancí již nebylo tolik. Šest minut před koncem pak přišla rozhodující chvíle zápasu. Honza Příhoda si vzal míček za brankou a jeho typický výpad na kruh tentokrát skončil milimetrově přesnou střelou, která vymetla všechny pavučiny z šibenice domácí branky-0:1!!!. Vedení jsme mohli ještě pojistit, dobrý zápas hrál Moravec i Hejhal, ale druhý gól se nám přidat nepodařilo. Minuty ubíhaly a naši vědomi si důležitosti případných 3 bodů se začali soustředit hlavně na obranu. Obrovskou porci práce v těchto momentech odváděl kapitán Svoboda a hlavně střelec branky Příhoda. Když se hráčům Třemošné konečně podařilo získat balónek na své hole, zbývaly již do konce zápasu jen desítky sekund, přesto si vytvořili ještě jednu nebezpečnou příležitost a od vyrovnání je nakonec dělily jen centimetry, když Brykner vyškrábl poslední střelu utkání jen hranou své lapačky. Po taktickém faulu Hejhala se ještě vhazovalo před naší brankou, ale času už bylo málo, buly jsme navíc vyhráli a bylo jasné, že si z Třemošné odvážíme nesmírně cenné vítězství!

Pohled na tabulku stále není úplně příjemný, ale na příčky zaručující vyhnutí se baráži ztrácíme v tuto chvíli jen jediný bodík. Další důležitý zápas nás však čeká již tuto sobotu na hřišti v České Třebové.

Martin Šmíd: "V utkání bylo vidět, že jde oběma soupeřům o hodně. Přesto jsme byli aktivnější my. A myslím, že jsme byli i lepším celkem a nakonec zaslouženě vstřelili rozhodující důležitý gol. Jen prostě nepochopím, že se hraje s tvrdými míčky?!? Hokejbal je v tu chvíli nekoukatelný a plný nepřesností. Ale na to kašlu...historie se neptá...počítají se body!"

Petr Brykner: "Dnešní utkání připomínalo v lecčems připomínalo utkání play-off. Na obou týmech byla znát důležitost  zápasu a chuť přistoupit k němu zodpovědně. Začali jsme tlakem, ale branku se nám vstřelit nepovedlo. Utkání se poté vyrovnalo. Zápas nakonec rozhodla asi neproměněná přesilovka soupeře 5 na 3, tam jsme prožívali těžké chvíle, ale obrana mi opravdu pomohla. Kluci to tam obětavě odleželi, odklečeli, myslím, že nám to psychicky pomohlo. Nakonec se totiž štěstí přiklonilo na naší stranu, Honza to trefil krásně a jsme opravdu šťastní, že se nám povedlo ukončit tu nepříjemně dlouhou sérii bez výhry. Doufám, že se stejně dobře připravíme i na Třebovou."

Posledních 30 dnů: 560 | Posledních 7 dnů: 125 | Poslední den: 15