HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Lokomotiva v dešti zarezla, Jestřábi slaví

Áčko zvládlo i další existenční duel! V boji o záchranu si připsalo další 3 důležité body. Počasí v sobotu ve městě železnice hokejbalu vůbec nepřálo. Hřiště a zejména hráči se tak museli vypořádat s velkým množstvím vody. Lepe se však "plulo"naším střelcům, kteří nasázeli do sítě brankáře Sterenčáka pět branek a podruhé za sebou mohou slavit zaslouženou výhru.

TJ Lokomotiva Česká Třebová - HC Jestřábi Přelouč 1:5 (0:2,0:0,1:3)

střely 19:44 (11:16, 4:13, 4:15), vyloučení 5:5, přesilové hry 2:3, využití 0:1

branky: Hynek - 5.Horák, 11.Štefanský, 35.Horák, 40.Příhoda, 44.Vlk

sestava: Brykner (Dvořáček) - Štefanský, Šmíd, Stoklasa, D.Kazimír, Michetschläger, Čapek - Raška, Horák, Hejhal, Mucha, P. Svoboda, Příhoda, Vorba, L. Vlk, M. Kazmír - trenér R.Štefanský

Do České Třebové jsme přijeli povzbuzeni těsnou výhrou na hřišti v Třemošné a s vidinou dalších veledůležitých bodů v boji o udržení. K utkání jsme proto přistoupili zodpovědně a především aktivně, čímž jsme hned na začátku dostali soupeře pod tlak. Ačkoliv jsme měli více ze hry, domácí hrozili svými protiútoky a oba brankáři se tak museli mít na pozoru. V páté minutě ovšem v přesilové hře napřáhl těsně pod modrou čarou Horák a jeho zakroucená střela zapadla přesně k tyči domácí branky. Vstřelený gól nás povzbudil a dostávali jsme se do dalších šancí. Do přestávky se ujala ještě střela Štefanského, který po čisté buly Hejhala mířil přesně. Jelikož Petr Brykner v naší brance předváděl jistý výkon a do první přestávky již branka nepadla, byli jsme rozhodně spokojenější my.

Ve druhé části se hra přeci jen o něco vyrovnala, přesto jsme byli střelecky aktivnější a snažil se utkání definitivně rozhodnout. Soupeř ale lépe bránil a brankář Sterenčák několikrát dobře zasáhl, čímž držel akcie Třebové stále ve hře. Na obou stranách si týmy mohly vyzkoušet i přesilovou hru, ale ani v jejich průběhu se skóre neměnilo. Domácím se naskytlo několik šancí na snížení po našich chybách před brankou, ale pokaždé byl na místě Brykner. Někdy nám také pomohla nepřesnost v domácí koncovce a tak druhá třetina branku nepřinesla.

Ve třetí části se nakonec domácí přeci jen dočkali a vykřesali naději na body brankou na 1:2. Dlouho jim ale radost nevydržela, jelikož se podruhé v utkání prosadil Horák a srazil hráče Lokomotivy zpět na zem. Tato branka se ukázala jako zlomová, protože od té chvíle byl na hřišti prakticky jen jeden tým a když se trefili ještě Příhoda s Vlkem, bylo o výsledku rozhodnuto. Déšť, který nás provázel celým utkáním, nám tedy přinesl konečně trochu toho střeleckého štěstí. Po výhře 5:1 jsme se opět vzdálili nelichotivému dnu tabulky a díky premiérové trefě Lukáše Vlka v A-týmu nám přibyla nějaká ta lahvinka do kabiny.

Petr Brykner: "Dnešní utkání pro nás bylo strašně důležité stejně jako to v Třemošné. Bylo jasné, že pokud tyto zápasy zvládneme, bude se nám v boji o záchranu dýchat o mnoho lépe. Kluci k zápasu i přes hodně nepříznivé podmínky přistoupili opravdu skvěle. Dá se říct, že jsme byli celé utkání lepším týmem a konečně se nám dobrou hru dařilo přetavit také v góly. Důležitým momentem byla opět obětavě odbráněná oslabení ve druhé třetině. Škoda nedůslednosti v obraně, která nás stála chvíli strachu o výsledek, ale naštěstí se díky Kubovi Horákovi podařilo znovu odskočit na dva góly a pak už jsme si závěr pohlídali. POkud stejný výkon zopakujeme i zítra, máme rozhodně na to, abychom favorita potrápili."