Cenný skalp favorita

Povzbuzeni důležitou výhrou z Třebové se Jestřábi v neděli postavili jednomu z největších favoritů na vítězství v soutěži. Olymp Jindřichův Hradec přijel do Přelouče jako druhý tým tabulky a své ambice chtěli jihočeši potvrdit ziskem tří bodů. Ani v neděli nečekaly hokejbalisty obou celků jednoduché podmínky. Krátce před utkáním totiž začal hřiště Pod parkem smáčet vytrvalý déšť, který neustal do závěrečného hvizdu.

HC Jestřábi Přelouč - HBC Olymp Jindřichův Hradec 2:0 (0:0,0:0,2:0)

střely 24:19  vyloučení 4:4 bez využití

branky: 34.Příhoda (Vorba), 45.Horák

sestava: Dvořáček (Brykner) - Štefanský, Šmíd, Stoklasa, D.Kazimír, Michetschläger, Čapek, Menc - Raška, Horák, Hejhal, Mucha, P. Svoboda, Příhoda, Vorba, L. Vlk, Moravec, M. Kazmír - trenér R.Štefanský

Přesto se snažili oba týmy rozehrát zápas aktivně. Jestřábi se snažili využít znovu získané sebevědomí a "tlačit na pilu" důrazem a aktivním napadáním. Olymp naopak ukazoval, že je mistrem rychlých brejků a bleskových přečíslení. Po velkém závaru před brankou domácích vyplul míček ke zcela osamocenému hráči hostů, ale Dvořáček měl hůl na správném místě. Ani Janák se však nenudil a i on musel ve svém brankovišti řešit několik ošemetných situací. Protože však byli oba muži s maskou bezchybní, svítily na tabuli před první pauzou dvě nuly.

Druhá část přinesla ještě více šancí. Nejprve měli velkou šanci na skórování hosté po čistě vyhraném vhazování, ale Dvořáček znovu zakročil včas. Stejně dobře si vedl i po tečované střele jednoho z jindřichohradeckých, kterou musel krotit nadvakrát zákrokem "alá Hašek", kdy pustil hůl a míček schoval do volné rukavice. Na druhé straně vyřešil rychlý únik po křídle Filip Janák i za cenu toho, že se položil do rozmáčeného brankoviště celým tělem. Naši hokejbalisté hráli velký zápas a bojovali ze všech sil. Vidět byl znovu Lukáš Vlk, který svým důrazem dělal hostům potíže. Stav zůstával i po druhé siréně bezbrankový.

Podmínky byly stále složitější. Ti co si však v neděli i v deštivém odpoledni našli cestu na hřiště v Přelouči však nemuseli litovat. Po 34 minutách je navíc potěšil jeden z jarních střelců Příhoda. Toho našel perfektní přihrávkou Vorba a Honza si v nebezpečném prostoru před brankou počínal přesně-1:0! Favorit neznervózněl a dál hrál svoji hru založenou na technické vyspělosti jednotlivců. Z hlasu a pokynů trenéra Donauschachtela však bylo zřejmé, že není spokojen s tím, co jeho svěřenci předvádí. Olymp se snažil o vyrovnání a pomoci jim měla i 70 sekund trvající přesilová hra 5 proti 3. Zde ale opět přišly velké chvíle obránců, kteří obětavě padali do střel a vůlí a bojovností dokázali tyto těžké chvíle přestát. Minuty ubíhaly a hosté se snažili o to, aby si z Přelouče přeci jen nějaký bod odvezli. Tečovaná střela hostujícího beka však mezi tyče nezamířila. V poslední minutě pak Mucha krásně vybojoval míček pro Horáka, který upaloval sám vstříc Janákovi. Svůj nájezd zakončil s ledovým klidem mezi nohy brankáře Olympu a třetí jarní brankou dal razítko na překvapivý skalp favorita! Jestřábi porazili Jindřichův Hradec 2:0 a připisují si třetí výhru v řadě. Body navíc, které nás v boji o záchranu posouvají do klidnějších vod, vyhráno však zdaleka nemáme.

Petr Brykner: "Krásný zápas v nepříliš pěkném počasí. Všichni dali do zápasu maximum, na střídačce to žilo ( někdy až moc ) a hlavně v důležitém oslabení ve třech kluci předvedli úžasnou obětavost. Vše navíc podpořil bezchybným výkonem kolega Dvořáček, který dnes odchytal velký zápas. Ohromně důležitá výhra, která by nám měla vnést na hokejky klid a sebevědomí do zbývajících třech kol základní části."

Posledních 30 dnů: 498 | Posledních 7 dnů: 148 | Poslední den: 31