Černá neděle v podání Jestřábů

V nedělním duelu s Plzní-Liticemi jsme si mohli prakticky zajistit účast v soutěži i pro další sezónu, pokud bychom dokázali soupeře ze západu Čech porazit. K zápasu jsme však bohužel nepřistoupili dobře a po jednom z nejslabších výkonů sezóny si výhru zaslouženě odvezli hosté, kteří nás navíc v tabulce dotáhli na rozdíl pouhých dvou bodů. Čeká nás tak ještě pořádně napjatý konec základní části.

HC Jestřábi Přelouč - HBC Plzeň-Litice 1:3 (0:1,1:1,0:1)

střely 24:16 (6:5, 3:4, 11:7), vyloučení 1:4, přesilové hry 4:1, využití 0:1

sestava: Dvořáček (Brykner) - Štefanský, Šmíd, Stoklasa, D.Kazimír, Čapek, Menc - Raška, Horák, Hejhal, Mucha, P. Svoboda, Příhoda, Vorba, L. Vlk, M. Kazmír - trenér R.Štefanský

V neděli jsme za slunečného počasí přivítali celek z Litic. S nadsázkou jsme si po posledních kolech říkali, že nám více svědčí deštivé počasí. Po zápase bylo ale jasné - Škoda, že skutečně nepršelo.

Do utkání jsme vstoupili aktivněji v porovnání se soupeřem, který prakticky jen stál. Bohužel jsme se ale čím dál více svým tempem dostávali na úroveň Plzně a pro diváka nezajímavý zápas se odehrával převážně v soubojích u mantinelů. Nic na tom nezměnila ani naše nevyužitá přesilovka, která nepřinesla vážnější ohrožení branky. Bohužel soupeř se svou početní výhodou v samotném závěru první části naložil lépe. Střela mířící zcela mimo tři tyče se nešťastně odrazila on nohy našeho obránce a skončila za zády Dvořáčka.

Ve druhé části hry bylo tempo zápasu prakticky stejné, což vyhovovalo spíše hostům, kteří hrozili pouze z protiútoků a ze závarů před naší brankou. Bohužel jedné takové nedůslednosti využil Ráb a svou druhou brankou navýšil vedení Litic. Tato branka nás přeci jen donutila přidat na tempu a svým pohybem jsme si vysloužili další přesilové hry. Jednu z nich využil pohotovou dorážkou David Kazimír a vykřesal nám naději na obrat.

Poslední část hry byla v našem podání povedenější, alespoň co se pohybu týká. Bohužel jsme se nedostávali do jednoduchého zakončení a naše akce končili na pozorném Třískovi, nebo zcela mimo branku. Stále jsme však věřili alespoň ve vyrovnání, ale naději nám sebral pět minut před koncem Jabůrek, když z ojedinělého úniku proskočil mezi bránícími hráči a se štěstím přehodil míček nad rameno našeho brankáře.
Bohužel jsme tak odmítli první matchball k jistotě záchrany a za týden v Brně jsme znovu na tahu, abychom definitivně potvrdilo pozici, která nám zaručí klidné léto.

Tomáš Dvořáček, brankář Přelouče: "Bohužel jsme v tomto utkání nedokázali navázat na výkony z předchozího víkendu. Kdybychom předvedli stejný zápas, jako proti Jindřichovu Hradci, bylo by v půlce utkání rozhodnuto. Bohužel jsme ale přistoupili na tempo soupeře a nabídli mu několik možností, které bezezbytku využil. Není ale čas litovat ztracených bodů, jelikož vše máme stále na svých hokejkách. Pokud za týden uspějeme, nemusíme se ohlížet na to, kdo se nám pokouší vyšplhat po zádech nahoru."

Posledních 30 dnů: 498 | Posledních 7 dnů: 148 | Poslední den: 31