Jestřábi na Evropském poháru v semifinále!

O uplynulém víkendu se na nově přestavěném hřišti v Kladně uskutečnil Evropský pohár v hokejbalu v kategorii Masters, tedy mužů nad 35 let. Své nemalé zastoupení na této akci měli i naši hráči, kteří byli vidět!

V pátek a sobotu se konal na nově zrekonstruovaném hřišti v Kladně 5. ročník silně obsazeného turnaje Masters hráčů nad 35. let. V týmu Masters ČR se objevili tradiční tváře Jestřábů Libor Komůrka, Rudolf Raška, Lubomír Menc a dva novicové Zbyněk Čapek s Janem Příhodou. Vedoucím byl opět Rosťa Sukup. V dresu Jihlavy se na turnaji představil Martin Šmíd. Masters nejprve ve skupině porazili favorita z Budějovic 3:0, podlehli největšímu aspirantu na titul Kladnu 2:3 a v posledním zápase Teamu Slovakia 1:5, když tři branky inkasovali v posledních dvou minutách. Ve čtvrtfinále pak zdolali ve vyrovnaném zápase Old Boys Slovakia 2:1, kterému tak vrátili porážku z nedávné exhibice na MS v Pardubicích.

V semifinále pak po dobrém výkonu podlehli, již v okleštěné sestavě Kladnu 2:5 a na turnaji tak končí čtvrtí. Mezi střelce se pak  v jednotlivých zápasech zapsali 2x Honza Příhoda, Zbyněk Čapek, Ruda Raška a Luboš Menc. Jediný Komůrka mohl v prvním zápase žehrat na absenci videorozhodčího :)

Martin Šmíd pak prošel s Jihlavou skupinou jako nůž máslem, když tým zdolal soupeře Old Boys Slovakia 4:1 a výběr Prahy 4:0. Ve čtvrtfinále pak Lamby vsítil jedinou branku svého týmu v utkání proti Českým Budějovicím, která vypadala dlouho na branku vítěznou. Soupeř však vyrovnal v powerplay a rozhodnout tak musely nájezdy, které rozhodl pro Jihlavu Smutný. V semifinále zvládla Jihlava první poločas, ale ve druhém již dominoval soupeř ze Slovenska a zvítězil 4:1. Team Slovakia se nakonec stal i celkovým vítězem turnaje. Naši chlapci se však v konkurenci velkých jmen historie českého hokejbalu rozhodně neztratili!

Posledních 30 dnů: 548 | Posledních 7 dnů: 129 | Poslední den: 19