HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Divoký začátek v Karviné

Cesta na první utkání byla jednou z těch vůbec nejdelších, kterou nám letošní soutěž nabizí, ale probíhala příjemně a na hřišti v Karviné nás vítalo možná až příliš slunečné počasí. Oproti předchozím zápasům ve městě horníků tu byla také zásadní změna povrchu, protože karvinským se před začátkem sezóny podařilo položit zbrusu nový plastový povrch. Ten hře rozhodně prospěl, hrálo se velmi rychle a záludné , rychlé a nevyzpytatelné odrazy míčku připravily několik ošemetných situací před oběma brankami. Co nás však překvapilo nemile byla nefunkční časomíra, která nebyla v provozu ani den předtím proti Svítkovu a která v osudu utkání nakonec hrála poměrně významnou roli.

HBK Karviná - HC Jestřábi Přelouč 8:5 (2:3, 2:0, 4:2)

Střely 39:26 Vyloučení 2:3 využití 2:1

branky: 1.Vašek (Pořízek, Mikeš), 5.Diviš, 27.Pilch (Rosůlek J.,Pala), 29.Říman (Pala, Pilch), 33.Pořízek (Diviš, Vašek), 38.Rosůlek J.(Růžička, Říman), 41.Pilch (Rosůlek J.,Pala), 45.Farský (Pilch, Říman) - 8.Čapek (Hejhal), 9.Moravec (Svoboda, Stoklasa), 11.Horák (Vlk L.,Svoboda), 34.Vorba (Hejhal), 35.Raška (Doležal,Horák)

sestava: Brykner (31.Dvořáček) - Hutla, Čapek, Šmíd, Stoklasa Doležal, Kazimír D. - Moravec, Hejhal Svoboda, Vorba, Kazimír M., Vlk L., Kade, Horák, Raška - trenér R.Štefanský

Na "dálném východě" si ostrou premiéru odbili dva nováčci v naší sestavě. Jedním z nich je posila z nedalekého Chlumce Petr Doležal, druhým pak mladíček Ondřej Kade. Nutno dodat, že oba si v Karviné vedli velmi dobře a odehráli dobré utkání. Doležalovi se dobrý výkon povedlo korunovat i asistencí při Raškově gólu.

Utkání začalo velmi zostra a už v první minutě se měnilo skóre, když se Pořízek vytočil mezi kruhy a Bryknerem vyražený balonek ani nestihl  dopadnout na hrací plochu, protože jej ze vzduchu do odkryté klece dorazil Vašek. Netrvalo dlouho a výsledek se měnil znovu, tentokrát po kuriózním vlastním gólu Jestřábů, kdy si po vyhraném buly v obraném pásmu Brykner nešťastně srazil míček do vlastní sítě. V tu chvíli to s hráči v zelené nevypadalo dobře. Jako blesk z čistého nebe však přišla Čapkova rána po buly, která proletěla vším co jí stálo v cestě a zastavila se až v síti domácí branky. Už o minutu později bylo vyrovnáno. Krásnou přesilovkovou kombinaci Stoklasy, Svobody a Moravce zakončoval posledně jmenovaný pohotovou střelou nad lapačku domácího brankáře Smolky. To však nebylo za strany Jestřábů všechno. V jedenácté minutě se na levém křídle uvolnil Jakub Horák a jeho prudká rána prošla až za záda karvinského brankáře- 2:3. Ještě do přestávky mohlo být znovu vyrovnáno, ale hráč domácích ve velké příležitosti Bryknera nepřekonal. Do kabin tak odcházeli po divoké první části o gól spokojenější hosté.

Na začátku druhé části Karviná dohrávala přesilovku a vytvořila si v ní dvě zajimavé příležitosti, ale Brykner byl v tuto chvíli na místě. Iniciativu pak převzali znovu naši hráči a zejména šance Moravce a Vorby volaly po zvýšení náskoku. A když gólem neskončila ani Horákova dělovka, která jen vyrazila hůl z rukou brankáře Smolky, padl gól na druhé straně. Rosůlek našel před brankou nikým nehlídaného Pilcha a ten s pomocí tyče vyrovnal na 3:3. Silný závěr druhé části pak Karviná korunovala ještě jednou brankou, to když chybu v naší obraně potrestal z brejku čtvrtým gólem Říman, který se štěstím procpal míček skrz výstroj našeho brankáře.

O přestávce za nepříznivého stavu 4:3 přepustil Brykner své místo v brance Tomáši Dvořáčkovi. Toho však v brankovišti přivítal Pořízek už po třech minutách přesnou přesilovkovou ránou, kterou zvyšoval už na 5:3. Jestřábi však ani v těchto chvílích zbraně nesložili a zvýšený důraz přetavil v kontaktní branku Vorba, který dokázal doklepnout poskakující míček za Smolku. Už za minutu se po krásné Doležalově přihrávce podařilo srovnat Raškovi a utkání bylo znovu otevřené!

Pak však přišel nejkontroverznejší moment utkání. Domácí o přestávce před třetí třetinou vyjádřili přání otočit v její polovině strany, kterému rozhodčí musí vyhovět. Po sérii odrazů ve středním pásmu se k míčku na modré dostal domácí Rosůlek, který měl dost času, aby zamířil a milimetrovou ránou vymetl pavučiny ze šibenice Dvořáčkovi branky. Bezesporu krásná branka, ALE....stopky v tu chvíli ukázaly čas 7:50 a gól tak padl 20 vteřin potom, co měla být hra přerušena zvukem sirény nefunkční časomíry, nebo hvizdem časoměřiče či jednoho z rozhodčích. To se však nestalo a tak se naplno rozběhly bouřlivé diskuze ve kterých dvojice rozhodčích Zbořil-Olesz argumentovala nepříliš šťastně a nakonec se rozhodla čas nevracet a branku uznat. Krátce za polovinou třetí části se tak skóre překlopilo opět na stranu našeho soupeře. Přestože se Jestřábi i potřetí snažili dohnat náskok Karviné, tak již chyběl dostatek psychických sil a asi i klid na hokejkách a vyrovnat se tak již nepovedlo. Naopak o osudu utkání definitivně rozhodl Pilch, který i s přispěním teče jednoho z naších hračů prostřelil Dvořáčka. Definitivní podobu výsledku pak dodal Farský, který měl v poslední minutě již dostatek času i prostoru, aby zamířil z kruhu přesně a stanovil tak konečný účet zápasu na 8:5.

První zápas sezóny tak přinesl dostatek emocí, sporné momenty, ale také krásné góly. Šlo o atraktivní duel a přestože rozhodující brance předcházel již zmiňovaný kontroverzní moment, tak objektivním pohledem zvítězili zaslouženě. Za týden čeká Jestřáby další venkovní utkání, tentokrát v Brně, kde se utkají proti místním Bulldogs.

Roman Stoklasa: "Zápas na novém plastovém povrchu pro nás nezačal moc dobře a domací odskočili o dva góly. Nás to ale nezlomilo a dokázali jsme ještě v 1.třetině otočit na 3:2. Divoký zápas pokračoval a Karviná šla znovu do trháku 5:3. Zase jsme srovnali a na dalši branku, která padla po neodpískané první půlce třetí části jsme už odpověď nenašli. Zápas ve kterém dvakrát dotáhneš dvougólovou ztrátu, dáš 5 gólů venku a vracíš se s prázdnou zamrzí, ale sezóna začíná, nic se neděje a my jedeme dál."

Petr Brykner: "Musím říct, že takto divoký start do sezóny jsem asi nezažil. Nevyšel nám začátek zápasu, kdy jsme nezachytili aktivní nástup domácích, ale zlepšeným výkonem jsme dokázali ještě první třetinu otočit. Chtěl bych kluky pochválit za bojovnost, důraz v zakončení. Zde jim rozhodně není co vytknout. Na pět vstřelených gólů venku musíme bodovat a se svým výkonem tak nemůžu být spokojený. Klukům jsem nepomohl, nepodržel jsem je v rozhodujících momentech zápasu, když to bylo potřeba a góly jsme dnes dostávali až příliš snadno. Je to škoda, ale není potřeba z toho dělat vědu. Nakonec, byl to jen první zápas a my už teď myslíme na ten další, kde se pokusíme dnešní výkon ještě vylepšit ;) "

Petr Svoboda: "Odehráli jsme pohledné utkání s řadou útočných akcí a hlavně padalo hodně gólů,takze se muselo utkání divákům líbit,a to je hlavní...na druhou stranu bychom si za výkon nějaký ten bodik zasloužili,protože jsme makali jak se má a ten závěr zápasu byl pro nás až příliš krutý...bohužel se nám nepodařilo odskočit na rozdíl dvou branek když jsme vedli, abychom dostali potřebný klid na hokejky do třetí třetiny. Myslim si, že se máme od čeho odpichnout. Můžeme jít se vztyčenou hlavou do dalších zápasů a dělat vše proto,aby tato sezóna nedopadla jako ta minulá."

Tomáš Dvořáček: "Do utkání jsem po divokých dvou třetinách nakoukl se startem poslední části hry. Domácí neměli příliš ohleduplnosti a po využité přesilovce jsme prohrávali 5:3. Kluci ale výborně bojovali a dokázali srovnat. Bohužel Karviná potvrdila svou dlouhodobou produktivitu a nakonec nás třemi brankami udolala a ubránila domácí vítězství. My se musíme odrazit od naší produktivity a s hlavou nahoře zlepšit práci v obraném pásmu. Celkově jsme ale odehráli solidní utkání a vstřelili těžkému soupeři hodně branek. My s kolegou Petrem Bryknerem již také spřádáme plány, jak zlepšit naši bilanci a nejlepší bude, když nyní už góly pouštět nebudeme :)"