HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Tříbodový nálet na Brno

Po vcelku příjemné a rychlé cestě nás v moravské metropoli v neděli čekalo velmi deštivé počasí, které nijak nenahrávalo solidní divácké návštěvě. Díky oblačnosti nám tak zůstal skrytý i jinak moc hezký výhled na město Brno, které stánek domácích Bulldogs jinak nabízí při dobré viditelnosti. V sestavě Jestřábů došlo k několika změnám, když poprvé letos nastoupili Michetschläger, Příhoda, Štefanský a Mucha. Do branky se poprvé v ostrém zápase postavil Petr Smekal.

HBK Bulldogs Brno - HC Jestřábi Přelouč 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

střely 23:31 vyloučení 4:4 bez využití, branky v oslabení 0:1

branky: 21. (Píša), 28.  - 16.Moravec, 26.Hejhal (Raška), 32.Příhoda (Čapek), 33.Příhoda (Horák)

sestava: Smekal (Brykner) - Hutla, Čapek, Šmíd, Stoklasa, Doležal, Michetschläger - Moravec, Hejhal, Svoboda, Vorba, Mucha, Štefanský, Příhoda, Horák, Raška, Kade - trenér: R.Štefanský

Naši hráči vyrukovali na domácí aktivní hrou, ze které pramenily také nebezpečné závary a šance, které se však nepodařilo využít. Hra se odehrávala zejména v obranném pásmu buldoků, kteří se poprvé dostali k přímému ohrožení naší branky až v 8.minutě. Voda, která stála na hřišti způsobovala občas hráčům velké trable při vedení balonku a tak bylo k vidění také množství nepřesností, ze kterých pramenil také bezbrankový stav po první části.

Co se nepodařilo v první třetině, to dokázal už po 25 sekundách druhé části Moravec, který parádní ranou pod víko otevřel gólový účet zápasu. Z vedení jsme se však nemohli radovat dlouho, protože po obranném buly zaspali naši hráči a domácí útočník měl moře času jak na otočku, tak přesné zakončení - 1:1. V prostřední třetině se odehrávaly asi nejatraktivnější pasáže zápasu, kdy se šance střídaly na obou stranách hřiště. Dvě velké šance měl Jakub Horák, který trefil jednou tyč a napodruhé hůl brankáře Schönbergera. Další příležitost měl Příhoda, ale nedokázal dotlačit balonek do sítě. Na druhé straně zkoušel jeden z brněnských hráčů parádní "Granlundovu" florbalovou fintu, ale v poslední chvíli mu míček sjel z čepele. Abychom vstřelil druhou branku, muselo nás být na hřišti o jednoho méně. Ve chvíli kdy na trestné lavici pykal za držení Stoklasa vystihl rozehrávku soupeře Zbyněk Hejhal, který si v zakončení počínal chladnokrevně a strhl vedení podruhé na stranu Jestřábů. Ani tentokrát si však Jestřábi jednobrankového náskoku neužili dlouho. Jeden z Brňanů prudce nastřelil míček před branku a ten se nešťastně odrazil od Hejhalovy nohy mimo dosah brankáře Smekala. Během druhé pauzy tak stále svítil na výsledkové tabuli vyrovnaný stav.

Start do třetí třetiny byl ve znamení řádění Jendy Příhody. Ten se během úvodního střídání trefil hned dvakrát, přičemž jeho první branka nebyla uznána, přestože Honza trefil lahev domácího golmana z té správné strany, tedy do sítě. Jeho rozhořčení však trvalou pouze pár vteřin, neboť ho okamžitě po tomto sporném momentu našel přesnou přihrávkou Čapek a pro Příhodu už nebyl problém dopravit míček do sítě tak, že o dosažení gólu nemohlo být pochyb. Nabuzený Příhoda se o 2 minuty později trefil ještě jednou, když "dopíchl" na brankovišti střelu, kterou předtím s námahou vyrazil domácí brankář. Vedení 4:2 už si Jestřábi do konce utkání hlídali poměrně s přehledem. Buldoci věrni svému názvu bojovali až do konce a tvrdou hrou se snažili ještě snížit, ale všechny jejich střelecké pokusy skončily na Smekalově výstroji. Z Brna si tak odvážíme 3 body a s klidem tak vyhlížíme první domácí utkání, které odehrajeme za týden proti Plzni-Liticím.

FOTOGALERIE ZDE ( autor: Kateřina Veselá )

Martin Šmíd: "Dovolím si říct, že jsme byli o kousek lepším týmem a zvítězili zaslouženě. I přes těžké podmínky velkého lijáku jsme se dokázali prosadit a to je dobře. Ukázalo se, že jsme na vodě vždycky hrávali dobře. Myslím tím na asfaltech."