HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Zasloužená nedělní Plznička

Až o čtvrtém zářijovém víkendu se fanoušci i hráči v Přelouči dočkali prvního domácího utkání v nové sezóně 1.ligy. Soupeřem nám byl dobře známý celek z Plzně-Litic. Hosté ve třech předchozích zápasech na bodový zisk nedosáhli a na hřišti Pod parkem se jistě chtěli odrazit k lepším zítřkům. To Jestřábi svoje bodové konto obohatili týden předtím výhrou v Brně.

HC Jestřábi Přelouč - HBC Plzeň-Litice 4:2 (0:0,3:0,1:2)

střely 33:16 vyloučení 2:3 bez využití

branky: Svoboda, Stoklasa, Moravec 2x

sestava: Brykner (Smekal) - Šmíd, Stoklasa, Michetschläger, Doležal, Čapek, Hutla - Svoboda, Moravec, Mucha, Hejhal, Horák, Kade, Příhoda, Raška, Štefanský, Vorba - trenér R.Štefanský

Ani v neděli, stejně jako v Brně nebylo počasí nakloněno pěknému hokejbalu a početné návštěvě, přesto si nakonec tradiční "divácké jádro" cestu pod park našlo a přišlo podpořit naše hráče v boji o první domácí výhru.

Úvod utkání stejně jako celá první třetina se nesl v duchu převahy Jestřábů, ze které se však domácím nedařilo vytěžit 100% gólové šance a brankář Tříska tak musel řešit spíš ošemetné závary blízko vlastního brankoviště. Přestože Přelouč měla víc ze hry, tak na konci třetiny mohli jít paradoxně do vedení hosté po čistě vyhrané buly však hráč Plzně napálil pouze domácího brankáře.

Z dění v první třetině musíme připomenout gesto hostujícího hráče s číslem 8, kterým byl Aleš Voves. Jeho střet s Příhodou u mantinelu rozhodčí posoudil jako faul domácího hráče a následovat měla dvouminutová přesilová hra Plzně. Hráč Litic však se však přihlásil u rozhodčích nechal faul na svou osobu odvolat-krásné gesto fair-play za které zaslouží Aleš Voves uznání!

Druhá část přinesla prakticky nezměněný obraz hry, akorát s tí rozdílem, že se hráčům v bílo-zeleném podařilo vyjádřit svoji převahu i gólově. Muchovo chytré nahození totiž do sítě dotlačil Svoboda a vnesl klid do našich řad. Netrvalo dlouho a ke slovu se dostal jinak sváteční střelec Stoklasa, který využil čistě vyhraného buly a pohotovým a hlavně přesným zakončením překonal podruhé brankáře Třísku. Na konci další povedené akce Jestřábů s gólovou tečkou byl pak Moravec a za stavu 3:0 se zdálo, že o vítězi je rozhodnuto. Hosté se snažili přidat na důrazu a zvrátit ještě nepříznivý vývoj. Dvě povedená střídání před přestávkou však z pohledu hostů k ničemu nevedla.

Přesto však nebylo všem dnům konec. Necelou minutu po začátku třetí části se plzeňským již poněkolikáté podařilo čistě vyhrát vhazování a střela jednoho z hráčů v modrém znamenala snížení na 3:1. Netrvalo dlouho a po dalším neúspěšném vhazování v našem pásmu už byli hosté na dostřel jednoho gólu, když po závaru před brankou míček zapadl přesně k levé tyči Bryknerovi branky. Jestřábi v těchto chvílích viditelně znervózněli a začali se bát o výsledek skvěle rozjetého zápasu. Míček se pak pak dvakrát opřel o brankovou konstrukci naší branky a zdálo se, že je jen otázkou času kdy se hosté dostanou k vyrovnání. Domácí však znovu zařadili vyšší rychlost a výsledkem byl únik Moravce, který napoprvé skvěle zlikvidoval Tříska, ale Moravec dokázal míček vyškrábnout ještě než ho hostující brankář stihl zalehnout a napodruhé ho dostal do sítě. Hostům se ještě naskytla 3 minuty před koncem možnost přesilové hry, kterou vylepšili odvoláním brankáře, ale branku se jim již vstřelit nepovedlo.

Těsně před závěrečným hvizdem pak přišla nejkomičtější akce utkání...Hosté již hráli bez brankáře a naši hráči se dostali do přečíslení, jenž vyústilo v přihrávku na kapitána Svobodu, který stál tváří tvář opuštěné brance. K údivu všech zúčastněných však prázdnou klec minul a odmítl tak razítko v podobě páté branky Jestřábů v utkání. I přes tuto těžko uvěřitelnou situaci však bereme z utkání všechny tři body a v tabulce nám tak patří solidní 7.příčka, přestože máme odehráno nejméně zápasů ze všech. Další utkání nás čeká už tento čtvrtek, kdy se v Kladně utkáme s loňským finalistou Jungle Fever.

Petr Brykner: "Ani dnes počasí dobrému hokejbalu příliš nepřálo. Myslím, že jsme z naší spíš územní převahy mohli vytěžit vedení dřív, ale nakonec to tam napadalo ve druhé části. Škoda jen velmi slabých obranných vhazování, díky kterým jsme si zápas zbytečně zkomplikovali, ale to bychom nebyli my, kdybychom zápas dohráli v klidu až do konce :). Výhru jsme si dnes zasloužili a nebýt dobrého výkonu kolegy Třísky, mohlli jsme dát gólů víc. Závěrem bych rád vyzdvihl fair-play gesto Aleše Vovese, díky a klobouk dolů."