Přijďtě mrknout na mistryně světa!

Již zítra se na našem hřišti uskuteční turnaj krajských výběrů ženského hokejbalu. V akci můžeme vidět nejen mistryně světa z letošního světového šampionátu v Pardubicích, ale také hned pět dívek hrajících za náš klub. Jak to před turnajem vypadá a co je třeba klíčem k pozvánce se dozvíte z rozhovoru s jedním z trenérů Pardubického kraje, Filipem Olivou.

Ahoj Filipe,
jsi jedním z trenérů krajského výběru žen. Jak dlouho už tuto funkci zastáváš a jak těžké je udržet si přehled o dění v ženském hokejbale?

"Ahoj všem čtenářům. U krajského výběru pusobím třetí sezónu. Není těžké si udržet přehled. O hráčkách už víme a nové se případně ukazují na kempech. Tady hodně důvěřujeme doporučení klubových trenérů."

Pojďme k výběru Pardubického kraje. Podle jakého klíče skládáš svůj tým a jaká kritéria jsou pro výběr aktuální nominace klíčová?

"S Martinem Komárkem máme v turnaji výběry dva. Nechceme mezi nimi ale dělat rozdíly a tak přípravu mají děvčata společnou a do týmů se dělí až bezprostředně před turnajem. Při skládání týmu hrají hlavní roli výše zmíněná doporučení , výkony na kempech a celkový přístup hráček"

Je ve výběru některá z hráček, která tě překvapila progresem, který dokázala během poslední dobu udělat a u které by jsi třeba jestě před rokem, dvěma nominaci nečekal?

"Pokud se podíváme k nám do Přelouče, tak je velký kus práce vidět za Luckou Špalkovou. Za celý kraj pak vidím velký progres u Jany Hlídkové z Chlumce."

Ve výběru se objevují také jména hráček z Přelouče, tedy těch, které velmi dobře znáš. Můžeš nám prozradit, které to jsou a jak těžké je koukat na kamarádky stejnýma očima, jako na hráčky ostatních klubů?

"Do výběru se z celku Roštěnek dostaly Lucka Čapková, Eliška Škodová, Lucka Špalková, Kateřina Kandrová a Adéla Moravcová."

"S tímhle jsem neměl problém když jsem děvčata vedl a teď už tuplem ne. Dovedu to rozlišit a myslím, že holky taky."

Na co bys diváky nalákal aby se přišli podívat na zítřejší klání nejlepších žen celé ČR?

"Určitě na ženský hokejbal 5+1, který u nás (kromě vystoupení reprezentace) nebývá k vidění. Dále pak mohou diváci vidět v akci hned několik mistryň světa z Pardubic či již zmiňovaná naše děvčata z Přelouče. No a konečně druhý výběr našeho kraje vede svazový předseda Martin Komárek, kterého tu taky nemáme často"

S jakým umístěním či herním prvkem, který se pokusíte do hry dostat by jsi byl spokojený ty jako trenér?

"Vzhledem k faktu, že turnaj se hraje ve formátu 5+1, tak bych byl určitě rád, aby si děvčata přičichla k návykům "velkého hokejbalu". Umístění neřeším. Když budou pěkné výkony, dostaví se nějaké samo."

Děkujeme za tvůj čas a hodně štěstí tobě i tvým svěřenkyním!

Posledních 30 dnů: 548 | Posledních 7 dnů: 129 | Poslední den: 19