HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Z džungle se vracíme s nečekaným úlovkem!

Ve sváteční čtvrtek nás čekala cesta na nově zrekonstruované hřiště v Kladně, kde jsme se utkali s loňským finalistou první ligy, tedy celkem Jungle Fever. Cesta ubíhala příjemně a hokejbalu přálo i letos zatím nevyzpytatelné počasí a tak se do sebe moli oba soupeři zaklesnout naplno pěkně od začátku.

Jungle Fever Kladno - HC Jestřábi Přelouč 2:4 (1:1,1:0,0:3)

střely 30:21   vyloučení 3:5   bez využití

branky: 9.Sýkora, 21.Piešťanský – 15.Moravec (Svoboda, Hutla), 34.Hejhal (Michetschläger), 35.Mucha (Svoboda, Moravec), 43.Moravec
sestava: Smekal (Brykner) - Stoklasa, Hutla, Šmíd, Michetschläger, Doležal - Moravec, Svoboda, Mucha, Příhoda, Štefanský, Horák, Raška, Hejhal, Vorba - trenér Štefanský

V samém úvodu utkání Jestřábi nebezpečně létali v kladenském obranném pásmu a snažili se o rychlý úder. Ten ale přišel  v 9.minutě na druhé straně. Od pravého mantinelu vymetl přesnou střelou zápěstím pavučiny ve Smékalově kleci matador Sýkora a domácí se ujali vedení. O něj ale poněkud nešťastně přišli pouhé 3 vteřiny před sirénou. To když si domácí brankář nedokázala poradit se střelou Lukáše Hutly a k odraženému balonku nejrychleji doběhl Moravec, který zasunul balonek za Keimara.

Kladenští měli ve druhé části více ze hry a svůj tlak dokázali přetavit ve druhou branku. Piešťanského střelu ze středního pásma jinak výborný Smékal přes klubko bránících spoluhráčů neviděl a míček, který se ještě otřel o brankovou konstrukci se zatřepotal v síti za jeho zády. Domácí byli na koni a plánovali přidat další branky. Jenže obrana Jestřábů v čele se Smekalem odolala a tak bylo vedení domácích stále pouze jednobrankové.

Hráči v zeleném nastoupili do třetí třetiny odhodlaní zlepšit svůj dosavadní výkon. Domácí ve snaze prostřelit jestřábí obranný blok sami  propadli a Zbyněk Hejhal zakončil svůj únik chladnokrevně-2:2. Neuběhla ani minuta a Jestřábi šli do vedení poté, co trojice útočníků několika přihrávkami ukázkově rozebrala kladenskou obranu. Po přihrávkách Moravce a Svobody už na zakončujícího Filipa Muchu zívala jen odkrytá klec. Domácí se snažili, tlačili se vpřed, ale brankář Přelouče byl jako zeď a spolehlivě odrážel útoky domácích. Při hře bez brankáře pak dal výsledku definitivní podobu svým druhým gólem v zápase Luboš Moravec. Jestřábi si tak do svého "hnízda" odvezli velmi cenné 3 body za výhru 4:2.