HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Nájezdová loterie v náš prospěch

Na hráče čekalo v neděli v Přelouči takřka ideální nejen hokejbalové počasí a také bohatý sportovní program pod parkem, kde komě našeho utkání probíhaly také zápasy našich rugbyových a fotbalových kolegů. Nové Strašecí oproti minulým sezónám zažívá podařený vstup do sezóny a dobrou formu chtělo potvrdit také v utkání s Jestřáby.

HC Jestřábi Přelouč - HBC Nové Strašecí 2:1 po sam.nájezdech (0:1,1:0,0:0-2:1)

střely 39:21   vyloučení 5:5   využití 1:0

branky: 23.Svoboda (Šmíd, Michetschläger), rozh.nájezd Moravec - 4.Falař (Lev, Brožek)

sestava: Brykner (Dvořáček) - Stoklasa, Čapek, Šmíd, Michetschläger, Doležal - Moravec, Svoboda, Mucha, Příhoda, Štefanský, Horák, Raška, Hejhal, Vorba, Kade, Šimek - trenér Štefanský

V úvodu se domácí hráči snažili zaskočit soupeře nátlakovou hrou, ale jejich snaha vyšla vniveč. K dobrému výkonu se totiž po nahozených baloncích rozchytal brankář Dvořák. A spokojení byli i jeho spoluhráči. Obrana Jestřábů totiž trestuhodně zapomněla na Falaře, který měl před Bryknerem dostatek času a střelou do šibenice mu nedal šanci zasáhnout. Jestřábi se snažili o rychlou odpověď, ale rychlá branka je zaskočila a ne a ne se dostat do tempa. Po úvodní části tak byli o gól spokojenější hosté.

Druhá třetina začala naopak aktivní hrou hostů, kteří měli šanci v přesilovce navýšit vedení, ale Bryknera se jim podruhé překonat nepodařilo. Po úspěšně ubráněném oslabení se pak přeloučští přeci jen zvedli a byli to oni, kdo diktoval tempo hry. Nebezpečně dvakrát pálil v přesilovce Jakub Horák, ale brankář host Dvořák vytáhl pěkný zákrok. Ve 24.minutě byl však Dvořák přeci jen překonán. Šmíd posunul míček na Svobodu a ten ranou z první propálil brankáře Strašecí. I přes další příležitosti se vyrovnaný stav do přestávky již nezměnil.

I v úvodu poslední části měli navrch hosté, ale ani tentokrát svoje příležitosti nevyužili, byť jim kolikrát k druhému zásahy chyběly jen centimetry. Příležitosti se střídaly na obou stranách, ale oba brankáři si svou klec pečlivě střežili. Hosté měli v závěru k dispozici ještě přesilovou hru, ale když po baseballovém úderu jednoho z hráčů ve žlutém zůstal balónek jen v Bryknerově výstroji, zůstal stav vyrovnaný i po pětačtyřiceti minutách a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy.

Z našich nebyl úspěšný Raška ani kapitán Svoboda, ale neuspěli ani první dva střelci na straně hostů. Poté Moravec i trochu se štěstím dostal míček za záda brankáře Dvořáka a hostující útočník musel dát pokud chtěl udržet hosty ve hře a to se povedlo přesnou střelou pod víko. Znovu však zaúřadoval Moravec, který i tentokrát provedl svůj blafák neomylně a hráč Strašecí měl znovu "nůž na krku". Brykner mu však podruhé skórovat nedovolil a tak zůstal bod navíc pod parkem po výhře 2:1.

Petr Brykner: "Těžké utkání proti kvalitnímu soupeři. Škoda chyby v obraně hned v úvodu. Po rychlém gólu jsme se chvíli hledali a nakonec je remíza asi spravedlivá. Bod navíc nás samozřejmě těší."