HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Sobotní body spláchl déšť, podzim však končíme vítězně

Dvě těžká utkání mají za sebou Jestřábi o uplynulém víkendu, který zároveň uzavřel první část 1.hokejbalové ligy. V sobotním nevlídném odpoledni jsme cestovali do Nového Strašecí, které týden předtím prolomilo v Třemošné sérii několika porážek. V neděli nás pak čekal nováček soutěže, který však končí na podzim na vynikajícím druhém místě a který den předtím otočil nepříznivý vývoj utkání ve Svítkově. Víkend jsme zvládli na 50% a "přezimujeme" tak na 6.místě prvoligové tabulky.

HBC Nové Strašecí - HC Jestřábi Přelouč 4:2 (2:0,1:2,1:0)

střely 27:35  vyloučení 4:7   využití 1:0

branky Jestřábů: Příhoda, Pospíšil

sestava: Smekal - Stoklasa, Hutla, Šmíd, Štefanský, Čapek, Michetschläger -
Moravec, Svoboda, Hejhal, Příhoda, Pospíšil, Horák, Raška, Vorba, Mucha - trenér R.Štefanský

V novém Strašecí na nás čekalo opravdu nevlídné počasí a litry vody se snášely na plastový povrch místního hřiště prakticky po celé utkání. V něm jsme od začátku nebyli lepším týmem, náš výkon postrádal obvyklé nasazení a do utkání jsme se zejména v první třetině nemohli "dostat". Soupeř se v ní dostal do dvoubrankového vedení, které se však podařilo smazat během druhé části, ve které se trefili Příhoda a Pospíšil, který se v závěru podzimu dostal do výborné formy. Bohužel jen pár desítek vteřin před druhou pauzou přišlo obranné buly a v nastálém zmatku si Strašecí vzalo vedení zpět.

I přes zlepšený výkon ve zbytku utkání se nám již nepodařilo proměnit žádnou z vytvořených brankových příležitostí a naopak domácí upravili čtvrtým gólem výsledek utkání na konečných 4:2. Přerušili jsme tak sérii 8 utkání v řadě ve kterých se nám podařilo bodovat.

Libor Komůrka (vedení HCJ): "V první třetině jsme si až evidentně moc dlouho zvykali na kluzký povrch. Domácí dvakrát skórovali. Naše hra se zlepšila v druhé třetině, kdy jsme se začali do domácích tlačit a výsledkem bylo vyrovnání. Bohužel jsme do přestávky inkasovali a ve třetí třetině jsme již branku Bubáků dobývali marně. Ve výkonu bylo více chyb, než v minulých zápasech a to se nakonec projevio na výsledku."

HC Jestřábi Přelouč - HBC Prachatice 2:0 (1:0,1:0,0:0)

střely 24:21  vyloučení 3:2  bez využití

branky: 3. Svoboda (Čapek), 27.Pospíšil (Hutla, Horák)

sestava: Brykner (Smekal) - Hutla, Šmíd, Štefanský, Čapek, Michetschläger, Doležal - Moravec, Svoboda, Hejhal, Příhoda, Pospíšil, Horák, Raška, Vorba, Mucha - trenér R.Štefanský

V neděli již na všechny zúčastněné čekalo lepší hokejbalové počasí což jistě souboji s druhými Prachaticemi jenom prospělo. Trenér Štefanský se musel obejít bez Stoklasy, na kterého dolehl nabytý podzimní program a podporoval tak své spoluhráče alespoň ze střídačky.

Začátek utkání se nesl ve znamení velkého tlaku jestřábů, který trval prakticky celou první část hry. Prachatický brankář Pixa musel svůj tým několikrát podržet, ale na Svobodovu tečovanou střelu, které navíc čelil bez hole byl krátký a do šaten jsme tak šli s jednobrankovým vedením. Stínem na jinak podařené třetině bylo zranění Příhody, který musel z utkání odstoupit.

Hosté svůj výkon po pauze zlepšili a i oni se dostali do několika zajímavých střeleckých příležitostí, ale proměnit se jim nepodařilo žádnou. Naopak v závěru třetiny doběhl balónek v útočném pásmu neobvykle v útoku hrající Hutla a pohotovou zadovkou jej posunul na Pospíšila, který se trefil již ve třetím zápase v řadě a zajistil tak vedení o dva góly.

Prachatičtí měli v nohách sobotní obrat proti Svítkovu a bylo vidět, že jim v menším počtu docházeli síly. Utkání jsme kontrolovali a i když HIghlanders zkoušeli ještě hru bez brankáře, utkání se jim už zdramatizovat nepodařilo. Škoda jen nepříjemného zranění v obličeji jednoho z hostujících hráčů, kterému přejeme brzké uzdravení!

Libor Komůrka (vedení HCJ): "Dnes jsme navázali na kvalitní domácí výkony a myslím, že jsme celou dobu drželi otěže zápasu ve svých rukou. Soupeř nejspíše dal hodně sil do obratu ve Svítkově a neměl je dnes na další na zvrat. Zakončili jsme úspěšný podzim důležitou výhrou, která nás udržela v boji o přímý postup do čtvrtfinále. Kluky dnes chválím za nasazení i kvalitní hru, dalo se na to koukat."