Hodnocení podzimu A-týmu

Více jak polovina základní části je minulostí a na řadě je teď zimní pauza, která u nás bývá tradičně vyplněna zejména zimní ligou. O přestávce tak bývá obvykle čas hodnocení výkonů týmu jako celku či jeho jednotlivců, statistických přehledů, plánování či přehodnocování cílů. Do něčeho podobného jsme se pustili také my, aby vše mohl nakonec zhodnotit i člen vedení klubu Libor Komůrka.

Podzimní část sezony je za námi a co se týče postavení v tabulce A-týmu Jestřábů a nakonec i co se týká předváděné hry, můžeme být spokojeni. Patří nám 6.místo velmi vyrovnané prvoligové tabulky. Pouhé 3 body a jedno utkání k dobru máme dokonce na příčku druhou! Je nutné koukat také za sebe a už v tuto chvíli máme na první NEpostupové místo do play-off komfortní náskok 17 bodů.

V kanadském bodování soutěže zatím jednoznačně kraluje jihlavské duo Danko-Střecha, kteří jenom během podzimu nasbírali dohromady 83 bodů za 37 branek a 46 asistencí. Nejlepší jestřáb je na 21.místě a je jím Luboš Moravec, který má na kontě 12 branek a 6 asistencí a je tak nejen nejproduktivnějším hráčem našeho týmu, ale také nejlepším střelcem.

O 4 body méně nasbíral jeho parťák z útoku a kapitán Petr Svoboda, který k 6 brankám přidal 8 gólových nahrávek. Třetí místo pak v klubovém bodování patří Zbyňkovi Hejhalovi (5+8). TOP5 pak doplňují ještě Jan Příhoda a Rudolf Raška. K velmi dobrým výkonům se v závěru listopadu rozehrál Marek Pospíšil, který skóroval v každém ze tří posledních utkání a to ho vyneslo nakonec na šseté místo bodování, což je je pro nováčka v našem týmu jistě úspěšný start.

Mezi obránci nasbíral nejvíc bodů Zbyněk Čapek (2+4) a David Štefanský (1+5). Oba však v průběhu podzimu mají na kontě i starty na pozici útočníka.

Nejčastěji trestaným hráčem A-týmu byl pak Petr Doležal, který si šel menší trest odsedět hned 9x. Sedmkrát musel na trestnou lavici usednout Lukáš Hutla, šestkrát pak Petr Svoboda.

Nejvíc trestných minut celkem však nasbíral jiný hráč. "Zlým mužem" se na podzim s přehledem stal Jan Příhoda, který má "půlhodinový náskok" na Romana Stoklasu.

V brance se během podzimu vystřídala trojice brankářů. Tím nejvytíženějším byl Petr Brykner, který od začátku nastoupil do 9 utkání. Osmkrát pak v brance začal Petr Smekal. Jen na jednu třetinu v zápase v Karviné se pak do branky podíval Tomáš Dvořáček.

Brykner se Smekalem během podzimu inkasovali oba shodně po 19 brankách. Vzhledem k rozdílnému počtu odehraných minut však je na tom v průměru obdržených branek lépe Brykner (2.09), Smekal (2.50). Muži s maskou v dresu jestřábů čelili během podzimní části 436 střelám soupeřů. S nejvyšší úspěšností jim čelil Petr Brykner (92.1%). Petr Smekal pak dosáhl úspěšnosti 89.6%.

Dosavadní průběh sezóny pak zhodnotil z celkového pohledu také jeden z členů vedení klubu, manažer Libor Komůrka:

"Máme za sebou více jak polovinu základní části a lze ji hodnotit jako úspěšnou, nejen po stránce postavení v tabulce, ale i z hlediska herního projevu. Loňská sezóna se nepovedla a letos jsme se chtěli po podzimu pohybovat kolem šestého až osmého místa, což jsme splnili. Soutěž je však neskutečně vyrovnaná a nemáme daleko k přímému postupu do čtvrtfinálové čtyřky. Od toho budeme odvíjet zimní přípravu, zkrátka máme o motivaci do jarních kol určitě postaráno. Velkou měrou k dosavadním výsledkům přispěla tvrdá příprava v tělocvičně 2hasance a hlavně poctivost valné většiny hráčů, kdy někteří si přidávali i individuálně."

"Sezónu jsme zahájili divokým utkáním v Karviné, ale pak jsme začali sbírat body a postupně se posouvat v tabulce. Vyrovnaní gólmani nám většinou dávali jistotu, že když to zavřou maximálně na dvou brankách, budeme bodovat. To si myslím klukům v poli pomohlo a získali klid. Z hráčů hrál podzim ve výborné formě Luboš Moravec, ale i ostatní podávali kvalitní výkony a určitě bylo plus, že jsme navíc stihli vyzkoušet i nové hráče.
Vyhýbala se nám zranění a proto jsme měli po většinou tři kompletní lajny, což k našemu stylu hry potřebujeme. Je dobré vědět, že je kam sáhnout. Opět jsme z našeho hřiště vytvořili místo, odkud se body těžko vozí. Hráče směřujeme k tomu, že vše se bude rozhodovat na jaře v playoff a oni se na to musí připravit jak fyzicky, tak mentálně. Věříme, že všichni budou pracovat, tak jako doposud a zkraje roku opět začnou s tvrdou přípravou. Cíl letošní sezóny necháváme v kabině."

Posledních 30 dnů: 524 | Posledních 7 dnů: 134 | Poslední den: 6