Základní část zimní ligy je u konce

Poslední hrací víkend základní části za sebou mají týmy, které se účastní letošního ročníku zimní ligy. Senzační postup do play-off nakonec vybojoval Fan Club, který se tak poprvé představí ve vyřazovacích bojích. O první místo v základní části nakonec přišel loňský obhájce Cepy až po posledním odehraném zápase, přestože během základní části ztratil jediný bod.

Hned v úvodu závěrečného hracího dne se proti sobě postavil tým Fan Clubu a TPS. Pro oba celky šlo o mimořádně důležitý duel, který dával vítězi šanci na play-off. Lépe na tom po většinu utkání byl tým TPS, který vedl 3:2 ještě v poslední minutě utkání. Fan Clubu se však podařilo při hře bez brankáře vyrovnat a utkání tak směřovalo k samostatným nájezdům. Čtvrtnáct sekund před koncem však brankář Křemenák ve snaze rychle rozehrát trefil napadajícího Roba a od něj se balónek odrazil za brankovou čáru! Fan Club tak senzačně vyhrál ztracené utkání 4:3 a k postupu mu stačilo porazit ve druhém zápase dne Hvězdy. Nabuzení hráči zvládli roli favorita proti oslabenému soupeři skvěle a po výhře 6:0 se mohli odebrat k zaslouženým oslavám. Ve své historicky první "play-offové" sérii se černo-zelení utkají s Kenyou, tedy loňským finalistou.

Z dalších utkání dne zaujme atraktivní duel mezi zmiňovanou Kenyou a Motorem. Motor vedl v 6.minutě už 3:0, ale Kenya zabrala a zápas nakonec otočila na konečných 4:3. Motor zopakoval podobné zaváhání ve druhém utkání dne proti Devils. 4erno-žlutí neudrželi ani vedení 3:1 a padli v nájezdech.

Nejemotivnějším utkáním dne bylo to, které se hrálo od 14:00...Před zápasem Rockets vs Kenya všichni přítomní minutou ticha uctili památku zesnulého kamaráda a dlouholetého hráče Raket Zdeňka Hanuše a ty pak, i přes velkou převahu soupeře vybojovaly nejspíše nejdůležitější výhru ve své dlouholeté historii.

Po utkání Cepy-Břehy vyšlo najevo pochybení vedení Cepů, kteří na soupisku nezapsali Lukáše Jurgu, který však nastoupil v obou sobotních zápasech. Oba zápasy tak byly v souladu s pravidly kontumována ve prospěch soupeřů, tedy TPS a Břehů. Fan Club byl najednou krůček od toho, aby mu administrativní chyba na konci dne plného oslav nakonec play-off vzala! Rozhodla však branka v posledních sekundách zápasu s TPS, která převážila vzájemná utkání ve prospěch tohoto týmu.

Zde je vyjádření celku HT Cepy k celé situaci:

"Potvrzujeme přijetí rozhodnutí LK a dodatečně se jako klub omlouváme, že touto neúmyslnou chybou byla narušena regulérnost soutěže. Upozorňujeme také, že se nikde na sociálních sítích či knihách návštev z naší strany neobjeví protesty, jak je nám ubližováno(tak jak jsme se v minulosti někdy po rozhodnutích LK od jiných týmů dočkali), protože dané rozhodnutí je zcela v souladu s řády této soutěže! Ještě jednou omluva. Za HT Cepy Libis."

Cepy tam nakonec v tabulce obsadili až třetí příčku a ve čtvrtfinále se budou muset vypořádat s Motorem, který základní části opět proplul nepozorovaně, ale v plné sestavě je schopný sehrát s obhájcem trofeje více než vyrovnanou sérii. I přes dvě porážky přímo na hřišti se na druhé místo posunul celek Břehů. Beer Stars se utkají s Rockets. I zde jsou šance na postup i přes pozici v tabulce velmi vyrovnané pokud budou oba týmy v nejlepších sestavách.

Skvělý závěr základní části předvedl tým Čuníků, který se ze 4. pozice postaví Devils. Čunící během posledního hracího víkendu neinkasovali a ukázali, že mohou být černým koněm letošníh vyřazovacích bojů.

Posledních 30 dnů: 522 | Posledních 7 dnů: 130 | Poslední den: 5