Letní pohoda 2016

V sobotu se na hřišti v Přelouči odehrál již 7.ročník Poháru Letní pohody, kterého se zúčastnilo tradičně 8 mužstev. Ačkoliv výrazem "mužstvo" nelze správně popsat složení jednotlivých týmů - na soupiskách se totiž objevilo i slušné množství žen, které v parném počasí bojovaly po boku svých spoluhráčů o zlaté poháry.

V základních skupinách bylo vidět mnoho zajímavých utkání, ve kterých nebylo nouze o pohledné akce a skvělé zákroky brankářů. Postupový klíč byl však neúprosný a ačkoliv by si postup zasloužili všichni, do semifinále mohli postoupit pouze první dva celky z každé skupiny.

V první skupině to byl z prvního místa tým HBC Kopeček zmrzliny 2013, který v souboji  první místo porazil těsným výsledkem 1:0 dalšího z favoritů, úřadujícího mistra zimní ligy Kenyu. Z druhé skupiny suverénním způsobem postoupil tým Dobřan, následován týmem LaNo.

Do souboje o 5. místo postoupily ze třetích pozic týmy Eli tým a Opatovice. O 7. místo si to pak rozdal domácí FanClub Jestřábi a hosté HBC Lev Cvrčkovice. V těchto soubojích uspěl Eli tým a Cvrčkovice. Mezi těmito utkáními o umístění proběhla také obě semifinále.

První z nich mezi HBC Kopeček zmrzliny 2013 a týmem LaNo se odehrávalo převážně v režii zmrzlinářů a po výsledku 4:0 byl znám první finalista, vítěz z roku 2014 a z turnaje Prázdninová show 2015. Po dvou brankách se prosadili Jakub Svoboda a Josef Krejčík.

Druhé "semíčko" bylo mnohem dramatičtější a souboj mezi Kenyou a Dobřany se protáhl na maximální možnou délku. Dobřany šly do vedení zásluhou Jana Marka, který ač obvykle obléká brankářskou výstroj, ukázal všem přihlížejícím, že je skutečný hokejbalový univerzál a umí to i v poli. Srdnatě bojujícím afričanům se však podařilo po závaru za brankou soupeře srovnat a vynutit si samostatné nájezdy. Ty se nakonec dostaly až do náhlé smrti, ve které rozhodl přesnou střelou mezi betony Jan Příhoda!

Poražení semifinalisté následně nastoupili do boje o bronz a po vyrovnané bitvě opět vše dospělo až do samostatných nájezdů. Dobřany v nich dokázaly složit reparát a hráči se šnekem na hrudi si odvezli krásné bronzové místo.

Na programu tak zůstalo už pouze finále, ve kterém se znovu setkali soupeři ze základní skupiny. Zápas sliboval velmi kvalitní podívanou a to se nakonec naplnilo. Oba týmy nastoupily do utkání odlišným způsobem a zatímco Kopeček Zmrzliny se snažil soupeře porazit silným útočným tlakem, Kenya čekala na rychlé brejky. Akcie Kenyi držel vysoko především brankář Honza Kraus, na druhé straně brankář Dvořáček musel být pozorný při brejcích rychlonohého Hackenberga. První branku ze svého tlaku nakonec vytěžili zmrzlináři, když do odkryté branky dorážel Jakub Svoboda. Ve druhé části se Kenya hnala za vyrovnáním, bohužel pro ně však na 2:0 zvyšoval Bacovský. Jiskřičku naděje vykřesal 12 sekund před koncem Teplý, když propálil vše, co mu stálo v cestě, na srovnání ale už neměla Kenya dostatek času.

Vítězem 7. ročníku se tak stal tým HBC Kopeček zmrzliny 2013, individuální ceny si pak převzali:

Radim Kubát - Nejproduktivnější hráč (5+4)
Jan Bacovský - Nejlepší střelec (6 branek)
Tomáš Dvořáček - Nejlepší brankář (2 inkasované branky)

Ohlasy po turnaji:

Tomáš Dvořáček (HBC Kopeček zmrzliny):
"Na turnaj do Přelouče se vždy moc těšíme, protože je tu výborná atmosféra. Po celý den jsme si užívali jak povedenou organizaci, tak i mnoho utkání a zábavy s hráči ostatních týmů. S našimi výkony nemůžeme být nespokojeni, jsme moc rádi, že jsme dokázali zvítězit a především obě utkání s týmem Kenyi byla velmi napínavá. Samozřejmě mě těší i fakt, že jsem získal individuální ocenění, ale stejně jako pohár za vítězství patří tento pohárek celému týmu. Bylo tu mnoho pěkných brankářských výkonů a bez mohutné podpory spoluhráčů by se cena do mých rukou nedostala. Takže děkuji všem za skvěle strávený den v Jestřábí aréně - pořadatelům, spoluhráčům i protihráčům (defakto mnoho z nich patří do všech jmenovaných skupin :) "

Posledních 30 dnů: 524 | Posledních 7 dnů: 134 | Poslední den: 6