HC Jestřábi Přelouč

Vítejte na stránkách hokejbalového klubu

Základní část končí porážkou s Kelty a skalpem Olympu

Jestřáby čekal víkend, kterým končila základní část na jejímž konci jsme se pokoušeli ještě získat prakticky ztracenou čtvrtou příčku, která by znamenala přímý postup do čtvrtfinále. To se nakonec nepodařilo nejen díky souhře ostatních výsledků, ale také díky našemu špatnému sobotnímu výkonu, který znamenal porážku a definitivní konec nadějí. Neděle byla z naší strany mnohem lepší a bojovný výkon nám nakonec přinesl tři body, které znamenají konečnou pátou příčku o skóre před našim nedělním soupeřem. V osmifinále play-off naopak narazíme na soupeře, kterého jsme hostili v sobotu.

HC Jestřábi Přelouč - SK Kelti 2008 1:5 (0:1,0:1,1:3)

branka: Vorba

sestava: Smekal (Dvořáček) - Stoklasa, Doležal, Šmíd, Štefanský, Michetschläger, Hutla  - Moravec, Svoboda, Horák, Příhoda, Hejhal, Raška, Mucha, Vorba, Šimek J., Kunc, Pospíšil, Šimek M. - trenér R.Štefanský

V utkání s Kelty se nám od začátku nevedlo podle našich představ. Za nepříznivého počasí, kdy silný vítr se sněhem znepříjemňoval život všem aktérům, se po čistě vyhraném útočném buly do vedení brzy dostali hosté. Vedoucí branka jakoby dala ráz celému utkání, protože zatímco Kelti hráli mnohem klidněji, Jestřábům se lepila smůla na paty a postupně ztráceli kontrolu nad výsledkem, který hosté navýšili až na 5:1. Domácím nevycházely zejména vstupy do jednotlivých třetin, které se ukázaly jako klíčové, jelikož inkasovali v první minutě jak druhé, tak třetí třetiny.

HC Jestřábi Přelouč - TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 3:1 (0:0,2:0,1:1)

branky: 2x Horák, P.Svoboda - Slanina

sestava: Brykner (Smekal) - Stoklasa, Doležal, Šmíd, Štefanský, Michetschläger, Menc -
Moravec, Svoboda, Horák, Příhoda, Hejhal, Raška, Mucha, Vorba, Šimek J. Pospíšil - trenér R.Štefanský

Na neděli se již Jestřábi vyspali o něco lépe a do duelu proti Olympu nastoupili aktivně a na brankáře hostů Janáka tak létal jeden míček za druhým. Brankář Jihočechů si však se všemi akcemi v první třetině dokázal poradit a protože skóre neotevřeli při žádném z brejků hráči Olympu, tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhá třetina nabízela stále stejný obrázek, tedy tlak našich hráčů ze kterého sice nerezultovaly vyložené šance, ale velké množství střel znamenalo, že i v chladném počasí se hostující gólman pěkně zapotil. Šanci na otevření skóre měl Moravec, který měl možnost trestného střílení, ale i s tím si poradil Jan Janák. Janákovo kouzlo odčaroval až Jakub Horák, který napřáhl ve středním pásmu a zmrzlý, nepředvídatelný míček zapadl přesně do šibenice jindřichohradecké branky. Horák byl při chuti a posílal na brankáře jednu ránu za druhou. A byl to právě on, kdo zvýšil na 2:0 prakticky ze stejného místa jako prvně. Tentokrát však míček prošel pod lapačkou brankáře Olympu. I hosté měli velkou šanci ke skórování, ale Brykner v poslední chvíli dokázal míček vyrazit špičkou boty.

Třetí část začala velkým náporem hostů. Křižnou přihrávku a následnou střelu z první včetně dorážky však dokázal zastavit přeloučský brankář a tak mohl prakticky z protiútoku zvýšit na 3:0 kapitán Svoboda, kterého nechala hostující obrana trestuhodně volného mezi kruhy. Branky se však hosté zanedlouho dočkali, když Bryknerem vyraženou střelu šikovně doklepl ze vzduchu do sítě Slanina. I díky dobrému výkonu obou brankářů již z dalších šancí branka nepadla a tak si naši hráči v posledním utkání základní části nejen spravili chuť, ale zároveň si zajistili konečné 5.místo po základní části 1.ligy.

To znamená také účast v osmifinále, ve kterém se utkáme s Kelty z Berouna. Sérii na dvě vítězná utkání začínáme v neděli na hřišti soupeře.

Libor Komůrka: "Noc a den o víkendu, to byla naše hra. V sobotu nám nechyběl hokejbalový um, ale hlavou jsme byli někde jinde hlavně při nástupu do všech třetin. Mentálně hodně špatný výkon a zaloužená porážka s nadšeně bojujícími hosty. V neděli po pohoverech s jednotlivci i týmem byla opět vidět chuť a koncentrovanost a silného soupeře jsme měli po většinu zápasu pod křídlem. Trochu jsme vypadli z koncentrace po brance na 3:1, ale bojovností jsme vše nakonec zvládli. Na to si musíme dát příště pozor. Byl to solidní výkon od všech. Čekají nás vyřazovací boje a musíme všichni přidat, kromě hokejbalového umu a trénovanosti do "playoffového guláše" i další ingredience, jako bojovnost, touhu, srdce, bez kterých by byl určitě nepoživatelný!...."